fbpx
Przejdź do treści

Jak osiągnąć doskonałość w interpretacji tarota?

  • przez
Jak osiągnąć doskonałość w interpretacji tarota?

Jak osiągnąć doskonałość w interpretacji tarota?

Jak osiągnąć doskonałość w interpretacji tarota?


No więc jak osiągnąć doskonałość w interpretacji tarota? Dziś chcę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami, które według mnie pomogą Ci osiągnąć doskonałość w czytaniu tarota. Choć słowo doskonałość jest tylko umowne – cały czas uczymy się czegoś nowego o tarocie – ja przynajmniej tak mam. To są tylko moje spostrzeżenia i przemyślenia bazujące na moim doświadczeniu, jestem też pewna, że nie wzięłam pod uwagę wszystkiego. Ten post odnosi się zarówno do kart tarota, kart wyroczni, kart anielskich czy innych systemów. Więc, czy naszą pasją jest tarot, karty wyroczni czy runy, energie im towarzyszące są bardzo podobne. Spisałam kilka punktów, które według mnie bardzo Ci w tym pomogą.

Nie musisz być wiedźmą / czarownicą, żeby być tarocistką / tarocistą.

Możesz nie być medium, żeby być tarocistką / tarocistą.

Nie musisz mieć żadnych certyfikatów z jakiejś uczelni ezoterycznej, żeby być tarocistką / tarocistą.

Oto lista tego, czego potrzebujesz, by cały czas doskonalić swój warsztat.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Pasja

Prawdziwa pasja do tego, co robisz ze swoim cennym czasem w życiu, niezależnie od tego, czy jest to praca czy hobby. To wspaniały początek. Pasji nie da się zmierzyć ale pasje mogą się zmienić. Jeśli jednak masz zamiłowanie do tarota, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zawsze będzie z nim związana / związany na pewnym poziomie. Namiętność obejmuje emocjonalne połączenie i entuzjazm. Jeśli spojrzysz na tarota i zapragniesz dowiedzieć się więcej, to znaczy, że jesteś na dobrej drodze.

Jak osiągnąć doskonałość w interpretacji tarota? Zaspokajać głód wiedzy.

Uwielbiam czytać książki i pochłaniam je w niemałych ilościach. Lubię też pisać – choć często się śmieję, że nie zawsze potrafię, więc pisarką raczej nie zostanę. Lubię też bardzo poświęcać czas na naukę i zdobywanie nowej wiedzy, szczególnie, jeśli ma to związek z ciągłym rozwijaniem swoich umiejętności, nie tylko jako tarocistki.

Głód wiedzy i ciekawość oznacza, że chcemy patrzeć poza utarte szlaki i poza to, co jest widoczne tylko na powierzchni. Zadajemy pytania, chcemy patrzeć na sprawy inaczej – czyli poza tę wiedzę osobistą. To także nieustanne pragnienie zgłębiania wiedzy o tarocie, rozumienia tarota są tutaj wprost świetne – ponieważ tarot jak wszystko inne ewoluuje. Dokładnie tak jak Twoje rozumienie każdej karty tarota z czasem się zmienia, pogłębia. 

Doświadczaj

Może to się odbywać na zasadzie osobistych doświadczeń, kiedy to wydarzenia w naszym życiu nawiązują do jakiejś karty tarota, lub też podczas czytania, interpretacji innego tarocisty, gdzie tarotowe archetypy danej karty są rozumiane inaczej.

Warto tutaj dodać jeszcze jedno, głębokie pragnienie do poznania samego siebie. Tarot jest wszak odzwierciedleniem człowieka i jego rozwoju duchowego. Im więcej uczymy się o sobie, tym bardziej możemy się zagłębić w wiedzę związaną z tarotem.

Jeśli chcesz przeczytać małą książeczkę dołączoną do talii, zrób to. Rób notatki w całej książce i mieć je pod ręką jako swój mały tarotowy grimuar, zrób to. Jeśli nigdy nie chcesz na to patrzeć, nie rób tego. Czytanie książki, a następnie odkładanie jej na bok jest powszechną praktyką. Daje ci dobrą podstawową wiedzę, a następnie pozwala na uruchomienie swojej intuicji. Rób wszystko, co dla Ciebie działa, w sposób jaki czujesz,  że jest dla Ciebie dobry.

