fbpx
Przejdź do treści

Czy Tarot naprawdę przepowiada przyszłość?

Czy Tarot naprawdę przepowiada przyszłość?

Czy Tarot naprawdę przepowiada przyszłość?

Czy Tarot naprawdę przepowiada przyszłość? Temat nie jest najbardziej popularny a nawet dość kontrowersyjny. Niemniej jednak uważam, że jest bardzo ważny i dlatego chciałam podzielić się moimi przemyśleniami na ten temat.

Czy słyszałaś może, jak ktoś kiedyś mówił „Za bardzo się boję stawiania kart Tarota. Powiedzą mi coś, czego nie chcę usłyszeć, na przykład, że coś złego mi się przydarzy!” Jestem niemal pewna, że tak. Być może też o tym myślałaś zanim czegokolwiek się dowiedziałaś o tarocie.

Za każdym razem, kiedy słyszę takie stwierdzenie, naprawdę pęka mi serce. To oznacza, że ludzie którzy tak właśnie czują, nie rozumieją i odrzucają jedne z najbardziej potężnych narzędzi do intuicyjnego poznania – karty tarota. Wówczas zamiast postrzegać siebie jako twórcę swojej własnej przyszłości, stają się jej ofiarami.

W tym wpisie, obalam mit, że tarot powie Ci dokładnie co się wydarzy w przyszłości i to w stu procentach. Zamiast tego, powiem jak tarot może wzmocnić Ciebie, pokazując to co może się wydarzyć i jak możesz kreować to co nadchodzi. Także przekuć wynik na taki, jakiego najbardziej pragniesz. 

Czy Tarot naprawdę przepowiada przyszłość?

Jedna z najbardziej błędnych koncepcji czy nieporozumień jest taka, że tarot tylko przepowiada przyszłość. Że karty powiedzą Ci dokładnie to co się wydarzy, nie bacząc na nic. Na żadne okoliczności.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Na przykład, karty mogą powiedzieć, że Twój długoletni związek niestety się rozpadnie, lub oferta pracy przejdzie Ci dosłownie koło nosa w ostatniej chwili. Pozostaniesz bez pracy przez najbliższe lata. I co najgorsze, nic nie możesz z tym zrobić. Nie ma od tego ucieczki.

Nic dziwnego, że ludzie bardzo się boją, by czytano dla nich z kart tarota. Niektórzy nawet wierzą, że jeśli zobaczą w kartach takie właśnie wieści, to tak się właśnie stanie bez względu na wszystko. Więc lepiej nie będę zasięgać porady kart, by nic z tych złych rzeczy nigdy mnie nie spotkało.

O rany! Nic dziwnego!

Problem polega na tym, że takie przekonania doprowadzają nas do wniosku, że jako człowiek, ludzka istota, nie masz wcale wolnej woli i że Twoja przyszłość została wykuta w kamieniu. Bez względu na podjęte działania, Twój los już jest dla Ciebie zapisany i to bardzo szczegółowo, co do jednej minuty.

Czy takie przekonania są zgodne z Tobą i z tym co czujesz? Zdecydowanie nie są zgodne ze mną.

CO W TAKIM RAZIE POWIE CI TAROT?

Jeśli więc tarot nie przepowiada przyszłości, co w takim razie Ci powie? Oto w co ja wierzę.

Tarot nie powie Ci DOKŁADNIE co się stanie – na przykład co się będzie działo w Twojej pracy. Dokładną datę poznania Twojej przyszłej żony / Twojego przyszłego męża, czy imienia Twojego pierwszego dziecka – więc takich pytań nie zadawaj proszę (tutaj możesz zobaczyć, jakie pytania należy zadawać).

Za pomocą tarota można natomiast przewidzieć, co może się wydarzyć bazując na bieżących okolicznościach. Tarot może Ci pokazać, jakie działania możesz podjąć teraz, by Twoje cele i marzenia mogły się zamanifestować w przyszłości.

Kolejny przykład.

Załóżmy więc, że pragniesz harmonijnego związku ze swoim ukochanym ale karty tarota wskazują, destrukcyjne spory i kłótnie w najbliższej przyszłości. Masz wybór. Możesz oczywiście się poddać i zakończyć związek w obliczu nadchodzących bardzo trudnych chwil, ponieważ wierzysz, że wydarzą się bez względu na wszystko.  Możesz jednak powiedzieć, zapytać „wież co – nie znoszę sporów i kłótni. Co mogę zrobić, by uniknąć owych sporów i destrukcyjnych kłótni, lub co mogę zrobić by zminimalizować ich skutki?

Można wówczas wyciągnąć kilka dodatkowych kart, można też użyć do tego innej talii tarota, można też wykonać tak zwaną wewnętrzną pracę i w taki sposób uzyskać wskazówki. Dopiero po wprowadzeniu w życie tych uzyskanych podpowiedzi, strategii – uda Ci się uniknąć negatywnych konsekwencji tych sytuacji.

Czy to oznacza, że kłótni i sporów wcale nie będzie? Może tak, może nie. Najważniejszą sprawą jest to, że masz szansę na bycie pro aktywną stroną TERAZ w związku i zminimalizować skutki. Co za tym idzie uniknąć niepożądanego rozwiązania w przyszłości.

BĄDŹ KREATOREM SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI, NIE JEJ OFIARĄ.

To Ty podejmiesz decyzje – czy oddasz moc i władanie swoim życiem i pozostaniesz ofiarą, wierząc, że i tak nie masz żadnej kontroli nad swoją przyszłością? Czy zatrzymasz moc w swoich rękach i zaakceptujesz wolną wolę i osobistą odpowiedzialność i staniesz się kreatorem swojego życia, swojej przyszłości?

Ja wiem, jaką decyzję podjąć.

Jeśli jesteś gotowa / gotowy powiedzieć „TAK”, uzbroić się w moc i wówczas poradzić się kart tarota, weź pod uwagę poniższe wskazówki:

  • Zdecyduj czego tak naprawdę chcesz.
  • Jaki najlepszy możliwy rezultat możesz osiągnąć w danej sytuacji?
  • Zrozum teraźniejszość i to co się teraz dzieje.
  • Jakie energie teraz Ciebie otaczają.
  • Dopytuj się o przyszłość pozostając w oparciu o teraźniejszość i przeszłość.
  • Co się stanie, jeśli jednak zostaniesz na tej drodze, na której już jesteś?

Dokonuj pozytywnej zmiany. Jeśli zadajesz pytanie a odpowiedź nie jest zgodna z Twoimi oczekiwaniami. Zapytaj więc co mogę zrobić by to zmienić, jakie mam możliwości „TU I TERAZ” by dokonać zmiany, na taką której pragnę?

Po raz kolejny powiem, że tarot to nie wyrocznia instant. Nie podejmie za Ciebie żadnych decyzji, nie stworzy przyszłości dla Ciebie – to wszystko zawsze zależało i zawsze zależeć będzie wyłącznie od Ciebie. Czyż to nie jest piękne!

Napisz proszę w co Ty wierzysz? Czy uważasz, że tarot przepowiada przyszłość bez względu na wszystko? Czy może jednak jest narzędziem, które daje nam moc do kreowania swojej własnej, wymarzonej przyszłości?

Jeśli chcesz się podzielić swoją opinią, zostaw ją proszę w komentarzu poniżej.

W poniższym linku, znajdziesz dwa posty poświęcone sztuce zadawania pytań.

Zadawanie pytań.

Materiały źródłowe