fbpx
Przejdź do treści

Wielkie Arkana – 9 Eremita.

Wielkie Arkana - 9 Eremita.

Wielkie Arkana – 9 Eremita.

Wielkie Arkana – 9 Eremita.

 

W karcie Eremita możesz zauważyć:

 

Starszą osobę, emeryta, mężczyznę, który w drugiej połowie swego życia jest samotny, kogoś o naturze refleksyjnej, spokojnej, potrafiącego zachować dystans do spraw.

Kogoś, kto w chwili stawiania kart przejawia cechy Eremity, np. smutek, poczucie osamotnienia, sceptycyzm, emocjonalny chłód, wzorce wyrzeczeń dóbr materialnych, osobę zajmującą się duchowym rozwojem nie objętą żadną religią, dochodzącą do uniwersalnych prawd samodzielnie.

Mężczyznę skromnego, usuwającego się w cień, opanowanego, potrafiącego cierpliwie czekać, mędrca, który idąc samotną ścieżką duchową wiele zrozumiał, człowieka lubiącego pracować w samotności, kroczącego ścieżką nie ubitą przez innych. Wraz z kartą Sprawiedliwość: osobę starszą, która potrafi surowo, lecz obiektywnie ocenić sytuację; w negatywnym znaczeniu: osobę zbyt krytyczną sil surową, mistyka, zakonnika, mistrza duchowego.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

 

Podarunek. Pragnienie poznania przyszłości. Rozwiązanie wątpliwości. Poszukiwanie wyższych wartości duchowych. Mądrość. Zainteresowanie parapsychologią, magią, okultyzmem. Rezygnacja ze starych przyzwyczajeń. Ozdrowienie. Rozmowa. Dająca satysfakcję i przynosząca dobre wyniki dyskusja. Samotność. Poszukiwanie prawdy. Pomyślny czas w pracy. Zdrowie. Sceptycyzm. Konkretyzacja. Perfekcjonizm. Pracowitość

 

Bardzo ważnym przesłaniem jest nakaz zachowania dla siebie swoich spraw. Publiczne poruszanie kwestii dla nas istotnych nie jest korzystne. Szukanie wartości duchowych i drogi życiowej, długofalowe plany, wycofanie się z aktywnego życia, rezygnacja ze starych przyzwyczajeń, zainteresowanie okultyzmem i naukami ezoterycznymi, awans w pracy, samotność wśród współpracowników.

 

Roztropność, ostrożność, również zdrada, udawanie, łajdactwo, korupcja

 

Samotność. Rada. Wiedza. Roztropność. Dyskrecja. Ostrożność. Czuwanie. Wycofanie się. Osoba znająca tajemnicę. Regres. Dezercja. Anulowanie. Brak ekspresji. Samotnik, lub osoba nie umiejąca współdziałać z innymi. Wprowadzenie w błąd. Ukrywanie emocji. Obawa przed wykryciem prawdy. Niechęć do uznania niewygodnych faktów. Skupienie w sobie, samotność, koncentracja na tym, co najistotniejsze, pójście własną drogą, wycofanie się konfrontacja z własnym cieniem, samopoznanie, opowiedzenie się i trwanie po swojej stronie, powaga, sprawdzian doświadczenie, dojrzale koncepcje.

 

Pustelnik nie cieszy się zrozumieniem ani zbytnim szacunkiem bliźnich, ale na szczęście mało mu na tym zależy. Tak, jak po obfitej uczcie odsuwamy kolejny, napełniony talerz, tak on odsunie się od każdego związku i problemów. Potrzebuje teraz wszystko „strawić”, oczyścić się z wszelkich deformacji (wydalić, co zbędne), zregenerować, ogarnąć zrozumieniem i uporządkować. Rozprawienie się z tym jest palącą koniecznością. Pewien mędrzec Wschodu powiedział, że czego sobie nie przypomnimy, zmuszeni jesteśmy przeżyć (przerobić) ponownie.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Dlaczego Tarot Numerologiczny?”.