fbpx
Przejdź do treści

Skąd wiem, że tarot świetnie działa?

Skąd wiem, że tarot świetnie działa?

Skąd wiem, że tarot świetnie działa?

Skąd wiem, że tarot świetnie działa? Właściwie pytanie, które pewnie wiele osób chciałoby zadać, to „Czy ja wierzę, że tarot działa”?


Skąd wiem, że tarot świetnie działa? Co tak naprawdę sprawia, że te piękne karty, tak naprawdę kartoniki ze wspaniałymi obrazkami działają?

Tarot działa na wiele sposobów. To jest swoista mieszanka kilku rzeczy. Różne elementy składają się na coś naprawdę wyjątkowego. Oto kilka elementów, które moim zdaniem wspaniale się łączą, aby można było powiedzieć, że tarot „działa”.

Co więc trzeba połączyć ze sobą, żeby ożywić to narzędzie i sprawić, że będzie to układało się w piękną całość? Oto składniki tego alchemicznego przepisu. 🙂

Wiara

Wiara to potężna rzecz i już sam w sobie odpowiada na pytanie skąd wiem, że tarot świetnie działa. To jedna z najpotężniejszych sił na świecie. Wojny rozpoczynały się na podstawie wiary. Nadal przecież spieramy się z innymi, bazując na naszej wierze. To właśnie należy połączyć z tarotem. Tarot działa, ponieważ zarówno tarocista, jak i kwerent uważają, że to działa. Wierzymy w system ale też wierzymy w samych siebie. Tak samo jest z każdą wróżbą lub praktyką magiczną. Musi istnieć element wiary w to, co robisz, element wiary w siebie.

Historia

Tarot ma niezwykle bogatą historię i wiele przetrwał. Tarot przeszedł długą drogę i przeszedł przez wiele różnych ewolucji. Od gry karcianej wśród możnych tego świata, do dzisiejszych wróżek. Jest coś w tym ezoterycznym systemie, który przetrwał próbę czasu. Praca z kartami, których doświadczyło tak wiele osób w różnych krajach i czasach, jest naprawdę niesamowita. Na przestrzeni wieków same talie tarota także się bardzo zmieniły i dlatego jest ich taka różnorodność.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Archetypy

Archetypy – są to refleksje, które są obecne w naszym życiu, w naszej zbiorowej świadomości. W Tarocie są zawarte archetypy, z którymi większość z nas styka się i doświadcza osobiście. Jest ich naprawdę wiele. Kiedy wchodzimy w interakcje i doświadczenia z tymi archetypami, wnosi to zupełnie nowy poziom zrozumienia i połączenia z tarotem. Wszyscy przecież znamy Matki, reprezentowane przez Cesarzową i Ojców, reprezentowanych przez Cesarza. Stąd przecież wzięliśmy się na tym świecie. To tylko dwa przykłady archetypów w Tarocie. Jest to ważny element dostępny i możliwy do odniesienia w naszym życiu.

Symbole

Każda karta Tarota zawiera różnorodne zestawy symboli. Wszystko zależy od talii i jej twórcy. Te symbole to klucze, które otwierają wspomnienia, reprezentują ważne czasy w naszym życiu i rzeczy, które uważamy za święte i drogie. Mogą też nas przestraszyć lub nas skonfrontować z naszym lękiem. Tak czy inaczej, zawsze są to potężne znaki, które wielu z nas rozpoznaje, nawet poza tarotem. Niekoniecznie muszą też mieć ezoteryczne znaczenie – jak na przykład słynne logo firm. Mamy też symbole, których używamy w naszej codziennej praktyce duchowej. Mamy też symbole, które może nie do końca rozumiemy, ale czujemy, że nas przyciągają. W samej ezoteryce jest ich naprawdę ogrom: czaski, sowy, pentagramy, krzyże, nietoperze, księżyc i wiele, wiele innych. Takie symbole możesz znaleźć w kartach tarota. Ich ilość i różnorodność zależy od twórcy talii. Same symbole mają też przebogatą historię, mają też duże odniesienie do archetypów.

Techniki interpretacji tarota

Technika interpretacji tarota to kolejny ważny „składnik” w tej recepturce. Interpretacja tarota to umiejętność i wielu z nas spędza lata na jej doskonaleniu. Nieustannie się uczymy i doskonalimy nasze rzemiosło. Dlatego też dodajemy do naszego zestawu narzędzi karty tarota. Są dni, w których czujemy, że świetnie się czyta karty, są też inne, w których zmagamy się z kartami. Czyli jest dokładnie tak samo, jak w przypadku każdego innego zawodu. Nawet, jeśli to nie jest Twój zawód a jedynie hobby, będziesz to odczuwać dokładnie tak samo. Każdy tarocista wnosi do sesji tarota swoje unikalne doświadczenie i umiejętności. Czyta i interpretuje karty inaczej. Każdy z nas rozumie tarota inaczej. Inaczej rozumie archetypy, symbole i znaczenia inaczej. Każdy z nas także inaczej nawiązuje nić porozumienia z naszymi klientami. Więc mowa jest tutaj o ogromnym zróżnicowaniu bazującym na naszym odmiennym doświadczeniu, energii, miłości, czasu, który spędzamy z kartami. To właśnie wnosimy do interpretacji.

Więź

W zależności od sposobu, w jaki czytasz / interpretujesz tarota, może on być używany do łączenia się z wyższą jaźnią i przewodnikami duchowymi. To dla mnie duchowa praktyka. Tarot jest dla mnie świętym narzędziem. Jest to połączenie z boskością w każdym z nas i pozwala mi dotrzeć do sedna sprawy i znaleźć swoje centrum. Pozwala mi to również w taki sposób pracować z moimi klientami.

Mistyczny urok

Jest coś tak niesamowitego w wiedzy o czymś, czego inni ludzie nie rozumieją. Aby móc spojrzeć w przyszłość lub zajrzeć w zmącone sprawy klientów. Mistycy zawsze byli pociągający i jest to jeden z powodów, dla których Tarot działa.

Ot i cała recepturka

To jest mikstura, która sprawia, że w połączeniu ze sobą, tarot naprawdę działa. Ja w to wierzę, ja to praktykuję i informacje zwrotne, które otrzymuję od swoich klientów sprawiają, że moja wiara staje się jeszcze mocniejsza.

Nie jest to elaborat mający na celu coś udowodnić. Czasami starając się coś „udowodnić” rozpisujemy się na kilkadziesiąt stron, które często bardziej gmatwają sprawy, zamiast je wyjaśnić. Dlatego pokusiłam się na taką krótką „recepturkę” tego, co według mnie sprawia, że tarot nie tylko działa ale i jest wspaniałym narzędziem do pracy nad sobą.


Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy z serii: „Nauka Tarota”.

Materiały źródłowe