fbpx
Przejdź do treści

Kilka porad Tarotowych – część druga.

Kilka porad Tarotowych – część druga.

Kilka porad Tarotowych – część druga.

Dziś kolejna garść informacji odnośnie porad Tarotowych. Jeśli nie czytaliście pierwszego wpisu na ten temat, zapraszam TUTAJ. 
Tym razem zebrałam kilka pytań i postaram się napisać ten post w formie odpowiedzi. Myślę, że skorzystają nie tylko osoby zastanawiające się, czy zadać pytanie moim kartom, ale także osoby zaczynające swoją przygodę z kartami Tarota.Oto kilka z tych pytań.

Dobre pytanie. Co to znaczy?

Tak, odpowiednio dobrane pytanie i pozycja kart w rozkładzie jak najbardziej ma duże znaczenie. To właśnie pomaga nam znaleźć odpowiedni kierunek interpretacji kart. Piszę „nam”, ponieważ to nie jest tak, że sama do siebie mówię – tu zawsze uczestniczą dwie strony. Stawiam karty osobie po przeciwnej stronie stołu lub po drugiej stronie słuchawki. Sama sobie kart nigdy nie stawiam.

Zanim więc zdecydujesz się zadać mi pytanie, zastanów się o co tak naprawdę chcesz zapytać. Niech nie będą to pytania życzeniowe typu „Czy…?”, „Kiedy …”, tylko na przykład „Co mogę zrobić, żeby …”. W tym miejscy także odsyłam do tekstu „Jak zadać pytanie kartom?”.

 Jeśli chcesz potrenować np. obiektywność to stawiaj sobie karty – ale na sytuacje które się już wydarzyły i których wynik już znasz. Będziesz mogła zobaczyć czy Twoje interpretacje idą dobrą drogą czy nie.

Właśnie ze względu na brak obiektywizmu – adeptom Tarota (czy innej dziedziny) nie zaleca się stawianie np. kart sobie, rodzinie czy znajomym – na przyszłe wydarzenia. Możemy się wówczas sugerować informacjami które o nich wiemy. Warto ww taki właśnie sposób poćwiczyć, zanim zabierzemy się za poszukiwanie odpowiedzi odnoście przyszłych wydarzeń.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Co to jest karta zamykająca i która to karta?

 Nie ma na to ustalonych kart. Są osoby które wcale nie stosują kart zamykających a inne tak. Wskazówką przy doborze kart zamykających, niech będzie ich znaczenie, np. Kapłanka – intuicja, Mag – jako wszystko wiedzący. Można oczywiście wybrać wedle własnego uznania, każdy sam może zdecydować które karty będą zamykającymi – o ile chcemy je stosować.

 Co to znaczy, że stosowałam karty zamykające? Kiedy podczas rozkładania kart, jako pierwszą wyłożyłam kartę zamykającą – należało to pytanie zostawić na inny czas. Oznaczało to ni mniej ni więcej, ze pytający nie jest gotowy, by usłyszeć na nie odpowiedź, bądź też na dzień dzisiejszy sprawa nie jest jeszcze przesądzona lub jednoznaczna.

 Czasami intuicja sama nam podpowiada czy komuś postawić karty czy nie. Mam czasami tak że jakoś nie mogę się zebrać postawić karty dla kogoś a nie wyszła mi karta zamykająca. Czasem nawet już prawie je rozłożę, ale jednak nie idzie i tyle, więc wracam do nich za kilka dni. Najczęściej jest to dobra decyzja podyktowana intuicją. Nie wiem jak to się ma do innych kart: Run, Anielskich czy klasycznych. Tak to w skrócie wygląda w tarocie, przynajmniej z mojego doświadczenia.

Teraz już nie używam kart zamykających. Wszystko się zmienia wraz z nabywanym doświadczeniem. Po raz kolejny podkreślam, nic na siłę.

Czy stosować karty w pozycji odwróconej?

Kiedyś stosowałam odwrócone karty, od kilkunastu lat już nie i powiem że dla mnie lepiej jest ich nie odwracać. Tutaj ponownie wszystko zależy od używającego kart. Uważam, że nie ma takiej potrzeby. Karty Tarota mają tak bogate znaczenie (pozytywne, neutralne oraz negatywne) w pozycjach prostych, że nie trzeba ich odwracać. Poza tym uważam, że odwracanie kart może nas ograniczać w ich interpretacji. Natomiast raz jeszcze, tu także panuje dowolność. Każda osoba posługująca się Tarotem, ustala własne zasady. Dlatego jeśli uważasz, że stosując karty w pozycji odwróconej, masz szerszy ogląd na sprawę – dlaczego nie.

Co to jest Strażnik talii?

Strażnik talli, jest to karta, która znajduje się zawsze na wierzchu kiedy odkładamy karty po wróżbie. Ja kładę karty zawsze obrazkami do góry i na wierzchu kładę kartę Strażnika. Może to być Mag, Kapłanka, czy np. Głupiec. Robi się to po to, by nic niepowołanego nie dostało się do kart, podczas kiedy ich nie używamy. 

Tyle na dzisiaj. Powoli szykuje się kolejna seria pytań i odpowiedzi.  Więc to nie koniec porad Tarotowych.

Raz jeszcze zachęcam do przeczytania części „Pierwszej” oraz „Trzeciej”.