fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Siódemka Buław.

  • przez
Małe Arkana - Siódemka Buław.

Małe Arkana – Siódemka Buław.

Małe Arkana – Siódemka Buław.

 

Małe Arkana – Siódemka Buław to karta przypisana Marsowi w Lwie. Jak wskazuje Drzewo Życia, siódemka jest liczbą słabą. Reprezentuje brak równowagi ze względu na jej niską pozycję na Drzewie, utratę pewności siebie. Lew co prawda nadal symbolizuje Słońce w swojej wielkiej mocy, jednak można już zauważyć oznaki jej schyłku. 

Umiejscowienie w czasie – trzecia dekada Lwa.

Męstwo, odwaga, waleczność, bojowość, siła przebicia, moc, bezkompromisowość, agresja.

 

W sytuacji, gdy ukierunkowany i skoncentrowany podążasz słuszną drogą z linią twego duchowego rozwoju, to w sposób naturalny usuwasz z drogi każdą przeszkodę. Masz cel i rację, więc pozbywasz się każdego natręta bez nadstawiania drugiego policzka czy długich debat. Karta jest wskazówką na sytuacje, kiedy nie masz czasu na dyplomatyczne gierki ani nawet na zastanowienie się. Trzeba dobitnie postawić na swoim i pokazać intruzom zakres naszego terytorium, gdzie panują wyłącznie nasze reguły. 

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

 

Zysk, przezwyciężenie przeszkód, stawienie czoła wyzwaniu, korzyść, zwycięstwo.

 

Odważne wyjście naprzeciw przeszkodom i trudom. Niewielki sukces, ale i nadzieje na lepszą przyszłość. Systematyczność w działaniu, pokonanie konkurentów. Owocne spotkania zawodowe, realizacja wytyczonych planów, spotkania na gruncie towarzyskim, ale o charakterze wspólnoty zainteresowań. Karta może wskazywać na konkretne zainteresowania ezoteryką, praktyki w tej dziedzinie, dążenie do poznania własnych potrzeb duchowych, włącznie z powołaniem do kapłaństwa. Mimo że należy do Buław – kart akcji i działania, ma w sobie bardzo dużo pierwiastka duchowości, chęci poznania nowego i niezbadanego.

 

Męstwo, dobra pozycja, dyskusje i debaty, potyczki słowne, negocjacje, wojna handlowa, wymiana, konkurencja.

 

W wielu przypadkach wychowanie na tyle wypacza naszą osobowość, że dzielna grzeczna dziewczynka albo grzeczny chłopiec przypominają bardziej usłużnych chłopców na posyłki niż wojowników. Potężna siła gniewu bywa wówczas potencjałem w rękach osób, które chcą to wykorzystać. W innym przypadku może się zdarzyć, że raz objawiona moc i zwycięstwo sprawi, ze zachłyśniesz się nią i zaczniesz walczyć z wiatrakami dla samej przyjemności toczenia wojen.

 

Determinacja, chęć pokonania przeszkód, gotowość do walki, świadomość kłopotów, konflikt, praca fizyczna, wysiłek, chęć przebicia się.

 

W negatywnym wydźwięku oznacza słabość ducha, bojaźliwość, uciekanie od realności i jej problemów. Może wskazywać na nadmierną pogoń za pieniędzmi, brak wyższych wartości moralnych, otaczanie się ludźmi o niskich wartościach intelektualnych, aby dowartościować samego siebie. Ateizm, wszelkiego typu spotkania, których nie akceptujemy.

 

Znaczenie w partnerstwie.

 

Moc, bezkompromisowość, odwaga, twórcza kłótnia, spór.

Związek nie służy temu, by tłumić się pod ciężarem dominującej osobowości, ale by łatwiej było urzeczywistnić swoje marzenia i plany. Sytuacja właśnie dojrzała i nadszedł moment, kiedy bezkompromisowo, otwarcie i zdecydowanie możesz powiedzieć czego ty tak naprawdę chcesz. W jaki sposób partnerstwo ma ułatwić ci życie.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Sztuka zadawania pytań – czyli jak zadać pytanie kartom”.

Materiały źródłowe