Małe Arkana – Dziewiątka Pentakli

Małe Arkana - Dziewiątka Pentakli

Małe Arkana – Dziewiątka Pentakli


Dziewiątka Pentakli astrologicznie reprezentuje Wenus w Pannie, co wskazuje na szczęście w sprawach materialnych, ale także przychylność i popularność. Dlatego Dziewiątka Pentakli to zrównoważona, piękna interpretacja naszych najczęstszych skojarzeń ze szczęściem.

Roztropność, bezpieczeństwo, sukces, osiągnięcia, pewność, bystrość. Dodatkowo: szybkie spełnienie się tego co zapowiedziane przez sąsiednie karty.

Pieniądze pochodzące z nieoczekiwanych źródeł, raczej otrzymywane niż zarobione – to wszystkie nagrody, prezenty, wygrane losowe, spadki, dobrze ulokowane akcje. Negocjacje handlowe na dużą skalę. Przyroda, ekologia, pozytywny stosunek do zwierząt. Życie zgodne z rytmem natury i kosmosu, przestrzeganie praw nimi rządzących. Domy pod miastem, dostatnie życie.

W negacji – rozpad firmy, spółki, nieuczciwie zdobyte pieniądze, kradzież, oszustwo, wszelkie utraty, niestałość, posłuch wymuszany siłą, wszystko na sprzedaż, włącznie z ciałem i uczuciem, tzw. prostytucja małżeńska, nowobogactwo.

Spełnienie. Dyskrecja. Przeczucia. Bezpieczeństwo. Roztropność. Materialny dobrobyt. Umiłowanie przyrody.

Rozkwit sił witalnych, duchowych, rozwój twórczej wyobraźni i in­tuicji. Miłość do natury. Miłość do zwierząt. Poszanowanie życia. Od­krycie wartości życia wszystkich istot. Ktoś, kto interesuje się filozofią, religią, kosmogonią, ale przeciwny jest wszelkiej ortodoksji. Życie zgodne z 'kosmicznym rytmem. Wegetarianizm. Pełnia życia. Wyzwolenie. Ra­dość życia. Sukces życiowy, zadowolenie, brak problemów. Wdzięk i har­monia.

Niedocenione kwalifikacje. Niemożność określenia, cze­go się chce w życiu. Zagubienie kosmicznego rytmu. Nieposzanowanie czyjegoś życia. Ktoś, kto para się myślistwem, kłusownictwem, zawodowo służy w wojsku lub organizacji paramilitarnej. Zainteresowanie bronią, środkami zagłady. Człowiek głoszący idee segregacji, nienawiści rasowej, narodowej, sankcjonujący zabijanie, wojnę, eliminację życia. Faszysta.

Niegodziwość, oszustwo, pusty projekt, fałszywa wiara. Dodatkowo: próżne nadzieje.

Spadek, duży przypływ dóbr. Pełna realizacja zysku materialnego, dóbr i bogactw. Spadek. Łakomstwo. Zbieranie dóbr. Czasami kradzież i szelmostwo. Wszystko zależy od dobrego lub złego położenia karty. Małe Arkana – Dziewiątka Pentakli stanowi mieszaninę szczęścia i umiejętnego postępowania.

Wzrost finansów, zysk, dochód, interes, profit.

Karta jest wskazówką na wygraną lub profit wynikający z zaakceptowania odmienności, połączenia przeciwieństw i znalezienia wspólnego mianownika dla różnych punktów widzenia. Wzywa, by pozwolić sobie oraz wszystkim wokół na pełną samorealizację z wyrazem tolerancji przesyconej miłością – bez uprze­dzeń i narzucania własnych poglądów.

Gdy tak się dzieje, zjednoczone siły przynoszą nieprawdopodobne zyski tak­że w świecie materii. Im więcej pozwalamy, im więcej dajemy z siebie, tym wię­cej nam wolno, więcej osiągamy i więcej otrzymujemy.

Czasami ta karta to napad. Niebezpieczeństwo. Burze. Fałszywa wiara. Utrata cennej przyjaźni lub przedmiotu.

Najdrobniejszy brak równowagi w centruj spowodować może rozłam i przepada cała prawdziwa wartość zysku. Bez napędowej siły miłości zaczyna się beznadziejna pogoń za pieniądzem i korzyści „po trupach”, co objawia się mafią, skorumpowaną polityką itd.

Małe Arkana – Dziewiątka Pentakli jako partner jest kochający, ale ty mu świata nie przesłaniasz. Dlatego też czasami tą kartę postrzega się jako korzyść poprzez trójkąt, korzystnego rywala, wzrost przez konkurencję, owocny trójkąt, a także: on, ona, dziecko.

Karta jest wskazówką na trójkąt partnerski, co wzywa nas do przemyśleń i zastanowienia, co robić z tym najlepszego. Możesz po prostu odejść lub podjąć rękawicę rywalizacji. Trzecia osoba bowiem służy jako element niezbędny do twojego dalszego rozwoju i wzbogacenia się wewnętrznie. Nie tyle chodzi o porównywanie się, ile o siłę twojej miłości.

Im więcej dasz, tym więcej zyskasz.

W wielu przypadkach karta mówi o pojawieniu się dziecka – trzeciej osoby w związku lub wzywa do zjednoczenia sił w już istniejącym trójkącie i odnowy na forum rodziny.


Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Etyka w czytaniu tarota.”

Materiały źródłowe

Warto przeczytać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.