fbpx
Przejdź do treści

Wyznaczaj intencje przy użyciu Tarota

  • przez
Wyznaczaj intencje przy użyciu Tarota

Wyznaczaj intencje przy użyciu Tarota

Kiedy zaczynasz swój dzień z intencją i cichą refleksją, dzieje się coś naprawdę magicznego. Dostosowujesz się do swojego Wyższego Ja. Dostrajasz się do swoich najskrytszych pragnień i wprowadzasz w ruch działania, które muszą się wydarzyć, aby Twoje marzenia się spełniły.

A nawet lepiej, możesz wzmocnić tę energię używając kart Tarota.

Odkryłam, że kiedy wykonuję prostą praktykę ustalania intencji z samego rana, ma ona pozytywny wpływ na całą resztę mojego dnia. Dlatego właśnie spędzam każdy poranek z moimi kartami Tarota, aby pomóc mi zamanifestować dzień (i życie!), którego pragnę.

Ustalanie codziennych intencji za pomocą kart Tarota jest łatwą praktyką, którą możesz wykonywać gdziekolwiek. Oto jak możesz rozpocząć swoją własną codzienną praktykę ustalania intencji:

Uziemianie i wycentrowanie.

Na początku dnia usiądź, zamknij oczy i skup się na swoim oddechu. Weź co najmniej trzy głębokie oddechy, aby oczyścić umysł i skupić się na sobie.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Skup się na swoim celu i wyciągnij kartę.

Mając karty Tarota, skup się na jednym dużym celu, który chciałabyś osiągnąć w tym dniu. Wizualizuj siebie osiągającą ten cel – naprawdę zanurz się w tym uczuciu! Następnie potasuj swoją talię Tarota, jednocześnie pytając swoje karty: „Jaka intencja może najlepiej pomóc mi osiągnąć ten cel dzisiaj?”. Następnie wyciągnij jedną kartę. Ta karta ujawnia intencję, która pomoże Ci zamanifestować Twój cel.

Jeśli jesteś na początku drogi z tarotem i jeszcze nie umiesz ich zinterpretować, serdecznie polecam Fiszki do nauki Tarota. W pakiecie znajdziesz fiszki do druku w formacie PDF, ale także do pracy w formie cyfrowej. Dodatkowo w zestawie znajdziesz dwa genialne notesy tarotowe, które zawierają słowa kluczowe, zdjęcia kart oraz opisy numerologiczne, astrologiczne oraz żywiołów.

Dostrój się do energii.

Kiedy już wyciągniesz kartę, dostrój się do jej energii, aby określić, jak może ona wesprzeć Twój cel na dany dzień. Na przykład, jeśli Twoim celem jest ukończenie dużego projektu w pracy i wyciągnąłeś Królową Pucharów, sprawdź co ta karta może dla Ciebie oznaczać. Być może przesłaniem jest pielęgnowanie siebie, abyś nie wypaliła się w swoim projekcie. A może zainspiruje Cię do ustawienia przypomnienia o robieniu przerw w ciągu dnia, aby pomóc pozostać w zgodzie ze sobą oraz zadbać o swoją koncentrację. W przeciwnym razie emocje po prostu mogą wziąć górę i zaburzyć klarowny ogląd na całą sytuację.

Zapisz swoje spostrzeżenia.

Kiedy już zrozumiesz przesłania zawarte w karcie dnia, aby śledzić to, czego się uczysz i zauważyć jak sytuacje będą się rozwijały w czasie.

Przypominam, że jeśli kupiłaś Fiszki do nauki Tarota, dostałaś w pakiecie dwa genialne notesy tarotowe, które zawierają słowa kluczowe, zdjęcia kart oraz opisy numerologiczne, astrologiczne oraz żywiołów. Na pewno pomogą Ci w usystematyzowaniu Twojej wiedzy o tarocie.

Aby uczynić to jeszcze bardziej potężnym, niech Twoje intencje lub pytania, które zadajesz, będą związane z celami, które wyznaczyłaś dla siebie w tym roku. Jeśli chcesz się skupić na jednym celu w każdym miesiącu lub kwartale, to też dobrze. To jest wielki naprawdę świetny sposób, aby wprawiać się w swojej intuicji i wspierać swoje najwyższe JA w realizacji Twoich marzeń.

Inne metody ustalania intencji.

Twoja codzienna praktyka ustalania intencji może być głęboko osobista, płynna i całkowicie zależna od Ciebie! Oto kilka innych pomysłów, które możesz włączyć do swojej codziennej praktyki, jeśli tylko poczujesz, że do Ciebie przemawiają:

Spróbuj skupić się na różnych celach.

Podczas gdy ja lubię skupiać się na codziennym celu, aby pomóc w ustaleniu moich intencji, Ty możesz skupić się na dowolnym celu, który chcesz. Eksperymentuj skupiając się na celu na tydzień, na miesiąc lub na rok. Możesz nawet wyciągnąć kilka kart dla wielu celów. Cokolwiek wydaje Ci się najbardziej odpowiednie i pomocne, jest najlepsze! Jedna mała uwaga – nie bierz się za zbyt wiele celów na raz. Będzie Ci trudno je monitorować a co dopiero realizować. 🙂

Pytaj o to, czego naprawdę potrzebujesz.

Piękno tej praktyki polega na tym, że możesz zmieniać swoje pytanie w zależności od tego, czego potrzebujesz w danym dniu. W niektóre dni czuję się bardziej filozoficznie i mogę zadać pytanie takie jak: „Co mogę zrobić, aby zamanifestować więcej szczęścia w moim życiu?”. Jeśli moje nastawienie jest bardziej pragmatyczne, mogę zapytać: „Jak mogę najlepiej wykonać swoją pracę dzisiaj?”. Nie ma złego sposobu na wykonanie tej praktyki. Zaufaj, że cokolwiek czujesz, o cokolwiek chcesz teraz zapytać, jest dokładnie tym, czego potrzebujesz.

Zapytaj swoje Wyższe Ja, gdzie skupić swoją intencję.

W niektóre dni, nasze cele mogą wydawać się dla nas niejasne, lub możemy czuć się niepewnie co do tego, czego chcemy – i to jest w porządku! Tarot wciąż może Ci pomóc. W takim przypadku na początku swojej praktyki poświęć nieco więcej czasu i zapytaj siebie: „Na czym muszę się dziś skupić dla mojego Najwyższego Dobra?”. Zanotuj wszelkie słowa, frazy lub obrazy, które przyjdą do Ciebie. Skupiając się na swoich refleksjach, wyciągnij kartę, która pomoże Ci pokazać, jak zamanifestować pragnienia Twojej duszy.

Niech ta karta będzie Twoją intencją.

Wreszcie, możesz po prostu użyć Tarota, aby ustawić swoją intencję bez posiadania konkretnego pytania lub celu w głowie. Wystarczy potasować talię, wylosować kartę i ustawić swoją intencję na dzień w oparciu o tę kartę. Na przykład, jeśli wylosujesz Siódemkę Pentakli, możesz zechcieć spędzić czas na tym, co cenisz. Możesz też ćwiczyć cierpliwość podczas manifestowania swoich celów, oraz na precyzyjnym ich wybieraniu.

Mam nadzieję, że te wskazówki dotyczące ustalania intencji były dla Ciebie pomocne! Jeszcze raz tylko przypomnę, że jeśli nie czujesz się na siłach samodzielnie interpretować karty i potrzebujesz pomocy, na blogu znajdziesz opisane wszystkie karty tarota.

Jeśli wolisz je w formie skondensowanej, polecam Fiszki do nauki Tarota. W pakiecie znajdziesz fiszki do druku w formacie PDF, ale także do pracy w formie cyfrowej. Dodatkowo w zestawie znajdziesz dwa genialne notesy tarotowe, które zawierają słowa kluczowe, zdjęcia kart oraz opisy numerologiczne, astrologiczne oraz żywiołów.

Buziaki,

Beata.


Zachęcam do przeczytania artykułu „Jak stworzyć świętą przestrzeń do pracy z Tarotem?”

Materiały źródłowe