fbpx
Przejdź do treści
Małe Arkana - Rycerz Pentakli

Małe Arkana – Rycerz Pentakli

Małe Arkana – Rycerz Pentakli reprezentuje ognistą część żywiołu ziemi. Włada od 20 stopnia Lwa do 20 stopnia Panny. Rycerz ten uosabia mistrzostwo zdrowia i materialnej obfitości.

Użyteczność, praktyczność, zainteresowanie, odpowiedzialność, uczciwość – wszystko na planie zwykłym i zewnętrznym.

Praktyczny prezent, metodyczność w postępowaniu, rzetelność, pracowitość, pewna pozycja zawodowa. Konserwatywne poglądy, służbista, trzymanie się litery prawa. Ktoś, na kim można polegać. Udane inwestycje, zyski. Praca dosyć jednostajna, ale także i społecznie wysoko notowana.

W negacji – bezrobocie, brak fantazji życiowej i zawodowej, egoizm, strata stanowiska i pracy, strata finansowa, oszustwo, komplikacje, inercja, nieostrożność, człowiek bez zawodu.

Dojrzałość i odpowiedzialność. Osoba godna zaufania, metodyczna i cierpliwa, stała, pracowita, zorganizowana – można na niej polegać. Umiejętność doprowadzania spraw do końca.

Rozwaga. Człowiek metodyczny, działający powoli, lecz skutecznie. Człowiek o wąskich zainteresowaniach, praktyczny, nie poddający się wzruszeniom. Zainteresowania architekturą, geometrią, statystyką. Pedanteria, dokładność. Dbałość o szczegóły. Człowiek ograniczający swoje życie do pracy, specjalizacji zawodowej i domu. Ktoś odpowiedzialny, przywiązany do swojego statusu, stanowiska. Punktualność. Konwenans w postępowaniu, myśleniu.

Inercja. Brak jakichkolwiek zainteresowań. Bierność w pracy i w życiu. Ciągłe niezadowolenie, narzekanie. Poświęcenie się dla czegoś lub kogoś, co nie jest tego warte. Dogmatyzm. Chorobliwa pedanteria. Odpowiedzialność doprowadzona do absurdu. Fobia dotycząca czystości, zdrowia, jedzenia itp. Hipochondryk. Lekoman.

Rozkład Roczny
Rozkład Roczny

Inercja, bezczynność, pochodzący stąd spokój, stagnacja; również łagodność, zniechęcenie, niedbałość.

Jeśli ta karta nie jest dobrze położona, potrafi być ciężka, tępa i materialistyczna. Oznacza pracowitość, bystrość i cierpliwość w kwestiach materialnych. Jeśli jest źle położona, potrafi być chciwa, pazerna, a więc i tępa, zazdrosna, niezbyt odważna, chyba że towarzyszą jej inne symbole.

Stagnacja. Inercja. Bezmyślność. Brak zdecydowania. Wąskie horyzonty. Ograniczenie dogmatycznymi poglądami. Infantylizm.

Silne osadzenie w materii i ogromną pewność daje Rycerzowi stworzone przez niego ograniczenie (zbrojne skrępowanie) – skupienie i absolutna koncentra­cja. Ograniczenie owo pozwala mu osiągnąć mistrzostwo w tym, co czyni – w opanowaniu materii. Tam kieruje cały swój potencjał duchowy, każdą myśl i uczucie. Mierzy siły na zamiary i nie daje się odwieść od obranego celu. Będąc mały staje się wielki.

Karta jest wyraźnym wezwaniem do odpoczynku. Przedstawia chwilę prze­rwy między wielkimi dokonaniami a zakończeniem zbiorów. Nie jest to jeszcze wierzchołek sukcesu, ale wszystko na to wskazuje. Moment oddechu pozwala Rycerzowi na głęboką refleksję i uczciwe rozliczenie. Jednocześnie ma chwilę, by ocenić wysokość góry, która wyrasta przed nim. Działanie było i będzie pre­cyzyjnie wymierzone i przemyślane. Dalsza wytrwałość i konsekwencja spra­wią, że wkrótce zbierze obfite żniwo.

Obfite żniwo, dobre finanse, stabilność, niezawodność, realizm, pragmatyzm, diagnoza.

W dysharmonii możesz wpaść w kierat pracoholizmu i zaniedbać nadrzędny cel albo inne ważne aspekty twojego życia. Może się również zdarzyć, że pozba­wiony odpoczynku poddasz się krótko przed metą, więc wówczas ktoś inny zbierze za ciebie całe żniwo.

Małe Arkana – Rycerz Pentakli jako partner jest nieugięty i ambitny. Stanowi symbol materialnego bezpieczeństwa i rozwagi.

Cierpliwość, bezpieczeństwo, pewność, trwałość, wysoka jakość, wspólne projekty, praca i jej żniwo, zaufanie.

Nadszedł czas zebrania żniwa waszych dotychczasowych dokonań. Jest oczy­wiste, że ci, którzy posiali oset, nie zbiorą pszenicy.

Więc jeśli wasze partnerstwo nie przeżywa w tym momencie żadnych problemów, to karta ta wzywa was do zaangażowania się we wspólne, dobrze przemyślane projekty. Potrzebujecie silnego oparcia w materii, by stworzyć dla waszej miło­ści szeroką bazę.


Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Kilka sposobów interpretacji kart tarota”.

Materiały źródłowe

Mam na imię Beata.
Tarot jest moją pasją już od wielu lat, którą wykorzystuję by odpowiadać na pytania i wątpliwości wszystkim którzy je mają. Od kilkunastu lat, łączę karty Tarota z Numerologią. Owo połączenie sprawdza się naprawdę dobrze i świetnie się uzupełnia.

Zapisz się na Piątkowe Listy Miłosne

Tagi: