fbpx
Przejdź do treści

Wykorzystanie Tarota w praktyce Self Love

  • przez
Wykorzystanie Tarota w praktyce Self Love

Wykorzystanie Tarota w praktyce Self Love

Co naprawdę oznacza „miłość do siebie”… i dlaczego powinno Cię to obchodzić?

Jeśli wyrażenie „miłość do siebie” wywołuje wizje kąpieli z bąbelkami, recytowanie afirmacji i zabieranie siebie na okazjonalną, wytworną kolację czy być może wybranie się na zakupy, może właśnie nadszedł czas, aby pomyśleć o dbaniu o siebie w nowy sposób!

To prawda, że wykonywanie któregokolwiek z powyższych działań byłoby hojnym aktem miłości do siebie, ale w tej praktyce chodzi o coś więcej!

Kiedy kochasz siebie, stajesz się magnesem dla rzeczy i ludzi, których chcesz przyciągnąć do swojego życia. Miłość do siebie jest jak akt potężnej, osobistej magii – i tu właśnie wkracza Tarot!

Prawdziwa miłość do siebie pomaga Ci znaleźć i poczuć więcej akceptacji, miłości i wdzięczności za to, kim naprawdę jesteś. Kiedy wyrobisz w sobie nawyk codziennego kochania siebie, zaczniesz dostrzegać wszelkiego rodzaju cudowne zmiany w swoim życiu. Dodatkowo istnieje wiele różnych sposobów na wykorzystanie Tarota, aby wspomóc się w prowadzeniu swojej praktyki miłości do siebie.

Jak Tarot może pomóc Ci znaleźć i wspierać miłość do siebie każdego dnia?

Tarot jest narzędziem, które możemy wykorzystać do generowania wszelkiego rodzaju energii w naszym życiu. A jednym z moich ulubionych sposobów używania Tarota jest promowanie miłości do samego siebie – co z kolei napędza uzdrawianie, pomaga nam znaleźć nasze miejsce w świecie i toruje drogę do zdrowych, harmonijnych relacji z innymi.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Oto kilka pomysłów, dzięki którym zaczniesz praktykować miłość do siebie, używając do tego Tarota.

1. Wylosuj kartę dnia, która poprowadzi Twoją praktykę miłości do siebie.

To może wydawać się proste, ale nie przeceniaj mocy tego prostego codziennego losowania kart! Zadaj sobie pytanie: „Jakie działanie mogę podjąć dzisiaj, aby bardziej kochać siebie?” i zobacz, co się pojawi. Pamiętaj, aby spojrzeć na obraz w karcie dla podpowiedzi, jak również opierać się w interpretacji na swoim intuicyjnym zrozumieniu.

Jeśli chcesz zobaczyć jak to wygląda w praktyce, zapraszam na moje media społecznościowe. Tao od Poniedziałku do Piątku w #minutaztarotem prezentuję karę jako przesłanie i energię na konkretny dzień.

2. Spróbuj codziennego rytuału miłości do siebie.

Chociaż jest to podobne do powyższego, możesz również spróbować wypracować sobie swój własny rytuał. Oto moja propozycja.

Codzienny rytuał miłości do siebie z Tarotem.

Codziennie, przez co najmniej siedem dni, zadawaj Tarotowi pytanie: „Co najbardziej kocham w sobie?”. Wylosuj kartę, a następnie poświęć dziesięć minut na pisanie w dzienniku o tym, co kochasz i doceniasz w sobie w oparciu o tę kartę. Rozpocznij każde zdanie od „Kocham, że …”.

I hej, jeśli czujesz się jak całkowicie beznadziejnie, nie martw się i nie przejmuj się tym. Jesteś wspaniała, nawet, jeśli teraz tego zupełnie nie czujesz.

Jako przykład, powiedzmy, że wylosowałaś Asa Buław. Twój wpis w dzienniku mógłby brzmieć na przykład tak:

Uwielbiam to, że inspirują mnie nowe pomysły. Kocham to, że jestem wypełniona pasją i inspiracją. Uwielbiam to, że potrafię dostrzec to, co najlepsze w innych i że potrafię dopasować ich umiejętności i pasje, aby zaoferować im nowe możliwości. Uwielbiam, że potrafię patrzeć na świat oczami pełnymi inspiracji, że widzę potencjał dookoła siebie.

Śmiem twierdzić, że po przećwiczeniu tego typu afirmacji poczujesz się dobrze! Pamiętaj o tym: nie przyciągasz tego, co chcesz, przyciągasz to, czym jesteś – i to jest jeden z nieskończonych powodów, dla których poczucie podniesienia na duchu, swojej własnej mocy jest niezbędne!

