fbpx
Przejdź do treści
Małe Arkana - Ósemka Pentakli

Małe Arkana – Ósemka Pentakli

Małe Arkana – Ósemka Pentakli


Ósemka Pentakli astrologicznie reprezentuje Słońce w Pannie. Słońce w tej karcie wskazuje na inteligencję elegancko wykorzystaną w sprawach materialnych, szczególnie tych , które dotyczą rolnictwa, rzemiosła i inżynierii. Nazwa karty dobrze odzwierciedla jej charakter, ponieważ Rozwaga to bierna czynność. Przejawia się w kalkulowaniu.

Praca, zatrudnienie, wynagrodzenie, rzemiosło. Talent do rękodzieła i interesów, być może we wczesnym stadium. Czasami to także młody biznesmen, którego łączą z Kwerendem interesy, ciemnowłosa dziewczyna.

Pracowitość, zdolności w rzemiośle i handlu, zręczne posunięcia finansowe, zabezpieczenie na starość – wykupienie polisy emerytalnej, spisanie testamentu, otrzymanie spadku. Zyski dzięki udanym małym transakcjom, niewielki prezent. Niekiedy zapowiedź niosącego szczęście bardzo romantycznego związku. Karta ciemnowłosej kobiety.

W negacji – skąpstwo, zachłanność, próżność, skłonność do intryg, ostrzeżenie przed udzielaniem pożyczek, niska emerytura lub renta, żerowanie na cudzym nieszczęściu, skłonność do przesady i tragizowania.

Uczenie się. Rzemiosło. Otwartość. Skromność. Wysiłki osobiste.

Praca, wysiłek, trud. Rzemiosło. Praca wymagająca wysiłku fizycz­nego. Pokonywanie oporu materii. Długotrwała ciężki wysiłek wyczerpu­jący siły i umysł. Harówka. Zaangażowanie się w pracy.

Frustracja spowodowana zbyt ambitnym zaangażowaniem się w pracy. Praca bezmyślna, bezcelowa, ogłupiająca, nie przynosząca żad­nych wyników ani satysfakcji, powodująca stres, odbierająca ludzką godność.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Brak ambicji. Próżność. Zakłamanie. Rozczarowanie. Uzurpacja. Hipokryzja. Pochlebstwa. Intrygi.

Małe Arkana – Ósemka Pentakli to umiejętności, przezorność, przebiegłość. Zbyt wielka troska przykładana do małych rzeczy kosztem czegoś ważniejszego. Zdobycie łatwych, ale niewielkich pieniędzy. Złośliwość, skąpstwo, pracowitość, uprawa ziemi, gromadzenie, brak przedsiębiorczości.

To często puste ambicje, próżność, chciwość, wymuszenie, lichwa; może również oznaczać umysł pełen inwencji obróconej w przebiegłość i intrygi. Czasami także to wskazówka, że Kwerend zostanie narażony na kompromitację w sprawie pożyczenia pieniędzy.

Dokładny plan, zastanowienie, refleksja, powściągli­wość, roztropność, ostrożność, troskliwość, pieczoło­witość.

Dyscyplina wewnętrzna, cel i przywiązanie wagi do detali czyni z ciebie sumiennego ogrodnika, który pieczołowicie posadził swoje rośliny, dał im żyzną glebę, w konieczności podpórki i osłony, nawóz i na koniec troskliwie je doglądał i pielęgnował. Nic dziwnego więc, że w swoim czasie zbierze ob­fite żniwo. Wszystko zostało już zrobione. Wszystko już jest. Pozostaje czas oczekiwania.

Jeśli nie zaufasz, że wszystko już jest uczynione, pojawią się lęki, a one wiele mogą (patrz: Siódemka Pentakli).

Małe Arkana – Ósemka Pentakli jako partner jest troskliwy i czuły. To ochrona, zapobiegliwość, wrażliwość, delikatność, rozkwit, czułość, miłość, nad-troskliwość.

Czas kwitnienia to okres, kiedy roślina jest najbardziej wrażliwa, bowiem całą swoją energię wkłada w kwiat, jego oszałamiający zapach, niezwykłe piękno i zdolność owocowania, czyli tworzenia nasion i kolejnych roślin. Jest to czas, kiedy susza, ulewne deszcze, nagła konieczność przesadzania mogą ją zabić.

Karta jest wskazówką na wielki rozkwit waszej miłości i na konieczną troskli­wość, by coś wartościowego mogło trwać jak najdłużej.


Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania Kilka sposobów interpretacji kart tarota

Materiały źródłowe

Mam na imię Beata.
Tarot jest moją pasją już od wielu lat, którą wykorzystuję by odpowiadać na pytania i wątpliwości wszystkim którzy je mają. Od kilkunastu lat, łączę karty Tarota z Numerologią. Owo połączenie sprawdza się naprawdę dobrze i świetnie się uzupełnia.

Zapisz się na Piątkowe Listy Miłosne

Tagi: