fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – As Buław.

Małe Arkana - As Buław.

Małe Arkana – As Buław.

Małe Arkana – As Buław.

 

As Buław reprezentuje żywioł ognia. To jest samo źródło mocy ognia. To istota żywiołu ognia w momencie swojego poczęcia.  Ta olbrzymia płonąca pochodnia, to symbol oczyszczenia i wielkiego potencjału. Potężna siła kreatywna niszczy, by mogło powstać nowe.
Ogień, siła, transformacja, twórcza moc, usunięcie blokad, wielkie możliwości.
Po karcie Słońce, jest to karta o najwyższym potencjale energetycznym. Świadczy o ogromnej energii, którą gotowi jesteśmy użyć do usunięcia swoich blokad i ograniczeń. Jednocześnie uwalniamy też potężną siłę trawioną dotąd na podświadome utrzymanie i kontrolowanie owych blokad. W taki właśnie sposób wyzwala się potężna moc. To jest właśnie ta sama siła, która strwożyła świat. Ta sama, która sprawiła, że z małego ziarenka wyrasta potężne drzewo.

 

Stworzenie. Początek. Wynalazek. Rozpoczęcie przedsięwzięcia. Fortuna. Zysk. Spadek. Narodziny dziecka. Początek ważnego doświadczenia. Przygoda. Eskapada.

 

Inicjatywa, energia, nowe przedsięwzięcia realizowane z dużym rozmachem, nowe pomysły umożliwiające realizację wcześniej powziętych zamiarów, obiecujący początek dla wielu spraw, w tym możliwa ciąża, a nawet narodziny dziecka (szczególnie przy karcie Głupiec). Może oznaczać po prostu przygodę miłosną, serdeczny kontakt towarzyski, witalność, dobre zdrowie, odkrycie czegoś (w sensie naukowym). Pieniądze, spadek, dobra prognoza dla wszystkich poczynań związanych z szeroko pojętym rolnictwem.
Kreacja, pomysłowość, przedsięwzięcie oraz moce, których są one efektem, reguła, początek, źródło; narodziny, rodzina, pochodzenie, a w pewnym sensie także kryjąca się za nimi męskość. Punkt wyjścia dla różnych przedsięwzięć, według innej wykładni, pieniądze, fortuna, dziedzictwo.
Należy jednak pamiętać, ze zapałka w rękach dziecka to pożar. Jeśli ten ogromny potencjał, naładujemy złością, nienawiścią, zazdrością, to stracimy nad tym kontrolę i w efekcie czego więcej stracimy niż zyskamy. Jeśli cokolwiek wytrąci Cię z harmonii, możesz zapragnąć działać na przeciw wszystkiemu, a rzez to stracić z oczu to co najistotniejsze.
Inspiracja, w wyniku której znajdujemy sposób rozwiązania problemów w pracy czy nauce. Nowe pomysły umożliwiające realizację przedsięwziętych zamierzeń. Przezwyciężenie trudności. Sukces osiągnięty dzięki pracy i włożonemu w nią wysiłkowi. Stała aktywność. Pełnia sił twórczych. dobre zdrowie. Uczucie, które nadaje sens życiu. 
 

 

Znaczenie w partnerstwie.

 

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Ognisty związek, żywiołowy seks, zmysłowość, potrzeba wspólnych czynów, przemiany. Wyzwoliliście ogromną energię i teraz możecie ją dowolnie formować. Związek staje się i każdy impuls od jednego zapala płomień u drugiego. 

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Żywioły astrologiczne w Tarocie”.