fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Dziewiątka Buław.

  • przez
Małe Arkana – Dziewiątka Buław.

Małe Arkana – Dziewiątka Buław.

Małe Arkana – Dziewiątka Buław.

 

Dziewiątka Buław przypisana jest Księżycowi w Strzelcu. To najpełniejszy rozwój mocy w stosunku do sił znajdujących się powyżej niej. Ta karta to wielka siła, ale jej moc polega na umiejętności ciągłej przemiany. 

Umiejscowienie w czasie – druga dekada Strzelca.

 

Potęga, zgodność, harmonia, potencjał, zjednoczenie, wielkie możliwości, widoki na przyszłość.

 

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Po pokonaniu lęku przed własnym cieniem i po potyczce z nim (porównaj: Pustelnik, IX) zyskujemy potężną moc sprawczą. Energia, poświęcana dotąd na staranne ukrycie zepchniętych do podświadomości traumatycznych przeżyć, staje teraz wolna do naszej dyspozycji. Połączona z odwagą konieczną do ostatecz­nego rozprawienia się z nimi tworzy niepokonaną MOC. Zyskujesz nową świadomość, a przede wszystkim świadomość własnej siły.

 

Perspektywa trudności i zmian. Oczekiwanie na ciężką próbę. Ukryci wrogowie. Iluzja. Dyscyplina. Porządek. Przerwa w wysiłkach.

 

Karta bardzo wielkiej rzetelności. Doprowadzanie do końca tych spraw, które się ”zawiesiły”, konsekwencja w działaniu, wcielanie w życie marzeń, gotowość do walki. Ktoś, na kim można polegać. Dobre zdrowie, siła również fizyczna , dobry czas na plany długoterminowe. Bardzo często oznacza po prostu czas obecny.

Siła wobec przeciwności. W razie ataku osoba ta śmiało go odeprze, zaś budowa jej ciała wskazuje że może okazać się groźnym przeciwnikiem. Oprócz tego podstawowego znaczenia jest jeszcze cała gama dodatkowych – opóźnienie, wstrzymanie, odroczenie.

Najniebezpieczniejszym lękiem jest lęk przed własnym cieniem. Jest to wypieranie się cech negatywnych – wręcz niedopuszczenie myśli, że w ogóle mogłyby istnieć. Spycha się wówczas do nieświadomości również własną MOC.

 

Wyjście z kłopotów i gotowość podjęcia dalszej walki. Ból spowodowany tym, co nas spotkało. Przewidywanie dalszych trudności. Rozkaz. Zainteresowanie naukami psychologicznymi lub matematycznymi. Krótki odpoczynek i kontynuowanie działalności zawodowej.

 

Ta karta to potworna siła, której nie sposób złamać. Wielki sukces ale okupiony konfliktem i wydatkiem energetycznym. Zwycięstwo poprzedzone dobrym rozpoznaniem sytuacji oraz strachem. Dobre zdrowie oraz całkowite wyleczenie. Szczodrobliwość, ciekawość i chęć zadawania pytań.. To także przywiązanie do wyglądu zewnętrznego.

 

Znaczenie w partnerstwie.

 

Oczyszczenie, wzrost, uzdrowienie, świadomość starych ran.

 

„Zgoda buduje, niezgoda rujnuje*. Poprzez uświadomienie sobie starych ran, postrzeganie obszaru nieświadomości, rozprawienie się z przeszłością i usunię­cie wszystkiego, co dotąd było dla każdego z was bolesnym tabu, jesteście na dobrej drodze, by zacząć od nowa.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Czy wróżenie z kart Tarota jest niebezpieczne?”

Materiały źródłowe