Przynajmniej jedna talia tarota, która do Ciebie przemawia

Mówiłam już o tym wiele razy. Nie trzeba mieć ogromnej kolekcji talii tarota, aby być doskonałym tarocistką. Nie musisz też mieć tylko jednej talii. Kiedyś słyszałam, że powinno się mieć i używać tylko jednej talii tarota. Takie stwierdzenia to dla mnie bzdura. Zawsze wybieraj to co dla Ciebie działa i dla Ciebie jest dobre – to nigdy nie jest jedną zasadą, której wszyscy powinni przestrzegać. Tak długo, jak masz jedną talię Tarota, z którą czujesz więź i którą bardzo dobrze rozumiesz, masz narzędzie, którego tak naprawdę potrzebujesz, aby wyróżniać się w tej dziedzinie.

Jeśli jesteś właśnie w momencie wybierania nowej talii, zerknij do tego wpisu. Przygotowałam tam post „Zanim Talia „przemówi” – krótki przegląd po taliach, oraz miejsca, gdzie można oglądać pełne talie.

Poza tym, co ktokolwiek myśli o Twoim wyborze talii tarota, tak długo, jak go kochasz, będzie on działał dla Ciebie. Warto więc poczytać opinie innych, ale zawsze sugeruj się swoimi upodobaniami. Przecież to Ty będziesz używać tej talii a nie kto inny. 😉

Doskonałość w interpretacji tarota a pragnienie pomocy innym.

Ten temat jest dość kontrowersyjny, ponieważ pomoc można rozumieć bardzo szeroko. Myślę, że możesz sprowadzić to do kwestii motywacji, aby zostać tarocistką / tarocistą. Jeśli powodem, dla którego chcesz wybrać tę drogę, jest uczynienie Cię bogatym, proponuję wybrać inny zawód. SERIO! Pragnienie pomagania innym znalazło się na mojej liście, ponieważ to właśnie chcę robić praktykując tarota ale i ze swoim biznesem. Oczywiście, chcę zarabia ć i cały czas się rozwijać, to mną przede wszystkim kieruję. Działa to w pełnym zakresie – od klientów, z którymi mam przyjemność się kontaktować, po to, co robię z pieniędzmi w prawdziwym świecie.

Chciałabym nawet posunąć się do stwierdzenia, że większość ludzi chce pomagać innym, mogę przecież wierzyć, że ludzie są z natury dobrzy, prawda? No OK – może nie wszyscy. Wykorzystanie tego pragnienia, aby pomóc innym za pomocą narzędzia transformacyjnego, takiego jak Tarot, jest niesamowite. Nie trzeba tego oddzielać.

Nie musimy ratować całego swiata

Wcale nie twierdzę, że wszyscy musimy być uzdrowicielami i uduchowieni jak jasna cholera, aby być niesamowitymi tarocistami, wcale nie. Możesz walić prawdę prosto w oczy, nieważne jaka ta prawda jest i zupełnie nie przejmować się konsekwencjami – czyli co ktoś zrobi z tą informacją, kiedy sesja już się zakończy. W każdej pracy, także i w tej jednak trzeba liczyć się z konsekwencjami, więc zawsze miej to na uwadze.

Przypomniałam sobie podczas rozmowy ze znajomą, że u mnie to numerologiczna 6-ka a właściwie 33 / 6. Więc w moim przypadku troska o innych świetnie wpisuje się w moje działania. Ta wibracja mistrzowska 33, pomaga mi używać intuicji moich działaniach, także tych biznesowych. Nadal uważam, że to nadal pięknie ze mną współgra. 🙂 Czyli dokładnie w myśl zasady: Jak na górze tak i na dole. naj wewnątrz tak i na zewnątrz. Pisałam o tym w poście „Jak na górze tak i na dole”.

Autentyczność

Jeśli jesteś autentyczna, odniesiesz większy sukcesy dzięki tarotowi. Będziesz mieć swój własny styl czytania kart i dobrze jest go odszukać i zaakceptować – nawet, jeśli nie jest idealny. Bądź sobą, nie próbuj być kimś innym. Nie wskakuj w najnowszą modę, ponieważ jest trendy. Nie próbuj kopiować czyjegoś stylu, pomysłów i usług.

