fbpx
Przejdź do treści

Dlaczego Tarot Numerologiczny?

Dlaczego Tarot Numerologiczny?

Dlaczego Tarot Numerologiczny?

Pierwsze co nasuwa się to oczywiście połączenie Tarota z Numerologią. Nic nowego, wręcz przeciwnie, rzecz bardzo często spotykana wśród osób zajmujących się nie tylko kartami. Bardzo często posługujemy się kilkoma metodami dywinacyjnymi. Nie raz widziałam że nawet astrolodzy posługują się dodatkowo Numerologią. Ważne (według mnie) by zachować umiar, nie sądzę by łączenie zbyt wielu metod było najlepszym pomysłem – jednak każdy robi jak uważa.
Więc dlaczego Tarot Numerologiczny? Ponieważ można w ten sposób nie tylko odczytywać przekaz kart, sprawdzić co było, jest czy ewentualnie jakie drogi mamy do wyboru w przyszłości. Natomiast na podstawie portretu numerologicznego (np. daty urodzenia), możemy otrzymać bardzo obszerne informacje o nas samych lub o osobach o które pytamy, lub na jakim etapie życia właśnie jesteśmy. Jakie mamy predyspozycje, talenty czy też ich brak.

Drugi powód tej nazwy jest taki, na podstawie daty urodzenia, którą „zliczamy” do cyfry, która w końcowym obliczeniu nie może być większa niż 22 (czyli takiej która jest najwyższa w Wielkich Arkanach). Przykładem niech tu będzie następująca data urodzenia: 10.08.1973r., czyli 1+8+1+9+7+3=29 czyli 2+9=11. Na tej podstawie można odczytać ważne informacje dotyczące pytającej osoby, bądź problemu w sprawie którego się do nas zwraca. Karta 11 to Sprawiedliwość (przynajmniej w talii z której ja korzystam) która mówi o sprawiedliwości dosłownie, rozsądku, równowadze, rozstrzygnięciu sporu – czyli triumf słusznej strony w sporze prawnym. Jednak na ową 11-kę składają się dwie inne cyfry 2 i 9. Karta 2 w Arkanach wielkich to Najwyższa Kapłanka (Kapłanka) która mówi o przyszłości jeszcze nie poznanej, o ukrytych emocjach, intuicji, obiektywizmie, o sekretach i tajemnicach. Karta 9 to Pustelnik (Eremita) który mówi o roztropności, rozwadze i ostrożności – we wszelkich aspektach życia.
Naturalnie zależnie od pytania, te karty dostarczą nam potrzebnych informacji o osobie pytającej lub o sprawie z którą przyszła.

Więcej o wibracjach, można przeczytać w dziale Numerologia.

Zanim zaczniemy.

Ze względu że będę tu opisywać wszystkie poszczególne karty Wielkich i Małych tajemnic (przynajmniej po krótce), kilka rad dla początkujących.

Jeśli interesujecie się Tarotem na tyle że zechcecie nabyć waszą wymarzoną talię, dajcie sobie czas na zapoznanie się z nią. Nie szukajcie opisów w różnych źródłach (jest ich naprawdę bardzo, bardzo wiele). Oglądajcie karty, przyglądajcie się im, dotykajcie ich – niech przesiąkną waszą energią (zawsze starajcie się stworzyć przy tym odpowiednią atmosferę), jednym słowem przebywajcie z nimi.

Jest to proces bardzo długi i trzeba na to poświęcać dużo czasu, jednak po pewnym czasie karty zaczną „przemawiać” do was. Możecie notować swoje przemyślenia na temat danej karty. W ten właśnie sposób samodzielnie zapoznacie się z symboliką kart, waszymi odczuciami względem każdej z nich, ich znaczeniem i przekazem.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Dopiero teraz można zapoznać się z opisami kart innych autorów. Zorientujecie się, że większość głównych znaczeń kart jest bardzo podobna do siebie. Jednak to co znajduje się pod „powierzchnią” każdej z nich, jest wypracowane przez każdego tarocistę indywidualnie. Dla tego ważne jest byście najpierw samodzielnie spróbowali zapoznać się z kartami i ich wizerunkami.

Dla adeptów tej sztuki, polecane są talie wyraziste, nie przepełnione nadmiarem symboli. Najczęściej poleca się talie których Małe Arkana są przedstawione graficznie – nie tylko za pomocą atrybutów karty.

Osoby niepełnoletnie.

Całkowicie o tym zapomniałam, jednak życie samo lubi weryfikować nasze poczynania. Więc jeśli nie jesteście pełnoletni – niestety nie będę mogła postawić Wam kart ani zerknąć w portret numerologiczny. Kilka osób już o to prosiło. Proszę nie poczytać tego jako niechęć czy atak. To nie jest tak że nie zrozumiecie, możecie jednak zbyt mocno zasugerować się odczytem kart, a to już naprawdę może źle wróżyć i przysporzyć Wam jedynie kłopotów.