fbpx
Przejdź do treści

Jak czytać Karty Dworskie Tarota?

Jak czytać Karty Dworskie Tarota?

Jak czytać Karty Dworskie Tarota?

No więc Jak czytać Karty Dworskie Tarota? Karty Dworskie w Tarocie to często najbardziej skomplikowane i zagmatwane karty do interpretacji. Dlaczego? Ponieważ istnieje tak wiele różnych sposobów na ich interpretację – jako ludzi, jako osobowości, jako sytuacje i wiele więcej.

W tym poście pokażę Ci różne sposoby odczytywania Kart Dworskich i podzielę się kilkoma wskazówkami, jak możesz rozpoznać, której metody użyć kiedy.

Karty Dworskie jako konkretne osoby

Jak czytać Karty Dworskie Tarota? Najczęściej Karty Sądowe reprezentują osobę. Tą osobą możesz być Ty sama lub ktoś inny. Poprzez zrozumienie osobowości i atrybutów karty, możesz określić, czy to ty sama, czy ktoś inny jest reprezentowany przez tę kartę.

Karty Dworskie przede wszystkim odzwierciedlają cechy osobowości i charakterystyki. Dostarczają wskazówek, jak dana osoba myśli, czuje i działa oraz co naprawdę ją motywuje.

Karty Dworskie często łączone są ze Wskaźnikiem Cech Osobowości Myers-Briggs (MBTI). Myer-Briggs opiera się na teoriach i pomysłach Carla Junga i jest obecnie bardzo respektowaną metodą zdobywania głębszego zrozumienia typów osobowości i czynników motywacyjnych.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Według testów MBTI istnieje 16 różnych Typów Osobowości. Co ciekawe, odpowiada to 16 Kartom Dworskim w Tarocie.

Jeśli miałaś do czynienia wcześniej z MBTI, możesz chcieć wyciągnąć własne wnioski na temat tego, który profil MBTI pasuje do jakiej z Kart Dworu i zanotować to w swoim Dzienniku Tarota. Na tym etapie nie istnieje jeden uniwersalny system korespondencji pomiędzy 16 kartami dworskimi a 16 typami MBTI. Jednak są pewne dość duże podobieństwa.

W bardziej tradycyjnych książkach Tarota, Karty Dworskie mają również przypisane atrybuty fizyczne, takie jak kolor włosów i oczu, płeć i wiek (np. mężczyzna, brązowe włosy, niebieskie oczy, atrakcyjny, dojrzały itd.) Jednak z mojego doświadczenia wynika, że jest to bardzo ograniczające i często niedokładne. Wiele razy Królowe pojawiają się dla mężczyzn, Królowie dla kobiet, Pazie wychodzą dla starszych ludzi i tak dalej.

Łączenie się z osobowościami z Kart Dworskich

Świetnym pomysłem jest rozwinięcie własnego połączenia z każdą z Kart Dworskich i podjęcie decyzji, jakie cechy reprezentują one dla Ciebie. Jak czytać Karty Dworskie Tarota? Oto dwie zabawne i wciągające techniki, których możesz użyć, aby nauczyć się i połączyć z osobowościami Kart Dworskich:

Technika #1: Przyporządkuj twarz do imienia

Rozłóż przed sobą wszystkie Karty Dworskie Tarota. Teraz weź jedną z nich i pomyśl o kimś kogo znasz, kto jest taki jak ta karta. Może to być przyjaciel, członek rodziny, kolega, znajomy, a nawet osoba sławna. Napisz kilka zdań o tej osobie i o tym, jak jej osobowość odnosi się do tej karty.

Pracuj nad każdą Kartą Dworską, aż będziesz miała 16 prawdziwych osób, do których możesz się odnieść, kiedy zobaczysz, że Karty Dworskie pojawiają się podczas czytania.

Technika #2: Wybierz się na szybkie randki z kartami

Ponownie oddziel swoje Karty Dworskie od reszty kart. Wybierz losowo dwie i połóż je obok siebie. Teraz wyobraź sobie, że jesteś na szybkiej randce i te dwie Karty Dworskie spotykają się. Co by do siebie powiedziały? Czy pojawiłaby się jakaś chemia? Zapisz rozmowę, dokładnie tak, jak sobie ją wyobrażasz.

Teraz wylosuj kolejne dwie karty i stwórz nową rozmowę. Powtarzaj to ćwieczenie.