3. Zastanów się nad kartami i napisz swoje własne afirmacje.

Stwórz listę swoich ulubionych kart, które według Ciebie nawiązują do #SelfLove i połącz je z krótkimi afirmacjami, które możesz wypowiadać na głos każdego ranka. Zacznij od poniższej listy, a następnie wykorzystaj swoją kreatywność! Wybierz karty, z którymi najbardziej rezonujesz i napisz swoje osobiste afirmacje.

Oto kilka przykładowych:

Gwiazda („Wierzę w siebie”).

Dziewiątka Pentakli („Zasługuję na miłość i obfitość”).

Cesarzowa („Kocham swoje ciało”).

Czwórka Mieczy („Daję sobie pozwolenie na odpoczynek”).

Królowa Pucharów („Kocham i pielęgnuję siebie”).

Jeśli potrzebujesz pomocy, Fiszki do nauki Tarota na pewno Ci w tym pomogą. Na każdej z nich znajdziesz wiele słów kluczowych, które z pewnością Cię zainspirują.

4. Poświęć talię Tarota swojej praktyce miłości do siebie.

Znajdź sobie piękną nową talię, która mówi o miłości do Ciebie (lub wybierz jedną a talii, które już posiadasz) i zadedykuj ją pracy #SelfLove. Przechowuj ją z kawałkiem Kwarcu Różowego i pozwól, aby energia miłości przenikała każdą kartę.

Warto ustanowić też intencję, że ta talia będzie jedyną, której będziesz używać do osobistej praktyki miłości do samej siebie. Pozwól, aby przypominała Ci o głębokim, kochającym połączeniu, które masz ze sobą za każdym razem, gdy jest w Twoich rękach.

Możesz do tego celu używać dokładnie takiej talii, której akurat potrzebujesz, lub którą masz w domu. Absolutnie nie zmuszaj się do kupowania nowej, jeśli masz ich już kilka.

Dla mnie taką talią jest „Self Love Tarot”, stworzona przez Hannę Tricoire. Jest ona dla mnie kwintesencją miłości do siebie i akceptowania swojego piękna, dokładnie takim jakie jest.

5. Pomedytuj z Tarotem. To naprawdę nie jest trudne. A pisze Ci to osoba, którą medytacja w tyłek parzy. 🙂

Ze swojej listy osobistych kart Tarota #SelfLove (lub z moich przykładów powyżej), wybierz jedną i znajdź spokojną przestrzeń dla siebie. Przestudiuj kartę dokładnie. Spójrz na scenę – zwróć uwagę na kolory, wyobrażenia, postacie i ogólną energię karty. Teraz się rozluźnij i usiądź wygodnie, zamknij oczy i weź trzy głębokie, powolne oddechy. 

Wyobraź sobie siebie w tej scenie. Jakie to uczucie być wewnątrz tej karty? Co zauważasz, gdy rozglądasz się wokół siebie? W jaki sposób bycie w tej karcie sprawia, że czujesz się kochana? W jaki sposób honorujesz siebie i swoje potrzeby w tej scenie? Jak możesz ponieść tę energię z sobą przez resztę dnia? Zapisz swoje przemyślenia w dzienniku i wracaj do nich za każdym razem, gdy będziesz potrzebować przypomnienia czy wsparcia dla siebie.

Tak! To co właśnie zrobiłaś jest też medytowaniem nad konkretną kartą. Wspaniale, prawda?!

Przypominam, że jeśli potrzebujesz pomocy w zinterpretowaniu konkretnej karty, możesz wesprzeć się Fiszkami do nauki Tarota, które zawierają specjalnie wyselekcjonowane słowa kluczowe. Pomogą Ci lepiej zrozumieć daną kartę. Znajdziesz też na nich dwa lub trzy pytania pomocnicze, które pomogą Ci „wejść” w energię karty jeszcze bardziej. Dodatkowo w pakiecie znajdziesz dwa do wyboru wspaniałe notesy tarotowe, zawierające opisy żywiołów, numerologiczne i astrologiczne.

6. Użyj Tarota do budowania drobnych nawyków #SelfLove.

Zapisz listę małych, łatwych do opanowania nawyków miłości do siebie, które chciałabyś stworzyć. Mogą to być takie rzeczy jak picie trzech dużych szklanek wody każdego dnia, przyjmowanie witamin lub robienie 5-minutowej medytacji rano, w porze lunchu lub wieczorem. Zapytaj swojej talii Tarota: Co mogę zrobić, aby jak najlepiej wesprzeć budowanie i utrzymanie tego nowego nawyku?

Przykładowe karty:

Dwójka Pentakli może zasugerować nadanie temu zadaniu priorytetu ponad wszystko inne, co musisz zrobić w danym dniu.

