fbpx
Przejdź do treści

Karty Dworskie – głębsze rozumienie – Paziowie

  • przez
Karty Dworskie - głębsze rozumienie – Paziowie

Karty Dworskie – głębsze rozumienie – Paziowie

Jednym z najczęstszych wyzwań dla osób uczących się Tarota jest zrozumienie Kart Dworskich. Czy oznaczają one ludzi? Wydarzenia? Osobowości? Pytającego? Kogoś innego? I czy Królowa naprawdę musi być kobietą? A Paź blondwłosą, niebieskooką osobą poniżej 25 roku życia? Oto Karty Dworskie – głębsze rozumienie – Paziowie.

Niedawno napisałam post „Jak czytać Karty Dworskie tarota”, aby pomóc innym osobom, które uczą się Tarota dowiedzieć się więcej o tych „podstępnych” kartach. (Jeśli jeszcze nie czytałaś tego postu, serdecznie polecam.) Ale teraz chcę się skupić na każdej z Kart Dworu – Paziach, Rycerzach, Królowych i Królach w Tarocie. Pomoże Ci to zrozumieć jak możesz interpretować te karty Tarota w swoich interpretacjach. Zaczniemy od Paziów, następnie przyjdzie czas na Rycerzy, Królowe i w końcu Królów.

Znaczenie kart Tarota – Paziowie

Jako ludzie, Paziowie często reprezentują młodych, energicznych ludzi, którzy są na samym początku swojej osobistej podróży. Wciąż rozwijają poczucie własnej wartości, ale podchodzą do nowych wyzwań z żarliwą energią i ekscytacją. Paziowie cieszą się na możliwość uczenia się i praktykowania nowych umiejętności.

Na poziomie fizycznym, Paziowie mogą reprezentować małe dzieci aż do młodych dorosłych. Jednak Paziowie mogą również reprezentować tych, którzy są młodzi w sercu lub którzy odkrywają nowy aspekt siebie.

Jako wydarzenia, Paziowie są często postrzegani jako posłańcy i przychodzą do Ciebie z nową wiadomością, możliwością lub zaproszeniem. Zachęcają Cię do działania i dają zielone światło dla nowego projektu lub inicjatywy. Paziowie często pojawiają się, kiedy jesteś na progu nowego pomysłu (Buławy), nowego uczucia (Puchary), nowego sposobu myślenia (Miecze) lub nowej pracy czy kariery (Pentakle). Symbolizują one nowy etap w życiu. Czas więc na Karty Dworskie – głębsze rozumienie – Paziowie.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Paź Pucharów

Paź Pucharów oznacza początek kreatywnego projektu lub przedsięwzięcia. Jest to wskazówka, że istnieje twórcza energia, która próbuje wybuchnąć w Twojej świadomości.

Często Paź Pucharów zwiastuje pozytywną wiadomość lub wiadomości od bliskich. Możesz usłyszeć o narodzinach dziecka, zaręczynach lub małżeństwie, wspaniałym pomyśle lub planie, ciąży, nowym związku, planach podróży itp. Ta pozytywna wiadomość jest niespodziewana, ale mile widziana i prawdopodobnie zareagujesz na nią w emocjonalny sposób.

Paź Pentakli

Paź Pentakli jest kartą marzeń i chęci zamanifestowania tych marzeń w świecie materialnym. Być może jesteś w trakcie realizacji nowego projektu, takiego jak hobby, przedsięwzięcie biznesowe lub początek nowego doświadczenia edukacyjnego. W każdym razie, Paź Pentakli jest znakiem entuzjazmu i pragnienia, skupionego wokół celu lub marzenia.

Paź Pentakli zachęca Cię do rozpoczęcia wprowadzania w życie jasnych planów i działań, które ostatecznie doprowadzą Cię do osiągnięcia Twoich marzeń i celów. Jest to czas, w którym musisz być w stanie zastosować staranne planowanie, aby zamanifestować swoje marzenia i osiągnąć cele. Musisz pozostać skupiona na praktycznych i namacalnych elementach. Trzymając stopy mocno na ziemi i nie dając się ponieść większej ilości pomysłów i koncepcji, ale raczej będąc skupioną na tym, co jest realistyczne i osiągalne. To jest kiedy Twój zdrowy rozsądek i pragmatyczne podejście poprowadzi ciebie do sukcesu i znajdzie rozwiązanie które po prostu zadziała.

Paź Mieczy

Paź Mieczy odzwierciedla obfitość energii, pasji i entuzjazmu. Nie możesz się doczekać, aby rozpocząć nowy projekt lub pomysł i podzielić się nim z innymi. Rozpoczynasz wszystkie nowe projekty, przedsięwzięcia i podróże z ogromną ilością energii i podniecenia. Wyzwaniem jest jednak to, czy uda Ci się to utrzymać! Jak w przypadku wszystkich Paziów, początek zawsze wygląda obiecująco, ale aby utrzymać tempo potrzeba czegoś jeszcze.

Paź Mieczy jest prawie jak zielone światło, aby powiedzieć: „Działaj”. Zawsze będą wyzwania z jakąkolwiek opcją, którą wybierzesz i nie każdy będzie zadowolony z Twoich wyborów. Kiedy jednak przychodzi co do czego, musisz podążać za swoimi pasjami i iść tam, gdzie leży Twoja prawdziwa energia. Ten Paź zachęca Cię do pójścia naprzód i wprawiania koła w ruch. Pomimo wszelkich wyzwań lub niepowodzeń, które mogą potencjalnie stanąć na drodze.

Paź Buław

Paź Buław jest podobny trochę do Głupca w tym, że jest wolnym duchem, który reprezentuje zmiany i nowe początki. Ma prawdziwą pasję do życia, mimo że jego zrozumienie tego świata nie jest jeszcze w pełni rozwinięte. Nie został jeszcze obciążony ciężarami materialnego świata, przychodzi i odchodzi jak mu się podoba i zazwyczaj zachęca do zmian gdziekolwiek się udaje. Jest jak katalizator, który inspiruje zmiany, które w każdej innej sytuacji mogłyby być niemożliwe.

Pojawienie się Pazia Buław wskazuje, że doświadczasz twórczego niepokoju w sobie, który tylko czeka na jakiś rodzaj ekspresji. Możesz być na skraju jakiegoś odkrycia lub nowej fazy życia. Paź Buław reprezentuje nagłą twórczą iskrę, która przychodzi do ciebie, nagle i niespodziewanie, i która stawia Cię na drodze nowej twórczej wizji. Tym samym zachęca Cię do wyrażenia siebie i swojej indywidualności z lekką obfitością. Słuchaj swojego nieświadomego umysłu i podążaj za swoimi twórczymi zapędami. Nawet jeśli obawiasz się, że będziesz samotnym głosem wołającym w puszczy. Z wytrwałością i zrównoważonym spojrzeniem nawet niedojrzałe pragnienia Pazia Buław mogą zostać przekształcone w piękną twórczą wizję, która może zmienić świat.


Fiszki do nauki Tarota

Jeśli szukałaś łatwego w użyciu, świeżego, nowoczesnego, praktycznego przewodnika po znaczeniach każdej karty Tarota, mam coś ciekawego dla Ciebie. Są to Fiszki do nauki Tarota, które nie tylko bardzo ułatwią Ci szukanie znaczenia każdej karty, ale także pomogą Ci skutecznie poznawać i uczy ć się znaczenia każdej karty.


Polecam także artykuł „Jak czytać Karty Dworskie Tarota?”.

Materiały źródłowe