fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Piątka Pentakli

  • przez
Małe Arkana - Piątka Pentakli

Małe Arkana – Piątka Pentakli

Małe Arkana – Piątka Pentakli

 


Piątka Pentakli astrologicznie przedstawia Merkurego w Byku, czyli jest tu obecne zakłócenie żywiołów. Co wcale nie oznacza, nic niemożliwego do pokonania. Łatwo jednak nie będzie. Piątki w tarocie generalnie są momentem przejścia, więc często można sobie w tej karcie zadawać pytanie, czy nie mam już wyjścia z tej sytuacji?

Czas na rozpoczęcie działań finansowych, doradztwo finansowe, zyski z biznesu, wyjście z kłopotów, nieraz przy pomocy przyjaciół lub partnerów.

Małe Arkana – Piątka Pentakli zapowiada przede wszystkim kłopoty materialne, czy to w postaci zobrazowanej na karcie – to znaczy nędzy – czy też innej. Według innej wykładni jest to karta miłości, ukochanych, żony, męża, przyjaciela, kochanki, także zgodność, podobieństwo.

W negacji – bieda, kradzież, oszustwo, trudności finansowe, żebrak, malwersacja, ograniczenia (np. zablokowane konto), tajemne związki (kochanek, kochanka).

Trudności materialne. Strata. Niepowodzenie. Błąd. Zubożenie. Kochanka. Kochanek. Uczucie.

Bieda, kłopoty materialne. Bezrobocie, utrata pracy. Możliwość nowego zatrudnienia, perspektywy z tym związane. Próba znalezienia pomocy u kogoś silniejszego, bogatszego. Pożyczka, kredyt, dług. Dłużnik, żebrak. Ofiarodawca. Możliwość otrzymania wsparcia ze strony kogoś, kogo się lekceważy, kogo się nie zna lub kogo się do tej pory nie zauważyło.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Jednakże, to także w negacji przypływ pieniędzy. Udana operacja finansowa. Dochód z nielegalnych źródeł. Wykrycie malwersacji. Kara pieniężna. Konieczność natychmiastowego zwrotu długów.

Utrata pracy, utrata pieniędzy, niepokój o finanse.

Utrata pieniędzy lub stanowiska. Kłopoty materialne. Praca, mozół, uprawa ziemi, ale także budowanie, znajomość spraw związanych z ziemią. Bieda, troska, dobroć, czasami pieniądze uzyskane po ciężkiej pracy. Małe Arkana – Piątka Pentakli to brak wyobraźni, szorstkość, twardość, zdecydowanie, uporczywość.

Tortury, udręka, męczarnie, zmora, katusze, męki, cierpienie, ból, rozpacz.

Karta jest wskazówką, że dojrzałeś, by pojąć, że sam jesteś autorem swoich problemów. Masz teraz okazję przyjrzeć się im i skupić na wewnętrznej, ducho­wej sile.

Małe Arkana – Piątka Pentakli to sytuacja jest pełna napięć. Wydaje się, że nie ma dla ciebie wyjścia i wszystkie siły nieba i ziemi sprzysięgły się przeciw tobie. Świat się zawalił. Pozornie zosta­ło ci tylko bezczynne zadręczanie się. Znikąd nie ma pomocy, brak nadziei na lepsze jutro, nad twoją głową tylko czarne chmury, a przed tobą nicość.

Męki rozmyślań, domysły, negatywne oczekiwania, ból chorej wyobraźni, poczucie winy, niemoc, masochizm, niezdolność do otwartej komunikacji, teatr uczuć.

Między waszymi uczuciami a myśleniem istnieje kolosalna przepaść. Gubicie się w domysłach i wzajemnie zadręczacie. Z jednej strony poczucie winy i ocze­kiwanie bólu jaki niesie kara, lęk i podświadome pragnienie cierpienia, niemniej jednak z dru­giej zaś chęć ukarania partnera. Ogromna chęć niesienia odnowy i zmian, z drugiej jawny lub wewnętrzny opór. Z jednej kaskada wyrzutów i pre­tensji (nawet wyzwisk), z drugiej cicha lub otwarta zemsta za doznane krzywdy moralne. Raz pragnienie uwagi i miłości, innym razem infantylny protest prze­ciw czułościom… i tak w kółko.

Małe Arkana – Piątka Pentakli jako partner jest niepewny i udręczony.


Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Jak pracować z prześladowcą?”

Materiały źródłowe