Trójka Pucharów może zasugerować, że najlepszym sposobem na stworzenie tego nawyku jest działanie w sposób odpowiedzialny z grupą przyjaciół, którzy próbują osiągnąć ten sam cel co Ty. Siódemka Pucharów może nawet zasugerować, że może to nie być najważniejszy nawyk, na którym powinnaś się teraz skupiać i wybrać coś innego, co w tym momencie wydaje Ci się bardziej dopasowane lub łatwiejsze na początek.

Kiedy już jasno określisz działania, które możesz podjąć, aby uformować swój nawyk miłości do siebie, ustaw dla siebie przypomnienie każdego dnia przez następne 21 dni, aby podjąć działanie. Wszystko co pozostało do zrobienia to obserwowanie jak Twój nawyk staje się częścią Twojej codziennej rutyny miłości do siebie! Nie poddawaj się, nawet kiedy będzie Ci ciężko. To właśnie dlatego na początek dobrze wybrać jeden mały nawyk, który pozwoli CI budować Twoją silną wolę i przekonanie, że Ty także jesteś ważna.

7. Stwórz Ołtarz Miłości do Siebie.

Znajdź miejsce w swoim domu – nawet kilkanaście centymetrów kwadratowych. Wystarczy mała przestrzeń na półce – zapewniam – wystarczy. Upewnij się, że jest ono czyste. Wysprzątaj je, usuń wszelkie niepotrzebne rzeczy i oczyść energię za pomocą wiązki ziół, różdżki selenitowej, dzwonka lub po prostu klaszcząc dłońmi nad przestrzenią.

Następnie dodaj zdjęcie siebie z czasów, kiedy promieniowałaś miłością i szczęściem. Dodaj kawałek kwarcu różowego lub tygrysiego oka, swoją ulubioną świecę i najcenniejsze drobiazgi – wszystko, co mówi o miłości do siebie, blasku i radości. Po wylosowaniu swojej codziennej karty Tarota, umieść ją w centrum ołtarza. Pozwól, aby Twój ołtarz miłości do siebie zasilał Cię miłością przez cały dzień.

8. Wybierz gwiazdę, celebrytkę miłości własnej z Kart Dworskich w Tarocie.

Wierzę, że każdy z nas ma w sobie każdy z 16 typów osobowości zawartych w Kartach Dworskich. W zależności od sytuacji, w której się znajdujesz lub ludzi, z którymi przebywasz, niektóre z tych osobowości mogą świecić nieco jaśniej lub prezentować się nieco łatwiej niż inne – i to jest w porządku!

Ogromną częścią miłości do siebie jest zaakceptowanie swojego mrocznego JA i nauczenie się świecić na nie światłem miłości. Tylko wtedy, gdy to zrobimy, możemy zacząć naprawdę uzdrawiać to – co jest największym aktem miłości do samego siebie.

Którą Kartę Dworską wybrałabyś na swoją gwiazdę miłości do siebie? Być może jest to postać, której cechy znasz bardzo dobrze. Być może jest to osoba, od której chciałabyś otrzymać trochę „trudnej miłości” lub zachęty. Kogokolwiek wybierzesz – zaproś go do swojego życia. Wyobraź sobie, że stoi przy Tobie, oferując rady i zachętę w miarę Twojego rozwoju. Niech Twoja Gwiazda – Celebrytka #SelfLove pokaże Ci, jak kochać i akceptować siebie – wszystkie części siebie – coraz bardziej każdego dnia.

Serdeczne połączenie z Tarotem może stworzyć serdeczne połączenie z samą sobą.

Im częściej będziesz praktykować i nadawać priorytet miłości do siebie, także w połączeniu z Tarotem, tym łatwiejsze stanie się przyciąganie nowych przyjaciół i ludzi do Twojego życia, którzy Cię szanują i respektują Twoje granice.

Spojrzysz w lustro każdego ranka i stwierdzisz, że nie możesz się doczekać, by ubrać to piękne ciało, a nie wyłapywać swoje niedoskonałości lub najmniej ulubione cechy.

Możesz nawet zacząć widzieć miłość odzwierciedloną na Twoim rachunku bankowym i płynącą do Ciebie w innych formach obfitości.

Każda potężna i pozytywna zmiana, którą zamanifestujesz w swoim życiu zaczyna się od aktu miłości do siebie – a Tarot jest prostym i skutecznym narzędziem na rozpoczęcie podróży miłości do siebie już dziś!

Jeśli spodobały Ci się te wskazówki, podziel się proszę nimi z innymi, którzy mogą tego potrzebować!

Pamiętaj, kochaj siebie. :*

Buziaki,

Beata


Tutaj znajdziesz więcej artykułów z serii #SelfLove

Materiały źródłowe