fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Królowa Pentakli

  • przez
Małe Arkana - Królowa Pentakli

Małe Arkana – Królowa Pentakli

Małe Arkana – Królowa Pentakli reprezentuje  wodną część żywiołu ziemi. Astrologicznie włada od 20 stopnia Strzelca do 20 stopnia Koziorożca. Symbolizuje pasywność, zazwyczaj w jej najwznioślejszym aspekcie.

Bogactwo, hojność, świetność, bezpieczeństwo, wolność. Dodatkowo: prezenty od bogatego krewnego, bogate i szczęśliwe małżeństwo.

Pomyślność w sprawach finansowych, życie na wysokim poziomie materialnym, bogaci krewni na prowincji, aspiracje poparte rzetelną pracą i wiedzą, doradca. Ktoś, kto umie korzystać z dobrych stron życia. Osoba znająca odpowiedzi na wiele życiowych pytań, dbałość o urodę otoczenia, sybarytka.

W negacji – brak wiary w siebie, niegospodarność, podejrzliwość, nieregularna praca, poddawanie się losowi. Brud, niechlujstwo, skłonność do alkoholizmu i prostych rozrywek.

Dobrobyt. Bogactwo. Przepych. Skrajny komfort. Hojność. Bezpieczeństwo. Wolność. Wdzięk. Dostojność. Osoba bogata, ale hojna. Szlachetna dusza.

Znaczeniowo karta ta najbliższa jest Magowi z Major Arkanów. Funkcję czarodziejskiej pałeczki Maga pełni tu Denar symbolizujący lustro, w którym Królowa ogląda świat i siebie w świecie.

Wiara w siebie i w swoje siły. Umiejętność generalizowania. Synte­tyczny umysł. Fascynacja światem, jego pięknem i magicznością. Znajo­mość tajemnic świata. Optymizm. Umiejętność współżycia z ludźmi. Kobiecość, praktycyzm i wdzięk. Piękno seksu, piękno miłości. Swoboda. Zaufanie.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Zakłopotanie, wstydliwość. Zniechęcenie. Człowiek, któremu nie można wierzyć. Nielojalność. Kłamstwo i podstęp. Intrygi. Za­ciekłość, mściwość. Człowiek, który rozmyślnie powoduje rozbicie czy­jejś rodziny, niszczy więzy przyjaźni, miłości. Brak wrażliwości na piękno świata, piękno przyrody. Rozmyślne niszczenie natury. Ponuractwo. Za­hamowania seksualne. Kierowanie się uprzedzeniami, fobiami. Niechęć do ludzi.

Zło, podejrzenie, napięcie, strach, brak zaufania. Dodatkowo: choroba.

Jest porywcza i dobra, nieśmiała i dość czarująca, posiada wielkie serce, jest inteligentna i melancholijna, prawdomówna, ale popadająca w różne nastroje. Jeśli jest źle położona, potrafi być niezdecydowana, kapryśna, zmienna i głupia.

Dojrzałość, opanowanie, bujność, doświadczenie, wy­trwałość, odpoczynek, regeneracja.

Królowa przebyła długą, często ciężką i pracowitą drogę, by dotrzeć do swojej płodnej oazy, bogatej w dobra materialne. Tu może odpocząć, zregenerować siły, zająć się swoim pięknem i cielesnością oraz wszystkim, co jej sprawia radość.

Karta jest wskazówką, że po dłuższej pracy zawsze potrzebujemy odpoczyn­ku, jak Bóg siódmego dnia po stworzeniu świata. Jest to nie tylko moment na głębszy oddech i bilanse, ale i szczególnie ważna chwila, kiedy zebrana i poru­szona energia może zadziałać sama.

Jeśli sądzisz, że bez ciebie świat się załamie i szalejesz, by nie stracić kontroli nad pracą i jej wynikami, możesz zablokować działanie samej energii i wpaść w bezsensowny pracoholizm. Wówczas im większy wysiłek, tym mniejsze efek­ty, a wyczerpany organizm i tak upomni się o swoje fundując ci przymusowy urlop np. w postaci ciężkiej choroby.

Małe Arkana – Królowa Pentakli jako partnerka jest mądra, doświadczona, atrak­cyjna seksualnie i dobrze osadzona w świecie materialnym.

Macie za sobą pustynię uczuć i łańcuch obciążeń. Czas rozstać się z nieaktu­alnymi już wzorcami, dostrzec doskonałość TU i TERAZ oraz roztaczające się przed wami perspektywy. Czas zająć się cielesnością i seksualnością. Nadeszła chwila rozkoszy i ukojenia. (Jeśli trawi cię tęsknota za tym, co minęło, postaraj się dostrzec cudowność tej właśnie chwili i tworzące się nowe horyzonty.)


Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Pełnia Księżyca – czas przebaczania i wdzięczności”.

Materiały źródłowe