fbpx
Przejdź do treści

Jakich pytań NIE zadawać kartom Tarota?

Jakich pytań NIE zadawać kartom Tarota?

Jakich pytań NIE zadawać kartom Tarota?

Oto kilkanaście propozycji Jakich pytań NIE zadawać kartom Tarota?
 1. Czy mój kochanek zostawi żonę (lub czy moja kochanka zostawi męża)?

Także jakiekolwiek inne pytanie związane z osobami trzecimi, które zupełnie nie są z Tobą związane. Tu wchodzimy w sferę prywatności ale i dokładności. Prywatności, ponieważ zagłębiasz się w prywatne życie innych osób przy użyciu kart tarota – i to bez pozwolenia. Oraz dokładności, ponieważ nadal będziesz postrzegać problem ze swojej perspektywy a niekoniecznie faktycznej sytuacji, która ma miejsce.
 1. Czy wygram na loterii?

Loteria to gra prawdopodobieństwa i bardzo niewiele możemy w tym przypadku zrobić, by wpłynąć na jej wynik (oczywiście poza kupieniem samego kuponu). Zostaw to więc przypadkowi i tym ponumerowanym piłeczkom, które podskakują wewnątrz szklanego bębna, zamiast konsultować takie pytanie przy pomocy kart tarota i wydając na nie pieniądze.
 1. Czy mój ex mnie nienawidzi?

Lub jakiekolwiek inne pytanie, które wiąże się z negatywnymi emocjami. Nienawiść, to takie mocne słowo i bardzo często sugeruje, że obwiniasz kogoś innego za to, że wyładowuje swoje negatywne emocje na Tobie. Przyjmijmy nawet, że takie pytanie zadasz, że nawet otrzymasz na nie odpowiedź TAK, co wtedy? Co możesz wówczas w tej sprawie zrobić? Takie pytanie oraz odpowiedź sprawia, że jesteś pozbawiana mocy sprawczej.
Zamiast tego, skoncentruj się na pytaniach:
 • Czy mogę coś zrobić, by poprawić stosunki w Twoim związku, lub w Twoim byłym związku?
 • Co potrzebuję zmienić, udoskonalić w sobie, by tworzyć lepszy związek z inną osobą?
 1. Kiedy umrę?

Lub, „Jak długo będę żyć?” Pomijając fakt, że samo pytanie jest już niezdrowe i niewłaściwe, by zadawać je kartom tarota – tarot przecież z założenia ma podać nam wskazówki jak postępować w danej sprawie, a tutaj przecież nie może być mowy o żadnych wskazówkach. Przecież poznanie odpowiedzi na to pytanie, w niczym Ci nie pomoże.
 1. Jak brzmi imię mojej bratniej duszy?

Tarot nie może wskazać z imienia i nazwiska osoby w Twoim życiu ( ja przynajmniej po dziś dzień taką mam świadomość). Więc może wskazać jaki typ osobowości jest dla Ciebie najlepszy ale nie zawęzi tych informacji do jednej konkretnej osoby spośród miliardów ludzi na świecie, które mogą być Twoją bratnią duszą.
W niedługim czasie planuję wpis o tym, jak można posłużyć się tarotem, by odnaleźć swoją bratnią duszę.
 1. Czy jestem w ciąży?

Zdradzę Ci mały sekret. Najlepszym sposobem na to by sprawdzić czy jesteś w ciąży, jest zrobić test ciążowy.  Nie piszę tego, żeby kogoś ośmieszyć – absolutnie. Tak naprawdę uważam.
Karty tarota nie są i nie powinny być zastąpieniem wizyty u lekarza. Oczywiście mogą zaznaczyć, zasygnalizować jakiś kłopot zdrowotny czy sprawę ze zdrowiem związaną. Nic jednak nie zastąpi wizyty i konsultacji lekarza w chwilach, kiedy mamy wątpliwości. Czasami więc warto zostawić wszelkie prognozowanie i dywagacje i po prostu udać się po odpowiedź do lekarza.
 1. Czy rak mojej żony będzie w remisji?

Czy jakiekolwiek inne pytanie związane ze zdrowiem swoim czy też innych osób, nawet tych ukochanych. Nie tylko jest to nieetyczne by przepowiadać zdrowie, często też niewiele można zrobić w takich sytuacjach. Zamiast się więc konsultować tarota na temat co się wydarzy, zweryfikuj to pytanie na takie, które może wesprzeć Ciebie i Twoich bliskich w działaniu, szczególnie w trudnych sytuacjach zdrowotnych. Wiec tu podobnie jak z ciążą, w pytaniach o zdrowie, zwróć się do lekarza.
Sama często podkreślam, że jeśli masz pytanie odnoście swojego zdrowia, wspominam, że nie jestem lekarzem i nie mam takich aspiracji. Można owszem zerknąć jakie energie są przy Tobie związane ze zdrowiem, natomiast to wszystko.
 1. Czy powinnam podjąć tą pracę?

Czy jakiekolwiek pytanie zaczynające się od „Czy…”. Musisz wziąć odpowiedzialność za swoje własne życie i swoje własne decyzje. Lepiej jest zadać pytanie kartom „Jakie będą skutki / wady czy zalety podjęcia takiej decyzji czy pójścia tą drogą?”, lub „Czego mogę się spodziewać, jeśli zrobię tak czy tak?”. W taki właśnie sposób to Ty podejmujesz swoje decyzje a nie karty tarota, i pozostajesz skoncentrowana / skoncentrowany na tym, jak możesz zrealizować swoją pracę marzeń.
 1. Cokolwiek się pojawi.

Tutaj jak wszędzie, zdania są podzielone. Ja osobiście uważam, że zbyt ogólne pytania są bardzo trudne do interpretacji. Dlaczego? Ponieważ spędzamy mnóstwo czasu na odnaleźć właściwe sprawy na których należałoby się skoncentrować. Zbyt wiele wówczas różnych aspektów jest pokazane i to często tarocistka musi podjąć decyzję, które poruszyć.
Pamiętać należy przy takich ogólnych pytania (czy ich braku), ze odpowiedź jest także bardzo ogólna. Często to podkreślam, im bardziej konkretne pytanie, tym bardziej precyzyjna odpowiedź. 
Więc odnoście tych „pytań”, zawsze zwracam się z prośbą do osoby pytającej, by zawęziła swoje pytanie przynajmniej do konkretnej sfery swojego życia.
Wyjątkiem może tutaj być tak zwany ogólny rozkład roczny ROZKŁAD 12 DOMÓW, kiedy ogólnie określamy energię każdego miesiąca. Tutaj także jednak można objąć na przykład trzy najistotniejsze dla osoby pytającej sfery życia.
 1. Kiedy wyjdę za mąż? / Kiedy się ożenię?

OK, to pytanie faktycznie nie jest najgorsze z możliwych, by zadać je kartom tarota. Natomiast każdy tarocista ma swoją własną metodę określania czasu, wypracowaną i przetestowaną przez lata, natomiast mogą się one różnić od siebie.
Moja rada to przekształcenie pytania na przykład tak jak tu: „Co powinnam wiedzieć o moim zamążpójściu?” lub „Jaki jest potencjał mojego związku z tą czy tamtą osobą?”
 1. Czy wygram rozprawę sądową?

W większości przypadków takie sprawy są daleko poza naszym zasięgiem i nie mamy za wiele wpływu na jej werdykt. Zdecydowanie lepiej jest zapytać o to, co możesz zrobić w tej konkretnej sprawie, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną lub co należy wiedzieć na temat sprawy na dzień dzisiejszy.
Co więcej, tarocistki / tarociści nie są prawnikami, dlatego też nie są w pozycji by doradzać w sprawach prawnych. Lepiej jest się zabezpieczyć i skorzystać z porady prawnika, niż wydawać pieniądze na porady tarotowe w tej konkretnej sprawie.

Jak więc zadać dobre pytanie do kart tarota?

Zadając dobre, właściwie skonstruowane pytanie może sprawić że porada będzie bardzo udana lub będzie całkowitą klapą.
Co stanowi o dobrze zadanym pytaniu?
Najlepsze pytania to takie, które potrafią wywołać wzmocnienie mocy i działania w podejmowaniu życiowych decyzji. Koncentrują się na tym, na co masz realny wpływ by zmienić swoją obecną sytuację lub rozwój sprawy w konstruktywny sposób.
Właściwe pytania to zazwyczaj takie, które mają tak zwane otwarte zakończenie, czyli miejsce by rozważać różne opcje i możliwości. Są jednak także konkretne i na tyle precyzyjne, by pozwolić skoncentrować się na konkretnym kierunku.
Dobre pytanie to takie, które skupia się na Tobie a nie na innych. Tworzą one poczucie odpowiedzialności i sprawiają, ze dostrzegasz swoją wolną wolę i samodzielnie możesz kierować swoim przeznaczeniem.

Jak przekształcić złe pytanie we właściwie skonstruowane?

W większości przypadków nieprawidłowo skonstruowane pytanie, może być zmienione w taki sposób, by można było udzielić odpowiedzi za pomocą kart Tarota.
Poniższe sformułowania pomogą w budowaniu właściwych pytań:
 • Czy jest coś co powinnam wiedzieć o…?
 • Co muszę zrobić by osiągnąć…?
 • To, co w tej chwili mi przeszkadza i jak mogę to pokonać lub obejść?
 • Jak mogę poprawić swoje umiejętności w…?
 • Jaką rolę pełnię w życiu tej czy innej osoby>
 • Jaką rolę mam do wykonania w tej konkretnej sprawie?
 • Co muszę zmienić w związku z…?
 • Jaki jest potencjał w…?
Niemniej jednak, jeśli masz ochotę zadać pytanie typu „Czy wyjdę za mąż w tym roku?”, możesz spróbować je przekształcić na „Co powinnam wiedzieć na temat zamążpójścia w tym roku?” lub „Co powinnam zrobić by zwiększyć moje szanse na zamążpójście w tym roku?” 
Możesz również umieścić swoje pytanie w jakimś konkretnym przedziale czasowym. Na przykład „Co muszę wiedzieć odnośnie moich finansów w następnych 6-u miesiącach?” lub „Czy spotkam kogoś bliskiego w najbliższych 3-ch miesiącach?”  Niemniej jednak, najlepiej nie wykraczać poza okres jednego roku. 
Dobrym sposobem jest, usiąść z kartką i ołówkiem, zapisać wszystkie pytania które przychodzą Ci do głowy. Może to chwilkę zająć ale zapewniam, że warto. Następnego dnia przeczytaj je wszystkie (najlepiej na głos) i wykreśl te, które są złe lub nieistotne. W ten sposób wybierzesz te pytania, które są najważniejsze dla Ciebie.

W poniższym linku, znajdziesz dwa posty poświęcone sztuce zadawania pytań.

Zadawanie pytań.