fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Trójka Pentakli

  • przez
Małe Arkana - Trójka Pentakli

Małe Arkana – Trójka Pentakli

Małe Arkana – Trójka Pentakli


Trójka Pentakli to astrologicznie Mars w Koziorożcu. Jest wywyższony w tym znaku więc reprezentuje w tej karcie swoje najlepsze cechy. Jego energia jest konstruktywna. Wpływ Biny w sferze żywiołu ziemi ukazuje materialne ustanowienie idei wszechświata, określenie jego podstawowych form.

Dobrze wybrany zawód, handel, praca wymagająca kwalifikacji, kartę tę uznaje się za symbol szlachectwa i chwały.

Okazja do załatwienia korzystnych interesów, powodzenie w handlu i operacjach finansowych. Właściwa osoba – fachowiec, ktoś, kto jest zawodowo dobry. Mistrzostwo, prestiż, pracowitość. Awans, więcej pieniędzy, samodzielność zawodowa, trzecia osoba w związku.

W negacji – lenistwo, pasożytowanie na innych. Małostkowość, złe widoki na sukces, rutyna, niechęć, zazdrość o sukcesy innych.

Małe Arkana – Trójka Pentakli to wielkie zdolności do handlu. Utalentowany pracownik. Mistrzostwo. Perfekcja. Zdolności artystyczne. Dostojność. Sława. Władza.

Mistrzostwo. Doskonałe umiejętności. Perfekcja w działaniu, w tworzeniu. Rozwój duchowy. Świadomość własnej wartości. Artyzm. Szacunek, uznanie. Dobra opinia w pracy, w domu, wśród przyjaciół.

Trójka Pentakli to zdolności ograniczone lenistwem, niechęcią do pracy nad sobą. Brak wytrwałości. Zmarnowane zdolności. Zaprzepaszczone szansę. Nieprzychylne opinie. Stracone pieniądze.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Biznes, płatna praca, transakcja handlowa.

Produktywna i konstruktywna siła, budowanie, kreacja, erekcja. Osiąganie i rozwijanie rzeczy materialnych. Zyski w transakcjach handlowych, ranga. Rozwój substancji, wpływów, bystrość w prowadzeniu interesów, egoizm. Rozpoczęcie spraw, ale takie które trzeba będzie zakończyć później. Krótkowzroczność i uprzedzenia. Umiejętność generowania zysków. Czasami chwytanie się za rzeczy niemożliwe do zrobienia.

Zajęcie, nakład sił, wytężenie, robota, postęp, celowość działań, służba, misja.

Tylko poprzez pełny wkład wszystkich twoich sił: fizycznych, psychicznych i duchowych osiągniesz najlepsze efekty i staniesz się niedostępny dla wrogich sił. Działając w ten sposób sukces i postęp masz zapewniony.

Pracoholizm jest chorobą jak każdy nałóg, to ersatz na życie, nie życie, pro­teza psychiczna. Nawet Bóg odpoczął siódmego dnia. Nie chodzi tyle o odpo­czynek i lenistwo dnia siódmego czy po wyznaczonym czasie pracy, ile o rezy­gnację z ciągłej kontroli i pozwolenie, by poruszona energia mogła zacząć dzia­łać sama.

Małe Arkana – Trójka Pentakli jako partner jest pracowity pod każdym względem.

Trójka Pentakli to oczyszczanie, wspólne budowanie, partnerskie cele, praca na rzecz związku, tworzenie jasnych układów.

Najwyraźniej czeka was trochę pracy nad związkiem i jego codziennością we wszystkich trzech obszarach. Oznacza to, że macie trochę obciążeń karmicz- nych i tych wyniesionych z domu, co prowadzi do odtworzenia znajomych z prze­szłości kłopotów. Współna praca i dobra wola z obydwu stron przezwycięży wszelkie przeszkody. Usunięcie starych programów sprawi, że staniecie się związ­kiem owocnym i pełnym. Niczego wam przecież nie brakuje.

W niektórych przypadkach karta oznacza, że przed spotkaniem swojego do­pełnienia musisz trochę popracować nad sobą.


Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Karty bramy w tarotowej talii.”

Materiały źródłowe