Już połowa Grudnia za nami a to znaczy, że to naprawdę najwyższa pora, jeśli jeszcze się za to nie zabrałaś, pomyśleć o słowie na rok 2023. Znajdź swoje słowo na rok.
Do czego przydaje się słowo na rok? Między innymi do tego, żeby skoncentrować swoje działania dokładnie na tym, na czym zależy Ci najbardziej.
Możliwości jest wiele i znajdziesz na ten temat mnóstwo informacji, ja przedstawię Ci mały proces, jak możesz to sobie nieco ułatwić.
Te wskazówki mogą Ci pomóc
- Przed rozpoczęciem burzy mózgów, przygotuj sobie plan działania, który uporządkuje pracę nad wyborem słowa. Nie będziesz wówczas działać chaotycznie. Zawsze pamiętaj o tym, że to co robisz jest tak samo ważne jak to, co robisz dla innych. Zrób sobie mały plan i trzymaj się jego.
- Zastanów się, co jest teraz dla Ciebie ważne i nad czym na przykład chciałabyś pracować w przyszłym roku.
- Wypisz wszystkie słowa, jakie przychodzą Ci do głowy. Dosłownie wszystkie, nawet te, które wydają się dziwne i odjechane.
- Poszukaj synonimów każdego słowa – to pomoże Ci doprecyzować konkretne słowo. Pamiętaj, słowo na rok nie powinno mieć zbyt wielkiego zakresu (przynajmniej ja nie polecam), ponieważ nie uda Ci się skoncentrować swoich działań wokół na przykład słowa „miłość” czy „bogactwo”. Działań może być tak wiele i mogą być zakrojone na tak szeroką skalę, że praca nad nim bardzo szybko Cię zmęczy.
To jeszcze nie koniec 😉
- Zaznacz kolorem wybrane słowa po kilku dniach – niech to będzie proces, który trwa nawet kilka tygodni. Wybieraj te, które znaczą dla Ciebie najwięcej. Powoli zaczniesz eliminować te, które tylko na pozór były odpowiednie.
- Poszukaj słów kluczowych do wybranych słów. Pomogą Ci one dodatkowo nakierować Twoje działania w ciągu całego roku dokładnie na to, co chcesz osiągnąć.
- Zastanów się jaki będzie koncept tego słowa? Jak będziesz chciała z nim pracować. Czy będziesz na przykład tak jak ja co tydzień robiła notatki i przemyślenia na ten temat, czy może, jeśli chcesz na przykład praktykować jogę lub medytację codziennie, zrobisz sobie szczegółowy plan takiego działania – i to taki, które łatwo będziesz mogła monitorować.
- Dopiero po tych działaniach możesz wyłonić słowo na rok. Wówczas nie będzie to słowo przypadkowe, a właśnie głęboko przemyślane. Pomoże Ci ono nakierować Twoje działania na właściwe cele.
- Zrób sobie grafikę, która będzie na co dzień obrazowała Twoje słowo na rok. Może to być wielka grafika na ścianie, lub możesz to zrobić tak jak ja, w kalendarzu czy bullet journalu zrobisz stronę poświęconą temu słowu – wówczas tylko Ty będziesz miała do niego wgląd.
Jeśli to dla Ciebie za mało, żeby wybrać słowo na rok, poniżej możesz wykorzystać kolejną metodę.
Dokonaj refleksji – wykorzystaj do tego poniższe pytania:
- Czego mogłabym więcej wykorzystać w swoim życiu?
- Czego mogłabym wykorzystać mniej w swoim życiu?
- Jakie cechy chciałabym mieć?
- Jak się czujesz pod koniec dnia, kiedy wracasz do domu?
- Jak chcesz się czuć pod koniec dnia?
Wizualizacja
Wizualizuj, jak wyglądałby idealny dzień, nacisk kładziony jest tutaj na to „jak chcesz się czuć”. Zastanów się, jak chcesz się czuć podczas porannej lub wieczornej rutyny, jak chcesz się czuć w pracy lub w ciągu dnia, oraz jak chcesz się czuć tuż przed pójściem spać.
Polecam też pomedytować lub posiedzieć w ciszy przez kilka minut i zadać sobie pytanie „Na jakim słowie chcę się skupić w 2023 roku?”. To proste, ale skuteczne.
Myślę, że to ćwiczenie działa najlepiej, gdy jesteś w stanie relaksu. Jeśli Twoje myśli zaprzątają problemy, spróbuj przed pójściem spać lub z samego rana. Można też włączyć dyfuzor do aromaterapii, kominek zapachowy, zapalić świecę lub włączyć w tle uspokajającą muzykę. Zdziwiłbyś się, jak bycie nieruchomym może pomóc Twojej intuicji zabłysnąć i wysunąć Twoje słowo na pierwszy plan. UWAGA –nigdy nie zostawiaj ognia bez nadzoru.
Zrób listę potencjalnych słów
Poświęć kilkanaście minut na stworzenie listy słów, które przychodzą Ci do głowy, bez samodzielnej edycji! Na razie po prostu wypisz je i dokładaj kolejne, jeśli masz taką potrzebę. Bardzo często już na etapie zapisywania zorientujesz się, że z jednymi rezonujesz bardziej a z innymi mniej.
Przejrzyj i ulepsz listę
Przejrzyj swoją listę i zawęź listę ulubionych. Na początku pewnie będziesz ich miała kilkanaście, potem kilka. Dobrze będzie je zawęzić na końcu do na przykład trzech słów.
Są szanse, że zobaczysz motyw między zapisanymi słowami. Czy któreś ze słów sprawia, że czujesz się podekscytowana, zdenerwowana, przestraszona, nieswojo lub swobodnie? Czasami słowa, które nas najbardziej przerażają, mogą oznaczać, że jesteśmy na dobrej drodze, ponieważ zmiana nie zawsze jest łatwa. Jednocześnie uważam, że znalezienie słowa może również przynieść pokój i wzmocnienie.
Pomyśl o słowach, wypróbuj je i zobacz, co wydaje się właściwe. Nie musisz nadmiernie analizować tego procesu, zamiast tego zaufaj swojemu przeczuciu. Delikatnie przejrzyj swoją listę i pozwól, aby to słowa wybrały Ciebie.
Zadaj sobie to bardzo ważne pytanie
Teraz, gdy zawęziłeś listę do trzech słów, pozostaje jeszcze tylko jedno pytanie:
Czy jesteś jedynie zainteresowana, czy jesteś zaangażowana? Więc odpowiedz sobie, czy jesteś zainteresowana swoim słowem, czy jesteś naprawdę zaangażowana w pracę nad nim?
Jeśli po prostu chodzi o to, że jesteś jedynie zainteresowana tematem, to prawdopodobnie będziesz szukała wymówek, dlaczego nie wkładasz wysiłku, aby faktycznie wprowadzić zmiany. Ale jeśli jesteś oddana swojemu słowu, zrobisz wszystko, aby wprowadzić je w życie i wnieść więcej do swojego życia.
Jeśli to konieczne, daj sobie dzień lub dwa, a nawet tydzień, aby naprawdę o tym pomyśleć.
Możesz także poszukać inspiracji gdzie indziej.
Ja lubię swoją wibrację numerologiczną dodać do roku, w tym przypadku 2023 = 7. Skoro ja jestem numerologiczną 2-ką, to moje słowo na rok 20213 może mieć związek z Pustelnikiem.
Jestem jednak także numerologiczną 11-ką, a to oznacza, że inspirację mogę czerpać także z karty Księżyca.
Poniżej znajdziecie słowa kluczowe do obu kart z Fiszek do nauki tarota.
Bardzo ważnym przesłaniem Pustelnika jest nakaz zachowania dla siebie swoich spraw. Publiczne poruszanie kwestii dla nas istotnych nie jest korzystne. Szukanie wartości duchowych i drogi życiowej, długofalowe plany, wycofanie się z aktywnego życia, rezygnacja ze starych przyzwyczajeń, zainteresowanie okultyzmem i naukami ezoterycznymi, awans w pracy, samotność wśród współpracowników.
Biorąc pod uwagę numer karty Księżyc XVIII (18) czyli 1 +8=9 odnajdujemy w niej nawiązanie do Pustelnika, który w tym przypadku staje przed trudnym egzaminem i zmierzyć się musi z tym, od czego uciekł w świat ducha. Skonfrontowany zostanie teraz z własnym lękiem, żądzą lub agresją i gdy mu się uda nad nimi zawładnąć (opanować) jak prawdziwemu Panu i Władcy, wzniesie się na kolejne szczeble duchowego rozwoju.