fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Król Pentakli

  • przez
Małe Arkana - Król Pentakli

Małe Arkana – Król Pentakli

Małe Arkana – Król Pentakli reprezentuje powietrzną część żywiołu ziemi. Włada od 20 stopmia Barana do 20 stopnia Byka.

Męstwo, inteligencja, zdolności intelektualne oraz te potrzebne do prowadzenia interesów, czasami talenty matematyczne i osiągnięcia tego rodzaju; sukces w tych dziedzinach.

Dobra sytuacja finansowa, uzyskanie poparcia majętnego człowieka. Człowiek stały, godny zaufania, cierpliwy, czasami zbyt powolny w działaniu. Dobre czasy dla operacji finansowych. Przypływ gotówki, sprawy prawne, podpisywanie ważnych kontraktów, niekiedy ogromny dar matematyczny. Nasz opiekun finansowy.

W negacji – słabość, perwersja, korupcja, niepowodzenie w procesie sądowym. Materialista, skąpiec, nudziarz ze skłonnościami do tyranii.

Doświadczony przywódca, osoba inteligentna i z charakterem. Zmysł do interesów. Zdolności matematyczne. Lojalny przyjaciel. Wartościowy małżonek. Mądre inwestycje. Umiejętność zdobywania pieniędzy i dóbr materialnych.

Karta ta zamyka talię Tarota i z tej przyczyny jest odwrotnością karty Głupca z Major Arkanów. Król Denarów spogląda ironicznie na wkracza­jącego do labiryntu świata Głupca i od niechcenia bawi się Denarem — symbolem racjonalnego umysłu.

Człowiek, który osiągnął najwyższe szczyty. Ktoś na wysokim stano­wisku. Człowiek interesu. Osoba nie mająca kłopotów majątkowych. Inte­lekt, intelektualista. Uczony. Racjonalista. Filozof negujący wartości religijne, irracjonalne. Człowiek preferujący w życiu logiczne, analityczne myślenie. Materialista. Sceptyk. Agnostyk. Perfekcjonista. Lojalny przy­jaciel. Opiekun. Promotor.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Karierowicz. Człowiek, który poświęcił się karierze i nie osiągnął sukcesu. Utrata stanowiska, urzędu, tytułu. Brak autoryte­tu spowodowany brakiem kwalifikacji. Niebezpieczeństwo. Zagrożenie ze strony kogoś, kto nienawidzi inności, oryginalności. Przymus. Kontrola, nacisk społeczeństwa zmuszający ludzi do rezygnacji z indywidualności. Presja społeczna. Biurokracja. Znieczulica. Nieumiejętność logicznego my­ślenia.

Występek, słabość, brzydota, przewrotność, korupcja, niebezpieczeństwo. Dodatkowo: stary złośliwy człowiek.

Rozwój materii. Wzmacnia dobro lub zło, nadaje im spójność. Znajduje praktyczne zastosowanie dla rzeczy. Jest stały, można na nim polegać. Jeśli jest źle położony, potrafi być samolubny, zwierzęcy i materialistyczny, głupi. W obu przypadkach z trudem wpada w gniew, ale jeśli już, przekształca się on w furię.

Stały dostatek, plon, obfitość urodzaj, przepych, roz­waga, roztropność, wytrwałość, materia, pewność.

Otwartość i bezbronność nagiego mężczyzny w połączeniu z siłą byka świadczą, że wzbudza on najwyższe zaufanie. Pięknie współgra z naturą bez pychy i pewności, że bez niego nic się dzieje. Przeciwnie, lekko tylko trzyma cugle, by odrobinę pokierować niepohamowaną płodnością dla własnych ko­rzyści. Swobodnie też trzyma rękę na pulsie. Najwyraźniej jest zadowolony iw pełni spokojny, a natura robi swoje i obdarza go potężnym bogactwem. Efektem ścisłej współpracy pełnej pokory i niemego podziwu jest obfita na­groda.

Wytrwałość i bezgraniczny spokój łatwo zmieniają się w stagnację i flegmę.

Małe Arkana – Król Pentakli jako partner jest panem na włościach, gospodarzem, człowiekiem natury.

Płodność, cielesność, materialne bogactwo, naturalne korzyści.

Jesteście w fazie rozwoju fizycznych i materialnych aspektów waszego związ­ku. Możecie teraz do woli rozkoszować się pożywieniem, seksem, cielesnością i dostatkiem. Stanowicie istotną część Natury. Czujecie się silni i zdrowi.


Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Jak pracować z prześladowcą?”.

Materiały źródłowe