fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Dziesiątka Buław.

  • przez
Małe Arkana – Dziesiątka Buław.

Małe Arkana – Dziesiątka Buław.

Małe Arkana – Dziesiątka Buław.

 

Dziesiątka Buław przypisana jest Saturnowi w Strzelcu – a to już mało przyjazny układ. Strzelec jest uduchowiony, szybki, lekki, nieuchwytny i świetlisty. Saturn natomiast jest materialny, wolny, ciężki, uparty i mroczny. O ile w Dwójce Buław kije są skrzyżowane, tak tutaj są ustawione równolegle tworzą absolutną blokadę dla wszystkich sił przedstawionych na karcie. Symbolizują kontrolę i stłumienie ognistej energii twórczej.

 

Umiejscowienie w czasie – trzecia dekada strzelca.

 

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Tłumienie, napór, nacisk, wewnętrzne wrzenie, kłótnie, pretensje, żale.

 

Z obawy przed karą boską (Boga w rozumieniu naszej babci), ze strachu przed potępieniem lub odrzuceniem blokujemy naszą osobistą siłę, seksualność i co się za tym kryje twórczą oraz sprawczą MOC. Jednocześnie narasta w nas gniew i uraza. Gdy nie wyrzucamy tego na zewnątrz, kierujemy przeciwko sobie. Rezultaty mogą być opłakane. Karta jest wskazówką, że albo tłumisz sam siebie, albo pozwalasz na to innym.

Samo uświadomienie sobie twojego położenia daje ci szansę na rozprawienie się z nim i rozpoczęcie zmian.

 

Przeciążenie. Zbytnie naciski. Problemy zostaną wkrótce rozwiązane. Próby utrzymania poziomu lub pozycji. Skłonności do prywaty.

 

Ta karta kojarzy się przede wszystkim z wszelkimi formami nacisku, oporu, przeszkód, wysoko ustawionych poprzeczek. Jest bardzo wieloznaczna – pokazuje nam, że jeśli nawet odniesiemy sukces, popadniemy w jego jarzmo. Wskazuje nam konieczność bycia szczególnie wyczulonym na odpowiedzialność za swoje czyny. Pokazuje że możemy zarobić nawet bardzo dużo, ale możemy zapłacić za to wysoką cenę. Może wskazywać na działania zmierzające do zmian w miejscu naszej pracy – remonty, zmiany funkcji pomieszczeń.

 

Przytłoczenie, ale także fortuna, korzyść, sukces każdego rodzaju, po których dopiero nadejdzie owo przytłoczenie.

 

Jest to również karta pozorów, kamuflażu, wiarołomstwa. Miejsce do którego zmierza ta postać może ponieść uszczerbek od rózg które ze sobą niesie. Sukces zostanie udaremniony jeśli za Dziesiątką Buław znajdzie się Dziewiątka Mieczy. Jeśli natomiast pytanie dotyczy procesu sądowego, zakończy się on porażką.

Komplikacje życiowe. Labirynt. Przytłoczenie problemami i kłopotami. „Tysiące spraw do załatwienia”. Zgryzota. Niemożność pozbycia się cięższego balastu. Pogodzenie się z trudnościami.

 

Okrucieństwo, złośliwość, mściwość, niesprawiedliwość.

 

Okrucieństwo, apodyktyczna siła i energia stosowana tylko do celów materialnych i egoistycznych. Czasami wieńczy ją porażka lub napotyka sprzeciw, któremu nie jest w stanie sprostać, pojawiająca się w osobie, która wykazuje się wielkim egoizmem. Jeśli źle ulokowana to zła wola, lekkomyślność, kłamliwość, złośliwość, kalumnia, zazdrość, upór.

 

Znaczenie w partnerstwie.

 

Tłumienie, napór, nacisk, wewnętrzne wrzenie, kłótnie, pretensje, żale.

 

Niestety, wzorce wychowawcze: myślenie i odczuwanie wyniesione z domu wzięły górę nad waszymi prawdziwymi Ja, nad tęsknotami i pragnieniami. Nie widzicie siebie takimi, jakimi jesteście, tylko wytwory waszych myśli, wobec których odgrywacie teatr znajomy z domu rodzinnego. Ta karta to ogromny potencjał, który umożliwia związkowi trwanie – jest stłumiony.

10 BUŁAW JAKO PARTNER jest stłumiony. Nie potrafi w pełni wyrazić własnego JA.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Karty bramy w tarotowej talii”.

Materiały źródłowe