Zadawanie właściwych pytań w Twoich odczytach Tarota jest kluczem do uzyskania wglądu i odblokowania odpowiedzi, których szukasz. Kiedy zadajemy dobre pytania, otrzymujemy dobre odpowiedzi. I podobnie, kiedy zadajemy kiepskie pytania, otrzymujemy kiepskie odpowiedzi. Zapraszam na Sztuka zadawania dobrych pytań w Twoich sesjach tarota – część trzecia.
Rozważmy te dwa scenariusze.
Scenariusz #1: Pytasz Tarota, „Czy kiedykolwiek znajdę miłość?” i losujesz Pustelnika. O nie, nie znajdziesz miłości i będziesz żyła w samotności. Kończysz czytanie czując się całkowicie przygnębiona, ponieważ naprawdę chciałaś znaleźć „tego jedynego” w ciągu powiedzmy najbliższego roku, a teraz to się nie stanie. Klapa!
Scenariusz #2: Pytasz Tarota: „Co mogę zrobić, aby stworzyć życie miłosne, którego naprawdę pragnę?”. Ponownie losujesz Pustelnika. Cóż, teraz. Jeśli chcesz znaleźć „tego jedynego” w ciągu najbliższych 12 miesięcy, najpierw spędź trochę czasu na własną rękę, zastanawiając się nad rodzajem związku, którego naprawdę pragniesz. Będąc samej, dojdziesz do głębokiego uświadomienia sobie swoich wewnętrznych zasobów, które wesprą Cię w znalezieniu prawdziwej i autentycznej miłości.
Tym razem zakończysz sesję czując się wzmocnioną i optymistyczną, wiedząc dokładnie, co musisz zrobić, aby znaleźć taką miłość, o której marzyłaś.
Z dwóch powyższych sesji tarota, którą wolałabyś? Ja wiem, którą ja sama bym wybrała.
Widzisz, jakość pytań w Twoich sesjach tarota jest bezpośrednio związana z uzyskaniem właściwych odpowiedzi – odpowiedzi, które pomogą Ci ukształtować ścieżkę naprzód i zamanifestować Twoje cele i marzenia.
Sztuka zadawania dobrych pytań w Twoich sesjach tarota – część trzecia.
Jak więc zadawać dobre pytania? Zadawaj pytania otwarte
Więcej postów w temacie zadawania pytań znajdziesz TUTAJ
Pytania, na które można odpowiedzieć „tak” lub „nie” to pytania zamknięte. Są one w porządku, jeśli chcesz uzyskać szybką odpowiedź, ale problem polega na tym, że nie pozwalają one na żadną głęboką refleksję lub zbadanie sytuacji – po prostu stwierdzają, co się stanie lub nie.
Zadając kartom otwarte pytania, z drugiej strony, otrzymujesz o wiele bardziej interesujące spostrzeżenia.
Na przykład zamiast pytać: „Czy znajdę nową pracę?”, możesz zapytać: „Co mnie blokowało w znalezieniu nowej pracy i jak mogę uwolnić te blokady?”. Na pierwsze pytanie można odpowiedzieć tylko „tak” lub „nie”. Drugie pytanie zaprasza do głębszej refleksji i otwiera przestrzeń do zrozumienia, jak możesz zamanifestować swój cel, jakim jest znalezienie nowej pracy.
Aby zadawać pytania otwarte, unikaj rozpoczynania pytania od Czy…, Kiedy… i Czy powinnam…, a zamiast tego zapytaj Co mogę zrobić…, Jak mogę to zrobić… i na przykład, Dlaczego powinnam zrobić.
Dotrzyj do sedna pytania
Następny przykład: Klient rozpoczyna sesję od pytania: „Jaka jest moja bratnia dusza?”. Teraz, oczywiście, możesz rozpocząć od razu do tego czytania, losując kilka kart i widząc, co się pojawi. Możesz skończyć z pomysłem na potencjalną bratnią duszę, ale czy to naprawdę będzie wnikliwe i pomocne dla klienta?
Możesz też zadać kilka pytań, aby zrozumieć, co naprawdę chodzi klientowi po głowie i jak możesz mu pomóc. Być może dowiesz się, że twój klient jest teraz samotny i ma problemy ze znalezieniem odpowiedniego partnera dla siebie, więc chce wiedzieć, jak wygląda jej bratnia dusza, aby mogła go rozpoznać, gdy się pojawi.
Cóż, teraz masz więcej informacji do pracy i teraz możesz zacząć tworzyć odczyt, który będzie znacznie bardziej pomocny. Zamiast pytać tarota: „Jaka jest moja bratnia dusza?”, teraz pytasz: „Jakie znaki mogę zobaczyć, gdy spotkałam odpowiedniego partnera dla mnie?” lub „Co mogę zrobić, aby przyciągnąć odpowiedniego partnera dla mnie?”.
Zamiast brać pytanie na wartość nominalną, zbadaj je, rozpakuj i dotrzyj do rdzenia tego, czego tak naprawdę dotyczy pytanie. Przekonasz się, że możesz wtedy zająć się głębszymi pytaniami i dostarczyć bardziej znaczący wgląd.
Zadawaj pytania uzupełniające
Każde pytanie można podzielić na pytania „uzupełniające”, które służą do zbadania różnych elementów pierwotnego pytania. Na przykład, pytanie takie jak: „Jak mogę żyć w zgodzie z celem mojej duszy?” można rozbić na następujące pytania:
- Co dociera do mojej świadomej świadomości na temat celu mojej duszy?
- Jak mogę odkryć cel mojej duszy?
- Jaki jest cel mojej duszy?
- Jak obecnie żyję w zgodzie z celem mojej duszy?
- Jaką pracę wewnętrzną powinnam wykonać, aby być w zgodzie z celem mojej duszy?
- Jakie zasoby są dla mnie dostępne, które pomogą mi żyć w zgodzie z celem mojej duszy?
- Co przybliży mnie do celu mojej duszy?
- Co może stanąć na drodze do realizacji celu mojej duszy i jak mogę to przezwyciężyć?
…i tym podobne.
Czy teraz dostrzegasz, co się tutaj zadziało? Tak wygląda Sztuka zadawania dobrych pytań w Twoich sesjach tarota. Kiedy zaczynamy rozbijać pierwotne pytanie na pytania uzupełniające, zaczynamy również tworzyć początki Twojej własnej, spersonalizowanej tarotowej opowieści. Mogłabyś dosłownie wylosować jedną kartę dla każdego z powyższych pytań i miałabyś dogłębny i w pełni spersonalizowany odczyt tarota.
Tak więc, podczas następnej sesji tarota, sprawdź najpierw – Czy zadaję właściwe pytanie kartom? Czy jest ono otwarte i czy pozwala na głęboką eksplorację i wgląd? Czy dociera do sedna sprawy? I czy są pytania uzupełniające, które mogłabyś zadać?