fbpx
Przejdź do treści

Wykorzystaj Tarota do praktyki #SelfLove

Wykorzystaj Tarota do praktyki #SelfLove

Wykorzystaj Tarota do praktyki #SelfLove

Jeśli chcesz dać swojej praktyce miłości do siebie dodatkowy impuls, wypróbuj ten codzienny rytuał miłości do siebie. Jest on idealny do tego, aby przypomnieć Ci, dlaczego warto kochać siebie, dlaczego powinnaś kochać siebie.

Wszystko zaczyna się od miłości do siebie

Miłość, w każdej formie, zaczyna się od miłości do siebie.

Kiedy kochasz siebie bezwarunkowo, w pełni akceptujesz i doceniasz to, kim jesteś. Głęboko szanujesz i honorujesz najprawdziwszą wersję siebie, przyjmujesz życie w szczęściu i fundamentalnie wierzysz, że zasługujesz na dobre samopoczucie. A kiedy działasz z tego miejsca miłości do siebie, samoakceptacji i szacunku do siebie, będziesz miała bardziej satysfakcjonujące, pełne miłości relacje z innymi.

Chodzi o to, że jeśli nie kochasz siebie, będziesz szła przez życie rzutując swój brak miłości na innych. Staniesz się osobą polegającą na innych i uwiązaną do innych. Będziesz także przyciągać do siebie niewłaściwe rodzaje relacji i związków lub, co gorsza, kończąc w szkodliwych dla Ciebie sytuacjach.

Brak miłości własnej

Najlepiej zobrazować to kilkoma przykładami.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Dla jednej kobiety brak miłości do samej siebie spowodował, że przyciągnęła do siebie mężczyznę alkoholika i szereg szefów, którzy źle traktowali ją w miejscu pracy.

Inna kobieta niedawno uświadomiła sobie, że kiedy nie docenia siebie, inni wykorzystywali ją, a ona czuła się zraniona. Po fakcie zrozumiałą, że skoro sama nie potrafi wyznaczyć jasnych granic, dlaczego inni mieliby tego nie wykorzystywać.

Kolejna kobieta wspomina: „Zanim zrozumiałam, czym jest miłość własna, ciągle innym mówiłam TAK, a sobie wiecznie mówiłam NIE. W rezultacie więcej dawałam niż brałam dla siebie. Mówiłam TAK, nawet jeśli nie chciałam, i odkryłam, że czuję się wyczerpana i wypalona.”

Służenie swojemu najwyższemu dobru

Z drugiej strony, jeśli kochasz siebie, będziesz przyciągać i utrzymywać tylko najbardziej satysfakcjonujące relacje, które służą Twojemu Najwyższemu Dobru i będziesz w stanie całkowicie dawać i otrzymywać miłość bez przywiązania lub oczekiwań.

Więc zanim zaczniesz szukać swojego Księcia z Bajki, lub połączysz się ze swoją życiową miłością, upewnij się, że najpierw napełniłaś swój kubek tym pięknym miłosnym nektarem dla samej siebie. Aby znaleźć spełnienie w swoim życiu i związkach, musisz znaleźć miłość w sobie i dać ją sobie. Żadna inna osoba, materialne posiadanie, czy osiągnięcie nie może tego zrobić za Ciebie. To zależy wyłącznie od Ciebie.

TUTAJ możesz przeczytać inne artykuły w temacie #SelfLove

Zapraszam Cię do zapisania się na mój newsletter. Co Piątek będziesz dostawać Listy Miłosne, w których znajdziesz między innymi inspiracje, jak możesz praktykować miłość i wdzięczność do siebie.

Codzienny rytuał miłości do siebie z Tarotem

To naprawdę wcale nie będzie od Ciebie wymagało ogromnej ilości czasu i nie będzie karkołomnym wyzwaniem.

Codziennie, przez co najmniej siedem dni, pytaj Tarota: „Co najbardziej kocham w sobie?”. Wylosuj kartę, a następnie poświęć dziesięć minut na pisanie dziennika o tym, co kochasz i doceniasz o sobie w oparciu o tę kartę. Rozpocznij każde zdanie od „Kocham to, że …”.

I pamiętaj, jeśli zaczniesz się czuć jak jedna wielka chwalipięta, która absolutnie nie zasługuje na to by ją chwalić, nie martw się – to jest całkowicie normalne! Na początku zawsze jest takie dziwne wrażenie, ze jak to, ja sama mam siebie chwalić i jeszcze o tym pisać?! Tak, dokładnie tak!

Tu i teraz daję Ci pozwolenie na chwalenie się tym, jaka jesteś wspaniała. Rób to tak długo, dopóki sama nie poczujesz, że naprawdę taka jesteś.

Jak to wygląda w praktyce?

Jako przykład, powiedzmy, że wylosowałaś Asa Buław. Twój wpis w dzienniku mógłby brzmieć na przykład tak:

Uwielbiam to, że inspirują mnie nowe pomysły. Uwielbiam to, że jestem wypełniona pasją i inspiracją. Kocham to, że potrafię dostrzec to, co najlepsze w innych i że potrafię dopasować ich umiejętności i pasje, aby zaoferować im nowe możliwości. Uwielbiam, że potrafię patrzeć na świat oczami pełnymi inspiracji, że widzę potencjał dookoła siebie.

Czyż to nie jest wspaniała praktyka?! Dzięki niej bardzo łatwo zaczniesz wprowadzać swoje myśli i uczucia na wyższe wibracje – a co za tym idzie, Twoja miłość do siebie będzie się pięknie pogłębiać.


Fiszki do nauki Tarota

Jeśli jesteś dopiero na początku swojej drogi z tarotem i nie znasz jeszcze dobrze znaczeń kart, polecam Fiszki do nauki Tarota, które możesz kupić na mojej platformie. Dodatkowo znajdziesz w pakiecie genialne notesy tarotowe, które pięknie Ci pomogą w robieniu notatek na temat każdej karty.


Śmiem twierdzić, że po przećwiczeniu tego typu afirmacji poczujesz się zdecydowanie lepiej! Pamiętaj o tym: nie przyciągasz tego, co chcesz, lecz przyciągasz to, czym jesteś. To jest jeden z niezliczonych powodów, dla których czucie się podniesioną na duchu, bycie potężną i osobą z wysokimi wibracjami jest niezbędne!

Buziaki,

Beata.


Tutaj znajdziesz więcej artykułów z serii „Moja praktyka #Selflove”.

Materiały źródłowe