Małe Arkana – Król Mieczy

Małe Arkana - Król Mieczy

Małe Arkana – Król Mieczy


Małe Arkana – Król Mieczy symbolizuje ognistą część żywiołu powietrza. Jest wiatrem i burzą. Reprezentuje gwałtowny ruch, który z pozoru wydaje się łatwy do okiełznania. Astrologicznie włada od 20 stopnia Byka do 20 stopnia Bliźniąt. Moralnymi cechami takiej osoby są aktywność i zręczność, a także subtelność i inteligencja. Król Mieczy jest zawzięty, wrażliwy, odważny, lecz w tym samym czasie staje się ofiarą idei, która stanowi dla niego jedynie inspirację pozbawioną refleksji.

Wszystko, cokolwiek wyrasta z pojęcia sprawiedliwość i wszystko co z nią się wiąże – władza, przywództwo, wojowniczy umysł, prawo, najwyższe urzędy państwowe i tym podobne. Dodatkowo: prawnik, senator, doktor.

Racjonalista, autorytet, pozycja zawodowa, protektor. Ktoś reprezentujący prawo poprzez szeroko pojęte środku przymusu. Korzystny kontrakt, pokonanie wrogów i oponentów, zdobycie sławy, uznanie dla pozycji naukowej. W negacji oznacza niedotrzymanie słowa, zdradę, wyrachowanie, nieprzemyślane decyzje o wymowie urzędowej, bezwzględność, obietnice bez pokrycia.

Osoba aktywna, zdeterminowana, doświadczana, autorytatywna, władcza. Zawodowiec. Prawnik. Lekarz. Inżynier. Sprawiedliwość. Siła. Osoba mająca wiele pomysłów.

Dominacja. Władza, rząd, przywództwo. Wyważona, głęboka sprawiedliwość. Chęć niesienia pomocy innym. Autorytet. Kontrola, samokontrola. Specjalista znający swój zawód. Naukowiec, inżynier, majster. Szef — szefowa. Analityczny umysł. Człowiek pomysłowy, nowator, wynalazca. Ktoś, kto ,,zawsze wszystko wie”. Człowiek szczycący się umiejętnością rozwiązywania najtrudniejszych problemów. Realista potrafiący zrozumieć czyjś idealizm. Pragmatyk, pragmatyzm w postępo­waniu.

Autokratyzm, tyrania. Ktoś, kto siłą broni się przed utratą autorytetu. Sadyzm. Egocentryzm. Wróg. Przestępca. Ktoś, kto zadaje ból, sprawia cierpienie. Człowiek upajający się władzą, siłą.

Jest aktywny, bystry, subtelny, gwałtowny, delikatny, odważny, zręczny, ale posiada skłonność od dominacji. Przecenia błahostki, gdy nie jest dobrze położony. W przypadku złego położenia potrafi być także zwodniczy, despotyczny i przebiegły.

Małe Arkana – Król Mieczy to osoba niebezpieczna lub zła, mogąca doprowadzić sprawę do tragicznego końca. Okrucieństwo. Konflikt. Egoizm. Sadyzm. Perwersja.

Wszystko na tej karcie połączone jest w jedną całość, ujednolicone i skiero­wane na jeden cel. Mężczyzna wie dokładnie, czego chce i nie spocznie, póki tego nie osiągnie. Głębokie duchowe zdecydowanie sprawiło, że całe jego jeste­stwo, myśl i ciało, inteligencja i instynkt, świadomość i nieświadomość podpo­rządkowane są jednemu, jedynemu celowi. Służą mu. Rycerz ma przed oczami dokładny obraz swoich dążeń i może nawet przestać myśleć. Nie czas na spekula­cje intelektualne czy wahania. Liczy się tylko czyn i błyskawiczny sukces.

Koncentracja, celowość, integracja wewnętrzna, pewność, wewnętrzna moc, uskrzydlona bezmyślność, ambicja.

Niecierpliwość jest złym doradcą, a cel nie zawsze uświęca środki. Pędząc jak wicher do pochopnie obranego celu również możesz liczyć się z porażką. Nato­miast wyścig z czasem może sprawić, że przeoczysz coś ważnego, a może na­wet o wiele ważniejszego.

Małe Arkana – Król Mieczy jako partner ma cię na celowniku. Jest zdecydo­wany. Może stać się tak, jak on chce.

Wspólny cel, ważne zadanie, integracja, wspólne działa­nie, sukces we dwoje.

Jeździec i koń stopione w całość symbolizują waszą seksualność i całe wasze partnerstwo. Miecz i sztylet ukierunkowane są zgodnie na jeden cel. Razem tyl­ko w ten sposób popędzicie do przodu i poznacie smak wspólnych sukcesów. Już nie ma „ja czy „moje”, jest „my” i wszystko jest „nasze”. Tylko tak możecie coś osiągnąć jako wspólnota.

Karta jest zaproszeniem do wytyczenia wspólnych celów i wspólnych działań dla ich realizacji.


Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Kim jest współczesna Wróżka / Tarocistka?

Materiały źródłowe

Warto przeczytać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.