fbpx
Przejdź do treści

Pełnia Księżyca – czas przebaczania i wdzięczności.

Warsztaty tarotowe - nauka tarota

Pełnia Księżyca – czas przebaczania i wdzięczności.

Pełnia Księżyca – czas przebaczania i wdzięczności.


Pełnia Księżyca – czas przebaczania i wdzięczności. To świetny moment na to, by uwolnić się od niskich energii które pochodzą z gniewu, złości lub innych negatywnych wzorców czy wydarzeń. To idealny moment na odpuszczenie toksycznych myśli, nawyków, stylów bycia a także toksycznych ludzi w naszym otoczeniu. Dzieje się tak dlatego, że pełnia to wspaniały czas na wgląd w siebie, uzdrawianie, dokonywanie zmian, usuwanie blokad i zostawianie za sobą przeszłości.

Księżyc w pełni również tworzy w nas energię w rodzaju przeciągania liny. Nic dziwnego, ze Pełnia Księżyca – to czas przebaczania i wdzięczności. Widzimy, gdzie rzeczy nie są w równowadze i przywracamy im harmonię. Pracujesz zbyt ciężko? Księżyc w pełni przypomina Ci o zwróceniu uwagi na Twoje życie zawodowe? Za dużo wydatków? Wydarzenia w czasie pełni księżyca mogą Ci przypominać o tym, żeby wszystko opanować. Zbyt wiele dajesz od siebie? Pełnia księżyca to również czas w którym należy pamiętać o tym, by brać.

O czym należy pamiętać?

Ważne jest to, że aby zrealizować nasze marzenia poprzez manifestację nowiu (o tym będzie w kolejnym artykule), musimy uwolnić wszelkie urazy lub zmartwienia, które mamy wobec kogokolwiek. Tak to po prostu działa. Pełnia księżyca to idealny czas na praktykowanie przebaczenia i wdzięczności. Możemy wykorzystać pełnię księżyca do przepracowania:

 • negatywnych emocji
 • strachów i lęków
 • zdenerwowania
 • kłótni i sporów
 • rozczarowań
 • dramatów, które dzieją się dookoła
 • złych uczynków

A żeby przetworzyć i uwolnić karmę, która towarzyszy temu, co się wydarzyło, musimy wybaczyć. Może to oznaczać wybaczenie sobie lub wybaczenie komuś innemu.

Kiedy ktoś naprawdę Cię denerwuje, naciska, uderza we wszystkie Twoje czułe struny i zaczyna Cię testować, wyobraź sobie, że jest kimś, z kim masz kontrakt duszy. Poszukaj lekcji, których uczy Cię zdenerwowanie. Pomyśl o tym jako o układzie zaprojektowanym, aby pomóc Ci ewoluować, a nie jako o zamieszaniu. Naucz się lekcji, a będziesz mogła iść dalej.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Jeśli zaakceptujemy, że jesteśmy na tej planecie, aby ewoluować, abyśmy nie musieli już dłużej reinkarnować, być może będziemy bardziej starali się uporać z problemami, z którymi się spotykamy. Przyjaciel, który tak naprawdę Cię denerwuje, okazuje się nauczycielem. A ten nieznajomy, który był dla ciebie niegrzeczny i nieuprzejmy? To również Twój nauczyciel. Nauczyciel w szkole, który był dla Ciebie złośliwy i sprawiał, że czułaś się źle? To Twój nauczyciel. Twój kochanek, twój były, ten, który uciekł? Twoi nauczyciele. Twoje dzieci? To także Twoi nauczyciele.

Wybacz swoim nauczycielom

Tak więc raz w miesiącu, w czasie pełni księżyca, poświęćmy chwilę, aby porozumieć się z naszymi nauczycielami. Wybaczamy im to, co zrobili, ponieważ mają z nami umowę duszy, czy o tym wiedzą, czy nie. Większość ludzi i tak robi, co w ich mocy, więc równie dobrze możemy im to przyznać. W końcu uraza prowadzi tylko do goryczy, która jest toksyczna.

Można argumentować, że bycie złym jest lepsze niż poczucie bezradności i beznadziejności. Jednak gniew należy postrzegać jedynie jako odskocznię na drodze powrotnej do dobrego samopoczucia – czyli wtedy, gdy nie żywisz już żadnej złości wobec kogoś.

Czasami możesz wybaczyć i zapomnieć. Czasami możesz tylko wybaczyć, ale nie możesz zapomnieć. A czasami możesz wybaczyć, ale nie jest nawet mądre by zapomnieć. Wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy popełniamy błędy. Wszyscy toczymy swoje osobiste bitwy.

Wybaczenie komuś tego co zrobił, nie będzie oznaczało, że to co zrobił było dobre. Oznacza to, że poradziłaś sobie z tym i możesz teraz przejść dalej. Kiedy jesteśmy na kogoś zdenerwowani – kiedy jesteśmy wściekli, zgorzkniali i rozgoryczeni – zaczynamy wyłączać nasze funkcje. Sygnały, które wysyłamy, są bardziej zgodne z naszym gniewem niż z czymkolwiek innym. A te sygnały mają duży wpływ na to, jak rozwija się nasze życie. Pamiętaj, zgodnie z Prawem Przyciągania, podobne przyciąga podobne.

Pełnia Księżyca – czas przebaczania i wdzięczności.