Czasami przyklejam sobie łatkę, że jestem szalona, stuknięta, albo że jestem maniaczką. Serio, śpiewam niemal codziennie (przecież śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej), i jestem zawsze bardzo podekscytowana i aż podskakuję na każdą nową talię tarota, która ląduje w moich łapkach. Tak, to ja. Jeśli osobom odwiedzającym moją stronę lub oglądającym moje filmy się to nie podoba, zapewne nie skorzystają z moich usług, tylko z usług innych wspaniałych tarocistek i tarocistów i to jest w porządku.

Praktyka czyni mistrza

Czytanie tarota jest jak każda inna umiejętność lub mięsień – nie używasz go, to go tracisz. Jeśli nie masz nikogo komu możesz rozłożyć karty, zaoferuj bezpłatne sesje w Twoim ulubionym miejscu w sieci lub w mediach społecznościowych. Pamiętaj jednak, żeby zawsze powiedzieć, ze dopiero się uczysz i chcesz testować swoje umiejętności i się rozwijać. Gwarantuję, że znajdzie się wiele osó chętnych na takie „testowanie”. Jeśli jednak jeszcze się krępujesz, możesz też czytać karty dla fikcyjnych postaci, lub na wydarzenia z przeszłości. Zaoferuj bezpłatne stawianie kart podczas imprezy. Ćwicz na sobie. Przećwicz losowanie jednej karty, kombinacji, nowych rozkładów tarota, albo wyciągania kart bez konkretnego rozkładu. Przetestuj karty w pozycji prostej a innym razem w pozycji odwróconej, przetestuj używanie tylko Wielkich Arkanów albo tylko Małych Arkanów. To wszystko pomaga i może być szalenie zabawne.

To sięga znacznie głębiej, gdy zaczynasz dobrze rozumieć, jakiego rodzaju tarocistką / tarocistą chcesz być. Jeśli chcesz czytać tarota intuicyjnie, ćwicz swoje umiejętności intuicyjne. Tutaj odsyłam Cię do artykułu pod tytułem: „Jak rozwijać swoją intuicję”.

Jeśli chcesz zostać uzdrowicielem, a tym bardziej doradcą tarota, zdobądź umiejętności i kwalifikacje doradcze. Są to sposoby na wzmocnienie „mięśni” tarotowych, umiejętności i rozwoju jako praktykująca tarocistka lub tarocista.

Należy słuchać i być otwartym

Nie wiemy wszystkiego, nie pozjadaliśmy wszystkich rozumów , a nawet nie powinniśmy. Słuchanie, naprawdę słuchanie jest wspaniałym narzędziem dla tarocisty. Słuchaj swoich klientów. Czasami, podczas wysłuchania klienta, nasi Przewodnicy Duchowi już zaczną nam pokazywać i podpowiadać nam różne rzeczy. Staram się bardzo rzadko przerywać klientowi, to jest szczególnie istotne gdy otwiera się przede mną i jest w tym momencie bardzo wrażliwy i dzieli się ze mną swoimi osobistymi sprawami.

Ludzie zazwyczaj nie decydują się na konsultacje tarota bez powodu. Bądź tam dla nich. Bądź obecna, niech ta rozmowa będzie w pełni im poświęcona. Zminimalizuj wszelkie rozpraszacze: wyłącz lub wycisz telefon, włącz relaksującą muzykę cicho w tle i poświęć ten czas osobie, która najczęściej znalazła w sobie dużo odwagi, by się do Ciebie zwrócić. Pokaż, że zależy Ci na stworzeniu idealnych warunków sprzyjających spokojnej rozmowie. Sama konieczność konsultacji jest już często wystarczająco stresująca dla kwerenda.

W każdym razie otwartość na różne sposoby myślenia, odczuwania i bycia, są dużymi zaletami.

Otwartość jest również wielopoziomowa. Otwartość na to, co uważają inni, doświadczenie i postrzeganie tego za wartościowe, jest bardzo ważne, kiedy jesteś tarocistką. 

