fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Paź Pucharów

Małe Arkana - Paź Pucharów

Małe Arkana – Paź Pucharów

Małe Arkana – Paź Pucharów

Małe Arkana – Paź Pucharów (w tej talii to Księżniczka Pucharów), to ziemski aspekt żywiołu wody.  Wraz z Asem Pucharów włada kwadrantem Wagi, Skorpiona i Strzelca. Paź Pucharów to także zdolność do krystalizacji i materializacji tego, co w Asie Pucharów jest jedynie potencjałem.

Ufność, harmonia, dobroć, klarowność, gotowość nie­sienia miłości, zdolność obdarowywania, mądrość.

Uczucia typu zazdrość, emocje wywołane urazami, więzy manipulacji – wszyst­ko to Księżniczka Kielichów ma za sobą. Jest wzbogacona i wolna. Uwolnienie to czyni ją subtelną czarodziejką – młodą, powabną, dziecięcą, wdzięczną. Stwa­rza gotowość dawania i dzielenia się. Otwiera ją na marzenia i tęsknoty.

Karta jest wskazówką, że uwolniłeś się od negatywnych uczuć lub manipula­cji uczuciami. Klarowność twoich spostrzeżeń i wiedza na temat funkcjonowa­nia ludzkiej psychiki jest teraz przebogata. Budzi się w tobie umiłowanie ludzi i świata. Twoja głęboka, emocjonalna mądrość rodzi potrzebę uzewnętrznienia się i obdarowywania swoją wolnością innych.

Osoba pilna, staranna, refleksyjna, lojalna, chętna do pomocy. Godny zaufania pracownik.

Wskazuje na kogoś młodego, na osobę refleksyjną, czasami o upodobaniach artystycznych. Oznacza wiadomości związane z  życiem rodzinnym, informacje o chrzcinach, zaręczynach komuniach. Może oznaczać po prostu dobre nowiny związane z dziećmi. Często jest zapowiedzią pojawienia się nowego, młodszego partnera. W negacji oznacza złudne obietnice. Młody próżny, kłamliwy intrygant. Nieprzyjemne niespodzianki, niedyskrecja oszustwo.

Jasnowłosy młody człowiek, skłonny służyć pomocą, z którym Kwerend będzie miał styczność; pilny młodzieniec; nowiny, wiadomość, pilność, refleksja, medytacja; i także wszystko powyższe wykorzystane w interesach.

Potrzeba dzielenia się emocjonalnym bogactwem bywa równoznaczna z po­trzebą uszczęśliwiania innych na siłę. Musisz zatem uważać, by „nie rzucać pereł przed wieprze”. Nie wszyscy bowiem dojrzeli do przyjęcia tak wysublimo­wanego daru, więc co za tym idzie, nie każdy jest w stanie pojąć rodzaj twojej wolności. Niosąc świa­tło wiedzy na temat emocji wszystkim i wszędzie łatwo narazisz się na odrzuce­nie lub zranienie. Wówczas poczujesz się bezwartościowy i zbędny, a to nie wróży nic dobrego. (Patrz: Biały Mag.)

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Słodycz, poezja, delikatność i dobroć. Pełna wyobraźni, marzycielska, chwilami bezwładna, a jednak odważna gdy się ją pobudzi. Kiedy jest źle położona, potrafi być egoistyczna i oddana rozkoszom.

Człowiek kierujący się wyobraźnią, fantazją, kochający poezję i piękno. Wybujała fantazja. Zdolności twórcze, artystyczne. Młodość, niewinność. Ciekawość świata wyrażona zainteresowaniami plastycznymi, literackimi albo muzycznymi. Ktoś, kto lubi baśnie, science-fiction, literaturę fantasy. Student — studentka, uczeń — uczennica. Indywidualność, osobowość, urok osobisty. Bezpretensjonalność. Naturalność.

.

Paź Pucharów jako partner jest otwarty i gotowy do pełnego oddania.

Głębia uczuć, kwitnąca miłość, wdzięk, dobrotliwość, gotowość założenia rodziny, magiczne przyciąganie, deli­katność uczuć, emocjonalne otwarcie, subtelna tęsknota, sen-marzenie.

Uczucia, które ograniczały niegdyś waszą otwartość i wolność, udało wam się przezwyciężyć i odrzucić. Jesteście gotowi przeciąć wszelkie uzależniające więzy i zacząć prawdziwie cieszyć się wolną miłością. Jest to wskazówka, że na horyzoncie emocji pojawia się coś zupełnie NOWEGO. Nastaje czas rozkwitu prawdziwych uczuć, prawdziwego kochania, prawdziwego szczęścia.

Gotowość pełnego uzewnętrznienia się i dzielenia z partnerem swoim wnę­trzem pozwala człowiekowi rozpoznać jego prawdziwą wartość. Wtedy potrafi akceptować partnera dokładnie takim, jakim jest, dzielić się z nim sobą i bez­granicznie kochać. (W pewnych przypadkach karta oznacza dojrzałość i goto­wość do założenia rodziny).

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Czy Tarot naprawdę przepowiada przyszłość?

Materiały źródłowe