fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Królowa Pucharów

Małe Arkana - Królowa Pucharów

Małe Arkana – Królowa Pucharów

Małe Arkana – Królowa Pucharów

Małe Arkana – Królowa Pucharów symbolizuje wodną część żywiołu wody, jej moc recepcji i refleksji. Astrologicznie częściowo obejmuje Bliźnięta i Raka. Jej wyobrażenie na tej karcie przywodzi na myśl absolutną czystość, piękno i nieskończoną subtelność. Trudno odkryć jej prawdziwą istotę, ponieważ świetnie odzwierciedla naturę obserwatora.

Wodnisty aspekt wody jest równoznaczny z odbiciem odbicia, lub zwierciadłem odbijającym zwierciadło. Królowa Pucharów może cieszyć się popularnością. Łatwo się zaprzyjaźnia, ponieważ wszyscy, którzy na nią patrzą, widzą w niej siebie.

Małe Arkana – Królowa Pucharów to dobra, jasnowłosa kobieta; uczciwa oddana kobieta, która przysłuży się Kwerendowi; inteligencja przepełniona miłością, skąd pochodzi dar wizjonerstwa; sukces, szczęście, przyjemność; również mądrość, cnota, doskonała małżonka i dobra matka.

Człowiek o bogatej wyobraźni i żywej inteligencji, kierujący się w życiu miłością, uczuciami. Altruista. Piękne idee. Artyzm. Wdzięk. Piękno. Ciepło. Wizja. Objawienie. Kobiecość. Matczyność. Opiekuńczość. Poczucie bezpieczeństwa i ulgi. Natchnienie. Człowiek tolerancyjny, wyrozumiały i pomocny w życiowych kłopotach. Odczuwanie magiczności świata. Zachwyt. Odprężenie. Intuicja.

To przede wszystkim symbol wszelkiego rodzaju niespełnienia, kobieta uczuciowa, z dużą wyobraźnią, utalentowana, ale niepraktyczna. To tzw. kobieta domowa. Marzycielska, intuicyjna, symbolizuje dobrą radę, korzystny mariaż. Dar wróżenia. W negacji to osoba przewrotna, niegodna zaufania, zmienna, histeryczka. Zagubiona w realiach życia, niezaradna, ograniczona, drobnomieszczanka, brak gustu, skłonność do picia w samotności.

Królowa Pucharów jest też pełna wyobraźni, poetycka, dobra chociaż niechętnie zajmująca się czyimiś problemami. Życzliwa, kokieteryjna, sprawiająca wrażenie rozmarzonej. Dysponująca większą wyobraźnią, niż uczuciami. Bardzo łatwo poddająca się wpływom innych, dlatego bardziej uzależniona od swego położenia, aniżeli inne symbole.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Zrozumienie, wrażliwość, inspiracja, świadomość, wewnętrzna mądrość, zdolności medialne, magia.

Św. Mt (25,29): „Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma.” Królowa Kielichów dobrze wie, że przyczyna wszystkich zdarzeń znajduje się w jej umyśle. Każde poruszenie serca, każda tęsknota oraz każde spełnienie stwo­rzone przez nią w świecie duchowym, staną się wcześniej czy później widoczne na wodach jeziora, czyli pojawią sie w jej rzeczywistości. Cały jej świat jest za­tem tylko odbiciem wewnętrznego, duchowego bogactwa. To, co ma w aurze, jest jej dodane w świecie realnym, a czego nie ma, nigdy się nie pojawi, nie od­zwierciedli się, nie może się wydarzyć.

Znaczenie w partnerstwie

Tajemnica, łagodność, delikatność, dojrzałość, kobiecość, macierzyństwo, subtelność uczuć, magia związku.

Królowa Pucharów reprezentuje niezwykle subtelne bycie razem. Jest odpo­wiedzią na wszystkie twoje tęsknoty. Jeśli jesteś gotów to przyjąć, otwierają się przed tobą bramy magicznego misterium miłości. Możliwe też, że w twoim związku największe znaczenie posiada teraz aspekt macierzyństwa lub tęsknota, by stopić się w jedną całość. W każdym przypadku otrzymujesz to, co stworzyłeś, nie mniej i nie więcej. To samo dotyczy przyszłości twojego partnerstwa.

Królowa Pucharów jako partner jest subtelna i uduchowiona, posiada także magiczną zdolność przyciągania oraz nieodgadnione bogactwo uczuć.

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Czy Tarot naprawdę przepowiada przyszłość?

Materiały źródłowe