Jak przebiega wróżba?

Jak przebiega wróżba?

Jeśli jesteś ciekawa jak przebiega wróżba, zapraszam?

 

Wiele razy byłam pytana przez osoby, które jeszcze nie korzystały z moich usług lub też w ogóle nigdy nie miały styczności z Tarotem czy inną metodą dywinacji – o to jak to przebiega? Jak to wygląda? Czy jak zobaczysz coś strasznego, to czy mi powiesz? Czy wszystkie informacje to tylko złe wiadomości? W jakiej formie odbędzie się taka rozmowa?

 

Takie i wiele podobnych pytań dostaję właśnie od osób, które z jednej strony bardzo by chciały zadać pytanie moim kartom. Z drugiej strony bardzo się boją. Czy to z powodu tego, co mogą usłyszeć, czy na przykład religia im na to nie pozwala. Jeszcze inne słyszały, że to diabelskie karty i nie powinno się ich radzić, nie mówiąc już o tym by z nich korzystać.

Rozkład Roczny
Rozkład Roczny

 

Karty Tarota to takie samo narzędzie jak na przykład Efemerydy pozwalające określić położenie planet w momencie urodzenia. Nie należy ich ani demonizować ani wynosić na piedestał. Naturalnie, każdy odczyta przekaz kart, datę urodzenia czy horoskop w różny sposób – ponieważ każdy z nas jest inny. Jedni mają do tego mniejszy dar, inni większy. Niemniej jednak, naprawdę to jest narzędzie, które bez wątpienia powinno być wykorzystywane we właściwy sposób. Dlatego też wymagane jest zaufanie. Naturalnie rozumiem, że na początku jest ono dość ograniczone, jednak już podczas pierwszych minut rozmowy, napięcie opada i można swobodnie zadawać pytania i to te właściwe.

Polecam także nowy cykl na blogu. Tutaj znajdziesz tu kilka porad dla początkujących. Nie tylko Tarocistów ale także osób, które chcę zadać pytanie kartom.

 

Kart nie należy się bać.

 

To nie jest też tak, że jak rozkładam karty, to od razu widać w nich śmierć, niebezpieczeństwo, wypadek i tylko samo zło. Sama karta Śmierć, wcale nie musi oznaczać śmierci fizycznej – to jest zakończenie pewnego etapu (oczywiście bardzo ogólnie). Wszyscy przecież rozumiemy, żeby mogło zacząć się coś nowego w naszym życiu, coś innego musi się zakończyć.

Jeśli zostało zadane mądre pytanie – a to naprawdę sztuka , żeby zadać mądre, przemyślane pytanie, które nie jest życzeniowe czyli nie zaczynające się od „Czy……” – można się spodziewać właściwej rady a zazwyczaj kilku. Dlatego tak często to powtarzam i proszę, by zastanowić się nad pytaniem / pytaniami i nie działać pochopnie. Sama decyzja o skorzystaniu z takich usług wymaga czasu, więc i pytanie nie powinno być zadane na szybko. Tarot to nie wyrocznia instant, nie dokona za nas wyboru, nie podejmie za nas decyzji pokaże nam natomiast kilka możliwości do wyboru i ewentualne rozwiązania.

Nikogo nie mam zamiaru przekonywać na siłę, nikt nawet nie powinien tego próbować robić. Warto jednak czasami na spokojnie się zastanowić, czy to jest Ci potrzebne? Czy masz problem, z którym borykasz się już od bardzo dawna i pomimo zastanawiania się nad tym, dalej trudno sobie z nim poradzić czy znaleźć rozwiązanie?

Czasami ludzie korzystają z takich i tym podobnych usług z ciekawość. Bardzo często tylko z przyżenieniem oka – nie do końca dając wiarę, że to co usłyszą będzie prawdą. To właśnie dlatego, pierwszych kilka minut połączenia – to luźna rozmowa, pozwalająca nie tylko się sobie przedstawić ale także poznać się odrobinę i opanować ewentualne zdenerwowanie.

 

Tak więc, dobrze sformułowane pytanie, pozwala na bardziej precyzyjną odpowiedź.

 

Wiele osób także pyta, czy można by otrzymać poradę w formie pisemnej. Jest kilka przyczyn, dla których zawsze odmawiam.

 

1. Po pierwsze – w dobie Internetu, nawet w telefonie komórkowym – można bez przeszkód rozmawiać przez Skype. Ba, nawet przez Messenger i to audio czy wideo. Założenie konta, pobranie aplikacji na PC, tablet czy telefon – to dosłownie kilka minut. Oczywiście rozumiem, że każdy chciałby porozmawiać bez osób trzecich – ale i tu nie mam problemu. Zawsze można umówić się na dogodny termin i porę.

2. Po drugie – rozmawiając „na żywo” audio – czyli pozostając w dialogu, o wiele łatwiej jest nawiązać nić porozumienia i o wiele płynniej i przyjemniej się rozmawia. Wszelkie wątpliwości i tak zwane „dopytania” można zadawać na bieżąco. Nie trzeba długo czekać na odpowiedzi i podczas jeszcze tej samej rozmowy – można dopytać o wszystko co jeszcze nas nurtuje.

3. Po trzecie – taka forma (czyli pisemna) zajmuje ogromną ilość czasu, a ja naprawdę cenię sobie nie tylko swój czas ale także osób z którymi rozmawiam. Nie mam go za wiele na niepotrzebne wydatkowanie. W dzisiejszych czasach zresztą mało kto ma go w nadmiarze. Przygotowywanie wróżby w formie pisemnej, zawsze zajmuje dużo czasu. Nie mówiąc już o odpowiadaniu na wiadomości zwrotne czy dodatkowe.

 

Zapewniam, zawsze są pytania dodatkowe.

 

Naprawdę o wiele lepsza forma komunikacji to rozmowa audio. Można jeszcze użyć wielu argumentów, ale te wystarczą.

Zastanawiam się nad tworzeniem podcastów – ale to raczej w kontekście informacji, artykułów czy właśnie komentarzy do artykułów – nie jako wróżby. Podcasty jednak są publiczne, a nikt nie chciałby, żeby jego porada była dostępna publicznie. Dyskrecja to podstawa, to dlatego też, nie nalegam na zostawianie komentarzy, lajkowanie itp. Oczywiście, to jest miłe i będzie mile widziane – choćby jako informacja zwrotna. Pozwoli mi to zobaczyć, czy to co robię spotyka się z Twoją aprobatą. Czy to jest to, czego ode mnie oczekujesz.  Niemniej jednak, zdaję sobie sprawę, że wiele osób chce pozostać całkowicie anonimowymi.

Natomiast, jeśli ktoś jest zadowolony z porady, zawsze można polecić osobę, miejsce, stronę innym. To także jest sposób na wyrażenie wdzięczności czy satysfakcji. Nie zapominajmy, rekomendacja to nadal najlepszy sposób na zaprezentowanie swojej oferty szerszemu gronu.

Jeśli więc jesteś zadowolona / zadowolony z przebiegu rozmowy, z odpowiedzi i porad które usłyszałaś – a niekoniecznie chcesz zostawiać komentarz na blogu – poleć proszę moje usługi innym. Będę wdzięczna mając możliwość poznać i odpowiedzieć na pytania nowych osób.

Zachęcam do przeczytania „Czy wróżenie z kart Tarota jest niebezpieczne?”.

Warto przeczytać

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.