fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Paź Buław.

  • przez
Małe Arkana – Paź Buław.

Małe Arkana – Paź Buław.

Małe Arkana – Paź Buław.

Paź Buław (w talii Crowleya jest to Księżniczka Buław) przypisany jest Wenus w znakach elementu ognia. To ziemska część żywiołu ognia. Włada też jednym kwadrantem niebiańskim wokół bieguna północnego – Raka, Lwa, Panny.

Umiejscowienie w czasie – Od 21 Czerwca do 22 Września.

Nowy początek, nowe perspektywy, optymizm, zachwyt, skłonność do przygód, otwartość, bezpieczeństwo, promienność, radość życia.

Księżniczka, powodowana zdobytym poczuciem bezpieczeństwa, pragnie odkrywać nowe obszary swojej jaźni — doświadczać i przeżywać. Całym swoim ciałem wyraża beztroskę, apetyt na życie i radość z własnej seksualności. Intensywnie szuka źródeł zachwytu i narzędzi ekstazy. Otwarta i oczekująca wabi nagością obojętnie kogo, gotowa do oddania się w zmysłowej rozkoszy. Wolna i pędzona poczuciem szczęścia nie dba o wolę, etykę czy dojrzałość uczuć. Spontanicznie wyraża raczej instynktowną niechęć do tworzenia więzów.

Osoba wierna i lojalna. Emisariusz. Zaufany przyjaciel. Obcy o dobrych intencjach. Ktoś uparty. Posłaniec przynoszący ważne wiadomości.

Symbolizuje młodego chłopca lub dziewczynę – pomysłowych, ambitnych, entuzjastycznych, ludzi szybkich w reakcjach emocjonalnych. Może oznaczać osobę, która przynosi interesujące wieści. Miła niespodzianka, miły gość, ktoś żywiołowy, z poczuciem harmonii, inwencja twórcza. Posłaniec, listonosz, wierny kochanek. Niebezpieczny rywal, jeśli znajdzie się przy nim Giermek Buław.

Ciemnowłosy młodzieniec, wiarygodny kochanek, wysłannik, listonosz, obok mężczyzny – dobrze o nim świadczy.

Niebezpieczny rywal – jeśli za nim znajdzie się Paź Kielichów. Posiada główne cechy swojego koloru. Może oznaczać wieści o charakterze rodzinnym.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Ograniczona zdolność wczucia się w emocjonalne potrzeby partnera i ślepe dążenie do zaspokajania popędów prowadzi do egocentryzmu, instrumentalnego traktowania ludzi w ogóle, duchowej izolacji, a w efekcie również do frustracji seksualnej. Wtedy życie staje się dramatycznie puste.

Człowiek świadomy swych sił i zdolności. Entuzjazm. Młodość, niedojrzałość. Nauka. Ciężka praca, której wyniki są niepewne, ale napawają nadzieją. Zauroczenie. Wierny, lojalny przyjaciel. Student — studentka, uczeń — uczennica. Ktoś, komu można zawierzyć. Emisariusz, doręczyciel dobrych wiadomości.

Błyskotliwość, odwaga, piękno siła, porywczość w gniewie i miłości, żądza władzy, entuzjazm, zemsta.

W przypadku złego położenia, potrafi być powierzchowna, teatralna, okrutna, niezrównoważona, dominująca. Jej charakter cechuje silna indywidualność. Jest olśniewająca i śmiała. Swoje piękno kreuje dzięki wigorowi oraz energii, a uwidacznia je siła jej charakteru. W kłótni i miłości potrafi być nieprzejednana i gwałtowna. Jest ambitna i pełna entuzjazmu, który często przyjmuje irracjonalną postać. Nigdy nie zapomina wyrządzonych jej krzywd, a cierpliwość okazuje jedynie wówczas, gdy w grę wchodzi zemsta.

Znaczenie w partnerstwie.

Ekstaza,  wielka zmysłowość, żądza, pogoń za upojeniem zmysłów, wiosenne uniesienie, majowy związek 0 słomiany ogień uczuć.

Paź Buław nie jest zdolny do dojrzałego partnerstwa. Reprezentuje wszystko, co określamy zwykle jako MŁODOŚĆ (ach, młodość!). Stan zakochania (w sobie, w życiu…), wewnętrzny nakaz i burza hormonów gasi w niej wszelkie lęki i ucisza wszystko, czego uczyła mamusia. Jest maj, blask księżyca, śpiew słowika, zapach bzów… i rozpierająca serce radość istnienia. Co tam zasady, grzech, konwenanse albo różnice społeczno-majątkowe… wobec wzbierającego popędu.

Karta może też oznaczać wiosenną odnowę w starym związku, świeżość wynikłą z pokonania dotychczasowych obaw i lęków. Niekiedy jest to również koniec frustrującego związku.

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Czas w Tarocie”.

Materiały źródłowe