Wkrótce będziesz miała nie tylko głębsze rozumienie osobowości każdej karty, ale także to, jak dane Karty Dworskie odnoszą się do siebie.

Karty Dworskie jako część Ciebie

Czasami Karta Dworska może wskazywać na część Ciebie, a nie na całą Twoją osobowość. Pokazuje ona stronę Ciebie, która jest wyrażana lub szuka wyrazu. Może to być ta część Ciebie, z której czerpiesz regularnie, lub którą musisz pielęgnować i rozwijać.

Na przykład, pojawienie się Pazia Mieczy w czytaniu dotyczącym kariery może wskazywać, że musisz przyjąć bardziej ciekawski sposób myślenia, aby odnieść sukces. Albo, jeśli już zadajesz pytania, jej pojawienie się potwierdza, że robisz wszystko, co trzeba.

Karty Dworskie jako sytuacja lub wydarzenie

Jednak czasami zdarza się, że Karta Dworska nie ma sensu, kiedy reprezentuje osoby lub części jej osobowości. Dlatego też czasami Karty Dworskie mogą reprezentować sytuację lub wydarzenie, które nabiera własnej osobowości. Na przykład, pojawienie się Pazia Pucharów często wskazuje na zaproszenie lub ofertę, która przynosi wiele radości i podniecenia. Albo Król Buław sugeruje sytuację, w której dojrzewają Twoje cele i wizje życiowe.

Karty Dworskie jako poziom dojrzałości

Oprócz tego, że Karty Dworskie reprezentują ludzi, osobowości lub sytuacje, reprezentują one również różne poziomy dojrzałości.

Z osobistej perspektywy, dojrzałość może nawiązywać do wieku danej osoby, ale zazwyczaj bardziej wnikliwe jest spojrzenie na dojrzałość jako sposób myślenia. Na przykład Paź, który często jest postrzegany jako osoba młoda, niedojrzała, nie musi być w wieku poniżej 21 lat, ale może wskazywać na kogoś, kto jest młody w sercu, naiwny lub nieobeznany z daną sytuacją.

Poziom dojrzałości może również wskazywać na różne etapy życiowej podróży. Paź reprezentuje początek podróży, podczas gdy Król reprezentuje jej zakończenie, pełne życiowych lekcji i głębokiego zrozumienia.

Jak czytać Karty Dworskie Tarota? Jak wiedzieć, której interpretacji użyć i kiedy?

Przy tak wielu różnych sposobach interpretacji Kart Dworskich, nic dziwnego, że wiele osób, które są dopiero na początku swojej przygody z tarotem, zmaga się z tymi kartami. Więc, jak wiedzieć, której metody użyć i kiedy?

Oto kilka wskazówek:

Przed rozpoczęciem interpretacji rozkładu ustal, czy chcesz, aby Karty Dworskie symbolizowały ludzi, cechy osobowości czy sytuacje.

Użyj swojej intuicji. Słuchaj swojego wewnętrznego głosu, który poprowadzi Cię we właściwym kierunku.

Wymień możliwe interpretacje Karty Dworskiej jako osoby, osobowości i sytuacji. Wybierz interpretację, która ma największy sens w konkretnej interpretacji rozkładu.

Ja czasami widzę je jako emocje, które reprezentują lub poziom zrozumienia danej sytuacji. Częściej widzę Pazia i Rycerza bardziej jako możliwe wydarzenia, jak na przykład powrót do domu, przeprowadzka, czy wiadomość. Pazie bardzo często są posłańcami przychodzących wiadomości.

Często postrzegam Karty Dworskie jako te, reprezentujące ludzi, i to nieomylnie! Ich trafność naprawdę czasami przyprawia mnie o gęsią skórkę!

Czasami staram się dopasować je do osoby. Jeśli nie mogę znaleźć osoby, która pasuje, staram się wziąć pod uwagę atrybuty karty.

Dość często pytanie Kwerenda lub to, jakiego rozkładu używam, podpowiada mi, czy chodzi o osobę, cechę, czy energię. Ogólnie rzecz biorąc, ufam w tej kwestii swojej intuicji. Mam nadzieję, że dało Ci to trochę inspiracji i nowych narzędzi, aby poznać bliżej Karty Dworskie i poczuć się pewnie z nimi w swoich interpretacjach.

Wszystkie opisy Kart Dworskich znajdziesz tutaj:

WSZYSTKIE KARTY DWORSKIE


Polecam także artykuł „Kilka sposobów interpretacji kart tarota”.

Materiały źródłowe