Jak osiągnąć doskonałość w interpretacji tarota? Bądź otwarta na tarota, może Ci on pokazać coś nowego na temat konkretnej karty lub sytuacji, której nie dostrzegłabyś ani nawet byś się z nią nie zgodziła. Czasami trafiają się rozmowy i rozkłady, które stoją troszkę w sprzeczności z Tobą. Czasami odpowiedź na pytanie nasuwa się od razu, zanim jeszcze rozłożysz karty, ponieważ tak to podpowiada logika lub Twoja intuicja. Kiedy jednak rozkładasz karty okazuje się, że są tam informacje zupełnie przeciwne do tych, które Ty jako człowiek, profesjonalista, przyjaciel miałaś na myśli. Wówczas należy odłożyć na bok swoje własne przemyślenia i uczucia – to jest kolejny aspekt bycia świetną tarocistką i przekazać wiadomość mojemu klientowi, dokładnie tak, jak to mówią karty i nasi Duchowi Przewodnicy. Czasami trzeba schować swoje ego głęboko do kieszeni i działać jak profesjonalistka.

Umiejętność komunikacji

Jesteśmy łącznikami. To jest sedno tego, co robimy. Jeśli okaże się, że masz problem z komunikacją, masz do dyspozycji tak wiele zasobów, z których większość możesz poćwiczyć w domu. Poćwicz mówienie swoich odczytów na głos (to pomoże ci nabrać pewności w przekazywaniu przesłań rozkładu kart). Uzyskaj opinie od znajomego lub kogoś zaufanego o swoim stylu czytania kart i przekazywania tych wiadomości. Jak napisałam wcześniej o autentyczności, nie musisz zmieniać tego, kim jesteś. Możesz natomiast wybrać pomiędzy sesją na żywo, nagraniem lub wiadomością mailową. Jednak pamiętaj, nawet, jeśli Twoje przesłanie z rozkładu tarota jest przekazywane drogą mailową, to także jest forma komunikacji. Nie wspominając o tym, ze tracisz możliwość bezpośredniego kontaktu ze swoim klientem, która dla mnie jest właśnie bezcenna.

Dobry mentor to skarb

Jak osiągnąć doskonałość w interpretacji tarota wraz z nauczycielem? Jest to opcjonalne, ale odkryłam, że przez wiele lat samodzielnego uczenia i zgłębiania tajemnic tarota, posiadanie kogoś, z kim mogę porozmawiać na ten temat, było naprawdę nieocenione. Pomaga to rozwinąć skrzydła i sprawia, że Twoje poczucie odizolowania zupełnie znika. Przy wyborze nauczyciela, mistrza, mentora, zaufaj swojej intuicji i swoim odczuciom – i wybierz kogoś, kto Tobie wydaje się odpowiedni. Często się mawia, ze jeśli uczeń jest gotowy, nauczyciel stanie na jego drodze. 🙂

Jak osiągnąć doskonałość w interpretacji tarota? Miej zbuntowane serce.

Czasami zignoruj zasady, zignoruj książki, zupełnie zignoruj hejterów oraz ludzi, którzy mówią, że jest tylko jeden sposób na robienie jakiejś konkretnej rzeczy. Jeśli pasjami zgłębiasz tarota, kochasz to i do tego jesteś kolekcjonerem talii, tarocistką / tarocistą, czy uczniem, który dopiero zaczyna iść tą drogą, prawdopodobnie jesteś trochę zbuntowana w swoim sercu. Przyjmij to. Nie wypieraj tego w sobie.

No więc, czy udało mi się odpowiedzieć na pytanie: Jak osiągnąć doskonałość w interpretacji tarota? Żeby było jasne, spełnienie powyższych punktów, nie zapewni Ci sukcesu. Nauka tarota to jest droga. Droga, na którą trzeba poświęcić dużo czasu, dużo zaparcia i jeszcze więcej cierpliwości. Trzeba przygotować się także na porażki i niepowodzenia – to jest proces.

To są moje przemyślenia na temat tego, co może nam pomóc zrozumieć, w jaki sposób się doskonalić w sztuce interpretacji tarota. Penie nie wszystko tu spisałam i pominęłam kilka innych aspektów. Jeśli tak właśnie uważasz, koniecznie daj mi o tym znać. Nie ma jednej drogi do doskonałości i każda może być wspaniała.


Tutaj znajdziesz wszystkie wpisy z serii: „Nauka Tarota”.

Materiały źródłowe