fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Ósemka Buław.

  • przez
Małe Arkana – Ósemka Buław.

Małe Arkana – Ósemka Buław.

Małe Arkana – Ósemka Buław.

 

Ósemka Buław przypisana jest Merkuremu w Strzelcu, który nadal reprezentuje ognistą energię. To trochę tak, jakby zbyt wielka siła została zastosowana ze zbyt dużą prędkością. To karta dość pospiesznej komunikacji.

Umiejscowienie w czasie – pierwsza dekada Strzelca.

Szybkość, przezwyciężenie przeszkód, błyskawiczne porozumiewanie się, otwartość, bystrość, żwawość, szczerość, bezpośredniość.

 

 

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Gwałtowna burza i pioruny odkrywają zasnute dotąd, jasne niebo i wielobarwną tęczę. Okazuje się właśnie, ze nic we wszechświecie nie jest w stanie przeciwstawić się zdecydowanej ludzkiej myśli. Bezpośrednie, otwarte, zdecydowane opowiedzenie się po swojej stronie oraz działanie z wnętrza samego siebie bezwzględnie niszczy szablony. W tym momencie jak nigdy, doskonale zdajemy sobie sprawę, skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy. Od tego momentu w pełni reprezentujemy samych siebie i postępujemy w zgodzie z naszym wnętrzem.

 

Szybkie działanie, nagły postęp, pochopne decyzje, zbyt szybki rozwój.

 

Najważniejszym przesłaniem tej karty jest tempo, prędkość i natłok zdarzeń. Oznacza ona dynamikę działań, pęd do przodu, koniec wahań, czas zbierania plonów z inwestycji, które podjęliśmy wcześniej. Wskazuje na sukces oficjalny tzn. taki, który jest zauważany publicznie. Oznacza listy, telefony, faksy, wszelkiego rodzaju wiadomości. Podróże. Praca w instytucjach przy obrocie pieniędzmi.
W sferze uczuciowej wskazuje na romans w pracy, jest kartą zazdrości.

 

Aktywność w podejmowanych przedsięwzięciach, sposób działania i szybkość takie jak u specjalnego posłańca, wielki pośpiech, wielka nadzieje, szybkie zmierzanie ku końcowi, obiecującemu pewne szczęście, ogólnie rzecz biorąc to co jest w ruchu, również strzały w miłości.

 

Ciągły stan wysokiego napięcia, nazbyt naelektryzowany umysł i porywczość mogą postawić na Twojej drodze absolutnie niewłaściwych ludzi, zaś Ty sam znajdziesz się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie. W rezultacie zawsze niecierpliwy i obdarzony gorącą głową postrzegany będziesz jako wybujały marzyciel, sfiksowany idealista dużej ilości zwariowanych pomysłów prowadzących do donikąd.

 

Natłok zdarzeń, oszałamiająca miłość, zadurzenie, zakochanie, ruch, szybkość, zbyt gwałtowne działanie, dynamizm sytuacji, przytłoczenie zdarzeniami, przedziwny splot wypadków.

 

To także energia w ruchu, działanie i zmiany. Szybkie zmiany i szybkie wiadomości. Wyrzucone w powietrze buławy wyglądają jak strzały wyrzucone w powietrze

 

Znaczenie w partnerstwie.

 

Klarowność związku, miłość od pierwszego wejrzenia, przezwyciężenie nieporozumień, otwarte i bezpośrednie porozumienie, nowe perspektywy.

 

Karta może być wskazówką na uderzenie pioruna, czyli miłość od pierwszego wejrzenia i otwarte okazanie uczuć. W dojrzałym partnerstwie tego typu piorun niespodziewanie klaruje trudną sytuację lub wzajemne tłumienie się. Nagłe, szczere, otwarte wyznanie, może to być także potok łez lub gwałtowny bunt przeciw dotychczasowym ograniczeniom wywołuje burzę z piorunami, a w konsekwencji tęczę. Po odpędzeniu ołowianych, burzowych chmur powietrze między partnerami znów jest czyste i świeże a niebo klarowne i jasne, a perspektywy wielobarwne. Okazuje się, ze po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Kim jest współczesna Wróżka / Tarocistka?”.

Materiały źródłowe