fbpx
Przejdź do treści

Jak dobrze przygotować się do sesji tarotowej?

Jak dobrze przygotować się do sesji tarotowej?

Jak dobrze przygotować się do sesji tarotowej?

Jak dobrze przygotować się do sesji tarotowej? Czyli garść rad dla klientów.

Jak dobrze przygotować się do sesji tarotowej? Decyzja o konsultacji z tarocistką czy wróżką, nigdy nie jest podejmowana na ostatnią chwilę. Często kłopot lub sprawa, nad którą się zastanawiamy, także nie pojawia się od tak „last minute”.

Sporo czasu zajmuje również znalezienie odpowiedniej osoby, do której zechcesz się zgłosić. Dodatkowo często otrzymuję pytania: jak się przygotować? Jak zacząć rozmowę i w ogóle jak to będzie się odbywać i jak taka rozmowa będzie przebiegać.

Bardzo się cieszę, kiedy słyszę takie pytania. Oznacza to, że ktoś podjął świadomą i przemyślaną decyzję, a nie działa pod wpływem chwili. To bardzo dobrze, tak powinien też wyglądać proces przygotowania. Nic w tym przypadku nie powinno być robione w pośpiechu.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że są osoby, które oczekują, że będę dostępna „od ręki” na każde zawołanie. Nawet o bardzo dziwnych porach dnia, jednak są to na szczęście wyjątki.

Skoro jednak takie pytania padają, uznałam, że warto napisać o tym, jak do rozmowy z tarocistką czy tarocistą można się przygotować.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Jak się przygotować do porady tarotowej, do rozmowy ze mną? Co powinnaś / powinieneś przygotować do rozmowy? Oto garść wskazówek. Zaznaczam, że jest to mój punkt widzenia wypracowany na podstawie wieloletniego doświadczenia pracy z klientami. Możesz się spotkać z innymi radami, dlatego podkreślam, że biorę odpowiedzialność jedynie za własne, które postanowiłam przedstawić w niniejszym artykule.

Jak dobrze przygotować się do rozmowy?

Skoro decyzja o konsultacji z tarocistką podejmowana jest przez jakiś czas, tak też nad pytaniami do kart należałoby się dobrze zastanowić. Dobrym pomysłem jest je zapisać na kartce, dokładnie wszystkie, jakie przychodzą Ci do głowy w konkretnej sprawie. Zostaw tą kartkę na dzień lub dwa. Prześpij się z tym i ponownie przeczytaj zapisane na niej pytania czy sprawy, o które chcesz zapytać. Z pewnością zaobserwujesz, że część pytań zechcesz wykreślić a inne, nierzadko o wiele bardziej precyzyjne, zechcesz dopisać. Poświęć na to tyle czasu, ile potrzebujesz. To pozwoli Ci zawęzić zakres rozmowy do tych tematów, które nurtują Cię najbardziej.

Tak właśnie wygląda proces przygotowania – zostawiasz te właściwe, czy najbardziej kluczowe dla Ciebie. Dzięki temu unikniesz (najczęściej z powodu obaw) pytań o sprawy mało dla Ciebie istotne, tak naprawdę niewiele mające wspólnego z tym, o co tak naprawdę chcesz zapytać.

Tak wiem, żadna to wielka filozofia, ale naprawdę wbrew pozorom, jest to bardzo ważny krok.

Po raz kolejny więc pragnę podkreślić, że bardzo ważne jest przygotować sobie dobrze przemyślane pytania. Warto przy tym pamiętać, aby nie były to pytania życzeniowe na zasadzie „Czy” lub „Kiedy”.

TUTAJ – jest kilka wpisów o tym, jak zadać dobre pytania. Jeśli masz trochę czasu na ich przejrzenie, z pewnością Ci pomogą sformułować jest właściwie.

Idealnie, jeśli pytania są precyzyjne, wówczas dokładniejsza jest też odpowiedź. Druga sprawa, dobrze jest przygotować tak zwane pytania otwarte. Czyli zagadnienia, które sprawiają Ci kłopot lub trudność, a odpowiedź nie może być przekazana na zasadzie TAK lub NIE. Koncentruj się więc pytaniach otwartych na zasadzie „Co ja mogę zrobić”, „Jaki mam wpływ na rozwój wydarzeń”, „Jak mogę działać”.

W ten sposób oszczędzisz czas podczas rozmowy na dociekanie, o co tak naprawdę chcesz zapytać. Nie będzie kluczenia wokół mniej istotnych spraw. Naprawdę szkoda na to naszego czasu i Twoich pieniędzy.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci się lepiej przygotować do sesji tarotowej nie tylko ze mną. Jeśli masz inne wątpliwości związane z konsultacją z tarocistką czy wróżką, podziel się nimi w komentarzu. Z pewnością się do nich odniosę, aby jeszcze bardziej ułatwić Ci zadanie.

Buziaki,

Beata.


Jeśli Cię zaciekawiłam, zachęcam do przeczytania o tym „Jak zadawać właściwe pytania”.

Warto też zerknąć na temat „Kiedy nie należy używać Tarota”.

Materiały źródłowe