fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Dziewiątka Pentakli

  • przez
Małe Arkana - Dziewiątka Pentakli

Małe Arkana – Dziewiątka Pentakli

Małe Arkana – Dziewiątka Pentakli


Dziewiątka Pentakli astrologicznie reprezentuje Wenus w Pannie, co wskazuje na szczęście w sprawach materialnych, ale także przychylność i popularność. Dlatego Dziewiątka Pentakli to zrównoważona, piękna interpretacja naszych najczęstszych skojarzeń ze szczęściem.

Roztropność, bezpieczeństwo, sukces, osiągnięcia, pewność, bystrość. Dodatkowo: szybkie spełnienie się tego co zapowiedziane przez sąsiednie karty.

Pieniądze pochodzące z nieoczekiwanych źródeł, raczej otrzymywane niż zarobione – to wszystkie nagrody, prezenty, wygrane losowe, spadki, dobrze ulokowane akcje. Negocjacje handlowe na dużą skalę. Przyroda, ekologia, pozytywny stosunek do zwierząt. Życie zgodne z rytmem natury i kosmosu, przestrzeganie praw nimi rządzących. Domy pod miastem, dostatnie życie.

W negacji – rozpad firmy, spółki, nieuczciwie zdobyte pieniądze, kradzież, oszustwo, wszelkie utraty, niestałość, posłuch wymuszany siłą, wszystko na sprzedaż, włącznie z ciałem i uczuciem, tzw. prostytucja małżeńska, nowobogactwo.

Spełnienie. Dyskrecja. Przeczucia. Bezpieczeństwo. Roztropność. Materialny dobrobyt. Umiłowanie przyrody.

Rozkwit sił witalnych, duchowych, rozwój twórczej wyobraźni i in­tuicji. Miłość do natury. Miłość do zwierząt. Poszanowanie życia. Od­krycie wartości życia wszystkich istot. Ktoś, kto interesuje się filozofią, religią, kosmogonią, ale przeciwny jest wszelkiej ortodoksji. Życie zgodne z 'kosmicznym rytmem. Wegetarianizm. Pełnia życia. Wyzwolenie. Ra­dość życia. Sukces życiowy, zadowolenie, brak problemów. Wdzięk i har­monia.

Niedocenione kwalifikacje. Niemożność określenia, cze­go się chce w życiu. Zagubienie kosmicznego rytmu. Nieposzanowanie czyjegoś życia. Ktoś, kto para się myślistwem, kłusownictwem, zawodowo służy w wojsku lub organizacji paramilitarnej. Zainteresowanie bronią, środkami zagłady. Człowiek głoszący idee segregacji, nienawiści rasowej, narodowej, sankcjonujący zabijanie, wojnę, eliminację życia. Faszysta.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Niegodziwość, oszustwo, pusty projekt, fałszywa wiara. Dodatkowo: próżne nadzieje.

Spadek, duży przypływ dóbr. Pełna realizacja zysku materialnego, dóbr i bogactw. Spadek. Łakomstwo. Zbieranie dóbr. Czasami kradzież i szelmostwo. Wszystko zależy od dobrego lub złego położenia karty. Małe Arkana – Dziewiątka Pentakli stanowi mieszaninę szczęścia i umiejętnego postępowania.

Wzrost finansów, zysk, dochód, interes, profit.

Karta jest wskazówką na wygraną lub profit wynikający z zaakceptowania odmienności, połączenia przeciwieństw i znalezienia wspólnego mianownika dla różnych punktów widzenia. Wzywa, by pozwolić sobie oraz wszystkim wokół na pełną samorealizację z wyrazem tolerancji przesyconej miłością – bez uprze­dzeń i narzucania własnych poglądów.

Gdy tak się dzieje, zjednoczone siły przynoszą nieprawdopodobne zyski tak­że w świecie materii. Im więcej pozwalamy, im więcej dajemy z siebie, tym wię­cej nam wolno, więcej osiągamy i więcej otrzymujemy.

Czasami ta karta to napad. Niebezpieczeństwo. Burze. Fałszywa wiara. Utrata cennej przyjaźni lub przedmiotu.

Najdrobniejszy brak równowagi w centruj spowodować może rozłam i przepada cała prawdziwa wartość zysku. Bez napędowej siły miłości zaczyna się beznadziejna pogoń za pieniądzem i korzyści „po trupach”, co objawia się mafią, skorumpowaną polityką itd.

Małe Arkana – Dziewiątka Pentakli jako partner jest kochający, ale ty mu świata nie przesłaniasz. Dlatego też czasami tą kartę postrzega się jako korzyść poprzez trójkąt, korzystnego rywala, wzrost przez konkurencję, owocny trójkąt, a także: on, ona, dziecko.

Karta jest wskazówką na trójkąt partnerski, co wzywa nas do przemyśleń i zastanowienia, co robić z tym najlepszego. Możesz po prostu odejść lub podjąć rękawicę rywalizacji. Trzecia osoba bowiem służy jako element niezbędny do twojego dalszego rozwoju i wzbogacenia się wewnętrznie. Nie tyle chodzi o porównywanie się, ile o siłę twojej miłości.

Im więcej dasz, tym więcej zyskasz.

W wielu przypadkach karta mówi o pojawieniu się dziecka – trzeciej osoby w związku lub wzywa do zjednoczenia sił w już istniejącym trójkącie i odnowy na forum rodziny.


Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Etyka w czytaniu tarota.”

Materiały źródłowe