fbpx
Przejdź do treści
Małe Arkana - Paź Mieczy

Małe Arkana – Paź Mieczy

Małe Arkana – Paź Mieczy


Małe Arkana – Paź Mieczy reprezentuje ziemską część żywiołu powietrza, czyi utrwalenie tego, co lotne. Paź czy jak w tej talii Księżniczka, posiada marsowy i mściwy charakter. Jej logika jest destrukcyjna.  Potrafi być twarda i agresywna, łącząc te cechy z wielkim zmysłem praktycznym i subtelnością w kwestiach natury materialnej. Zarządza sprawami praktycznymi z niebywałą zręcznością i inteligencją.

Czujność, szpiegowanie, analizowanie, autorytet, nadzór, tajne służby oraz charakterystyczne dla nich cechy.

Młoda osoba, ktoś o talencie zjednywania sobie ludzi. Osoba działająca jako zawodowy dyplomata. Odkrywanie nowych mechanizmów, dyskrecja, zręczność w kontaktach. Osoba, której się zwierzamy. Informacja, egzamin, nauka. Pośrednik w każdej dziedzinie, często dotyczy profesjonalistów, np. rzeczników czy prawników. Ktoś, kto cały czas odgrywa rolę tzw. duszy towarzystwa. W negacji – opóźnienia w realizacji planów, gadatliwość, brak dyskrecji, człowiek o dwóch twarzach, oszczerstwa, powierzchowne podejście.

Osoba potrafiąca dostrzec i odkryć to, co jest nieznane lub niezauważane przez innych. Czujność. Szpiegostwo. Osoba dyskretna. Aktywny młodzieniec.

Małe Arkana – Paź Mieczy to wnikliwość. Intuicja. Ciekawość świata. Zwinność, zręczność. Ktoś młody, pełen wiary w przyszłość, inteligentny, żarliwy w uczuciach. Młodość, niewinność. Dyskrecja. Czujność. Uczeń — uczennica, student — studentka. Człowiek poświęcający się odkrywaniu czegoś nieznanego, fascynującego. Szpieg. Inwigilacja. Nadmierna ciekawość. Ktoś, kto zawsze gotowy jest do odparowania ataku, bojaźliwy, ciągle oglądający się za siebie w oczekiwaniu na ciosy.

Podejrzliwość, brak zaufania. Bezsilność. Brak ciekawości. Niezgrabność. Gadatliwość, niedyskrecja. Niezdolność do podjęcia walki z silniejszym od siebie. Tchórzostwo. Oportunizm. Nieprzewidziany wypadek, który zdarzył się w przeszłości i zaowocuje w przyszłości.

Mądrość, siła, bystrość, delikatność w sprawach materialnych. Wdzięk i sprawność. Źle położona oznacza frywolność i przebiegłość.

Małe Arkana – Paź Mieczy wysadziła ołtarz bezwzględnie obnażając jego marność i prze- mijalność. Mimo, że w powietrzu unosi się teraz tylko dym i świat spowiły chwilowe ciemności (chaos), jednak na horyzoncie powoli wyłania się nowy porządek.

Rozkład Roczny
Rozkład Roczny

Małe Arkana – Paź Mieczy reprezentuje typową rebeliantkę, której nic nie przestra­szy i nie odwiedzie od zamiaru zniszczenia tego, co ją w jakikolwiek sposób ogranicza. Bez lęku i trwogi stoi w służbie prawdy, jasności i otwartości. Jest absolutnie gotowa do szczerej, a nawet ostrej konfrontacji z każdym—bez wzglę­du na rangę, pozycję społeczną czy szacunek należny z wieku i urzędu. Z po­mocą ostrego języka, zjadliwego dowcipu oraz błyskotliwego intelektu gotowa jest zszargać wszystkie świętości ze zręcznością greckiej tancerki.

Gorsza strona tych cech, to co niespodziewane, brak przygotowania, niewykluczona także choroba.

Z zapału do potyczek możesz odciąć się od uczuć i zacząć wojować dla sa­mego wojowania, prowokować dla czystej przyjemności prowokacji i zatracić się we własnej walecznej naturze bez żadnego celu. Wówczas łatwo padniesz ofiarą manipulacji i ktoś wykorzysta potencjał twojego gniewu do zaprowadze­nia własnego porządku. Wysadzając stare ołtarze uważaj też, by nie znaleźć się pod ich ciężkimi gruzami.

Małe Arkana – Paź Mieczy to także osoba rozpoznana jako uzurpator. Sprawy nieprzewidziane. Możliwość choroby. Bezsilność w obliczu przeważających wrogich sił. Brak przygotowania.

Małe arkana – Paź Mieczy to przejście ze stanu niejasności ku jasności rozumienia, buntownicze charakter, bezkompromisowa uczciwość, odważna obrona własnych prawd, burzenie ołtarzy z starych wyobrażeń i lęków.

To powiew w nowej duchowej jasności rozumienia. Małe Arkana – Paź Mieczy, obrócił w proch pusty ołtarz z starych wyobrażeń i lęków. Jego odłamki wbiły się w niebo, ciągnąć za sobą tumany dymu to pyłu i popiołu. Gdy duchowa odnowa obejmie ziemię, zmiata z jej powierzchni ołtarze irracjonalnych wyobrażeń lęków. To same można odnieść do procesów zachodzących we wnętrzu człowieka. Każda zmiana, każdy konflikt wewnętrzny w zbijaka emocji i nastrojów.

Twoje wywrotowe idei poglądy mogą czasami zatrząść podstawami uznanych świętości. Uważaj, by nie dać się przygnieść ich ciężarem. Nie pozwól, by twoje nastroje przejęły władzę nad tobą. Pozostań wierny swoim ideałom.

Małe Arkana – Paź Mieczy jako partner uwielbia wzbudzać podziw zręcznością słowa i kocha wojować.

Jesteście w punkcie, kiedy wzajemne pretensje, te jawne, ukryte i podświado­me, narosły do tego stopnia, że kłótnie, walka, ale obrzucanie się winą dolewają tylko oliwy do ognia. Sytuacja jest nabrzmiała, uczucia zgęstniały jak para w ko­tle i nagromadzona, negatywna energia dramatycznie potrzebuje ujścia. Małe Arkana – Paź Mieczy oznacza, ze nad­szedł czas rozbicia, rozwalenia, roztrzaskania, czyli zakończenia związku z gwał­townym hukiem.


Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Moje przygotowania do sesji tarota.

Materiały źródłowe

Mam na imię Beata.
Tarot jest moją pasją już od wielu lat, którą wykorzystuję by odpowiadać na pytania i wątpliwości wszystkim którzy je mają. Od kilkunastu lat, łączę karty Tarota z Numerologią. Owo połączenie sprawdza się naprawdę dobrze i świetnie się uzupełnia.

Zapisz się na Piątkowe Listy Miłosne

Tagi: