fbpx
Przejdź do treści

Tarot jako część Twojego codziennego życia

  • przez
Tarot jako część Twojego codziennego życia

Tarot jako część Twojego codziennego życia

Jak sprawić, by Tarot stał się częścią Twojego codziennego życia?

Jeśli kiedykolwiek byłaś na zajęciach jogi, czasami słyszysz jak nauczyciel mówi, że ćwiczenia, które wykonujesz na macie do jogi to tylko rozciąganie… Prawdziwa joga dzieje się poza matą. Tarot również jest taki. Możesz uczynić Tarota częścią swojego codziennego życia bez trzymania kart 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Jasne, że rozłożenie kart Tarota na konkretne pytanie przyniesie Ci nowe spojrzenie i odpowiedzi. Ale to, jak odnosisz się do Tarota – i swojej intuicji – każdego dnia, jest najważniejsze. Często myślimy, że Tarot to tylko tasowanie kart, przekładanie ich i rozkładanie w celu ich zinterpretowania. Ale tak naprawdę, Tarot jest narzędziem, które pomaga Ci słuchać i ufać swojej intuicji, każdego dnia.

A kiedy odkryjesz jak w pełni zaufać swojej intuicji, odkryjesz jak stworzyć życie, które ma jasno sprecyzowany cel, jest inspirujące i radosne.

Dlatego właśnie codzienne łączenie się z kartami Tarota tworzy piękną, świętą przestrzeń do połączenia się z intuicją i wewnętrzną mądrością.

Jak sprawić, aby Tarot stał się częścią Twojego codziennego życia?

Nie ma znaczenia czy robisz to za pomocą kart Tarota, kryształów, dziennika, medytacji, czy czegoś zupełnie innego. Ważne jest to, że rezerwujesz sobie czas na to, aby wejść do swojego wnętrza i słuchać. To właśnie tam znajdują się odpowiedzi i w ten sposób możesz zacząć tworzyć satysfakcjonujące życie.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

A najlepsze jest to, że uczynienie Tarota częścią Twojego codziennego życia nie musi być długim, męczącym i trwającym w nieskończoność procesem. W rzeczywistości, czasami wszystko, czego potrzebujesz, to kilka minut z twojego dnia, aby wylosować kartę Tarota i ponownie połączyć się ze swoją wewnętrzną mądrością, aby znaleźć spokój.

Oto cztery łatwe i szybkie sposoby, dzięki którym możesz połączyć się z Tarotem – i swoją intuicją – zawsze i wszędzie.

1. Karta Dnia

Na początku dnia potasuj swoją talię Tarota i zapytaj: „Co muszę wiedzieć dzisiaj?”. Wylosuj kartę Tarota, a następnie daj sobie chwilę i połącz się z tym, co ona dla Ciebie oznacza. Następnie idź przez swój dzień, pamiętając o przesłaniu karty, którą wylosowałeś. Może się okazać, że służy ona jako pomocna rada, ostrzeżenie lub przypomnienie o tym, kim naprawdę chcesz być.

Pod koniec dnia zastanów się, jak przesłanie karty Tarota wsparło Cię i czego nauczyłeś się po drodze.

Możesz zobaczyć jak ja to robię w #minutaztarotem w moich mediach, choćby na FB
LINK DO FANPAGE

Jeśli dopiero uczysz się tarota i nie znasz znaczeń wszystkich kart, no moim blogu znajdziesz wszystkie karty opisane.

Wielkie Arkana

Buławy

Puchary

Miecze

Pentakle


Jeśli potrzebujesz tej wiedzy w formie skondensowanej, na mojej platformie znajdziesz fiszki ze słowami kluczowymi oraz dziennikami tarotowymi.

Fiszki do nauki Tarota
Fiszki do nauki Tarota

FISZKI DO NAUKI TAROTA

Fiszko pomogą Ci usystematyzować Twoją wiedzę o tarocie i unikniesz utknięcia, kiedy będziesz próbowała zapamiętać znaczenie kart.


2. Karta „Uspokój mnie”

Za każdym razem, gdy czujesz się trochę rozbita, nieskoncentrowana, zbyt rozemocjonowana lub zdezorientowana, poświęć chwilę, aby uziemić się z kartą Tarota.

Po pierwsze, weź kilka głębokich oddechów i stań się świadoma na przykład tego, na czym siedzisz. Poczuj ciężar swojego ciała na krześle i stopy na podłodze, które łączą Cię z ziemią.

Następnie wylosuj kartę ze swojej talii Tarota i zapytaj: „Czego teraz doświadczam?”.

Intencją tej karty nie jest określenie, dlaczego tak się czujesz, ani jak możesz naprawić sytuację. Ma ona po prostu ponownie pomóc Ci się skupić na obecnej chwili i pozwolić Ci stać się bardziej świadomą obecnych okoliczności.

To naprawdę świetne ćwiczenie nie tylko tarota, ale także na skupienie się na tym, co się teraz dzieje w Twoim życiu.

3. Poszukiwanie swojego „Wyższego Ja”

Metoda poszukiwanie swojego Wyższego Ja jest idealna, gdy stoisz przed trudną decyzją, masz do czynienia z wymagającą osobą lub po prostu chcesz wsłuchać się w swoją intuicję w ważnej sprawie, ale nie chcesz robić pełnego rozkładu Tarota.

Weź głęboki oddech, aby oczyścić swój umysł, a następnie wylosuj jedną kartę Tarota z talii, prosząc o wskazówki dotyczące Twojej konkretnej sytuacji. Zastanów się nad przesłaniem karty i połącz je ze swoim intuicyjnym odczuciem sytuacji, aby uzyskać dodatkowe wskazówki. Następnie wybierz jedno działanie, które podejmiesz, aby doprowadzić do rozwiązania swojego problemu.

4. Karta Nocy

Kiedy wieczorem już zrobiłaś wszystko, czym zajmujesz się na co dzień i przygotowujesz się do snu, poświęć chwilkę na wylosowanie jednej karty.

Weź kilka oddechów, potasuj talię kart i wylosuj jedną kartę z prośbą o sny, które na przykład pomogą Ci lepiej zrozumieć konkretną sytuację, lub to, co się aktualnie dzieje.

Skoncentruj się na niej przez chwilkę i zaobserwuj, jakie są Twoje pierwsze odczucia i przemyślenia na temat tej karty.

Połóż ją na stoliku nocnym i jeśli tylko masz ochotę, jeszcze chwilę na nią popatrz przed zgaszeniem lampki nocnej.

Po przebudzeniu zaobserwuj, czy przyniosła Ci jakieś sny przynoszące odpowiedzi.

Jak sprawić, by Tarot stał się częścią Twojego codziennego życia? Wszystko się sumuje.

Im więcej wprowadzisz Tarota do swojego codziennego życia, tym silniejsze będzie Twoje połączenie z intuicją i Twoim Wyższym Ja. I stamtąd, piękne rzeczy będą rosły.


Tutaj znajdziesz więcej artykułów z serii „Najczęstsze pomyłki i błędy u początkujących tarocistów”.

Materiały źródłowe