Więc kiedy jesteśmy źli, wysyłamy złe wibracje. Kiedy wybaczamy, wysyłamy znacznie czystsze i szczęśliwsze wibracje, a kiedy to robimy, o wiele łatwiej jest manifestować nasze marzenia.

W noc pełni księżyca, a najlepiej wieczór przed, usiądź spokojnie na około 10 minut i mentalnie wybacz każdemu, do kogo masz jakąkolwiek urazę lub żal. Jeśli jest ktoś, kto Cię irytuje lub naprawdę Cię denerwuje, poproś go, aby wybaczył Ci złe uczucia, a następnie prześlij mu miłość. Jak to zrobić? Wykonaj następujące czynności:

 • Weź kilka głębokich, oczyszczających oddechów. Uwolnij się od stresu, zmartwień i trosk podczas oddychania.
 • Teraz pomyśl o nawyku, wzorcu myślowym, pomyśle lub niepokoju, które chcesz uwolnić. Może być więcej niż jeden. Zapisz to na kartce papieru – napisz tyle, ile potrzebujesz, aby to wyrazić.
 • Następnie pomyśl o każdym, kto Cię zdenerwował. Możesz wrócić do swojego dzieciństwa, do każdego, kto wyrządził Ci krzywdę i komu jeszcze nie wybaczyłaś. Wypisz ich nazwiska na tej samej kartce papieru, a także zapisz, co zrobili. Napisz tyle, ile potrzebujesz. Stworzyłaś oto listę przebaczenia.
 • Zamknij oczy i wizualizuj każdą osobę po kolei. Zobacz je wewnątrz różowej bańki oczami umysłu (różowy to jeden z kolorów miłości). Zobacz, jak się do Ciebie uśmiechają. Stwórz dobre uczucie między wami. Powiedz cicho lub głośno: „Wybaczam Ci”, a następnie pozwól im unieść się w tej bańce.
 • Teraz wyrecytuj następującą formułę przebaczenia pełni księżyca i uwolnienia karmy:

„Pod chwalebną pełnią księżyca przebaczam wszystko, każdemu, każde doświadczenie, każde wspomnienie z przeszłości lub teraźniejszości, które wymaga przebaczenia. Wybaczam wszystkim. Wybaczam również sobie błędy z przeszłości. Wszechświat jest miłością, i sama miłość mnie wspiera i mną kieruje. Miłość dostosowuje teraz moje życie. Zdając sobie z tego sprawę, trwam w pokoju.”

Możesz dodać:

„Wnoszę miłość i uzdrowienie do wszystkich moich myśli, przekonań i związków. Wyciągam naukę z tych lekcji i idę dalej. Wzywam fragmenty mojej duszy do oczyszczenia przez moc księżyca w pełni i wzywam je, aby ponownie do mnie dołączyły. Wysyłam miłość do siebie i do każdego, kogo znam i wszędzie, kto zna mnie, we wszystkich kierunkach czasu. Podczas tej pełni księżyca jestem uzdrowiona. Moje życie zostało uzdrowione. Tak jest. Tak niechaj będzie.

 • Stań nad zlewem lub gdziekolwiek indziej, gdzie nie podpalisz domu, na przykład wykorzystaj do tego celu kociołek i spal swoją listę przebaczenia. Rytuał ten uwalnia energię do wszechświata w celu przemiany w miłość.

Teraz pora na wyrażanie swojej wdzięczności.

Znaczenie wdzięczności

Wykonując powyższą ceremonię i pisząc listę przebaczenia, uwalniasz urazę, więc musisz ją zastąpić. Wdzięczność to idealna cecha zastępująca urazę. Zwiększa Twoje wibracje, więc będziesz szczęśliwsza, a im wyższa i czystsza Twoja wibracja, tym lepiej będziesz w stanie manifestować za dwa tygodnie, kiedy nadejdzie nów księżyca.

Wejście w stan ceremonii wdzięczności

Kiedy jesteś w stanie wdzięczności, możesz bardzo dobrze manifestować. Dzieje się tak dlatego, że przebywanie w tym stanie zamyka twoje ego, które w przeciwnym razie może budzić wątpliwości podczas manifestacji. Oto jak to zrobić:

 • Poświęć chwilę, aby pomyśleć o co najmniej trzech osobach, miejscach, sytuacjach lub rzeczach, za które jesteś naprawdę wdzięczna. Poczuj wdzięczność. Naprawdę poczuj to w swoim ciele.
 • Napisz listę, za kogo lub za co jesteś wdzięczna.
 • Spal tę listę wdzięczności po jej napisaniu, po prostu odpuszczając sobie te wszystkie rzeczy o tej porze miesiąca.
 • Na koniec, jeśli Ci to odpowiada, wypowiedz to zaklęcie:

„Wiem, że jestem błogosławiona i żyję w obrębie tej wiedzy”.


Artykuł napisany na podstawie fragmentu książki Moonology – Working with the Magic of Lunar Cycles, napisanej przez Yasmin Boland.

Yasmin Boland stworzyła także talię wyroczni o tej samej nazwie. Zapraszam do mojej grupy na FB Klucz do Ezoteryki, jeśli chcesz zobaczyć ją w akcji. 🙂

Zachęcam do przeczytania wszystkich części w serii „Moje przygotowania do sesji tarota”.

Materiały źródłowe