fbpx
Przejdź do treści
Wielkie Arkana - 21 Świat.

Wielkie Arkana – 21 Świat.

W karcie Wielkie Arkana – 21 Świat możesz zauważyć:

Istotę oświeconą i potrafiącą urzeczywistniać ten stan w świecie przejawionym (czyli każdego z nas, każde żywe stworzenie). Jaźń nieśmiertelną, wieczną, nie podlegającą żadnym ograniczeniom poza tymi, które sama sobie narzuci. Spełnioną, szczęśliwą, nie uwarunkowaną; osobę, która wykraczając poza wszelkie ograniczenia dotarła do celu swych poszukiwań. Jaźń dostrzegającą wszystko globalnie, z szerszej perspektywy. Jednostkę wszechstronną, robiącą w życiu to, co lubi, potrafiącą doprowadzić do końca każdą sprawę. Powiązać ze sobą różne (nawet sprzeczne ze sobą) zagadnienia. Istotę, która zyskała wolność (np. wyzwoliła się spod ograniczeń, kanonów, wiążących reguł, problemów, choroby), osobę niezależną finansowo lub wolną stanem. Silną osobowość; jednostkę mogąca być wzorem do naśladowania dla innych, osobę na wysokim stanowisku bądź posiadającą wyższy stopień naukowy.

Jeśli w niedługim czasie będziesz organizować Komunię dziecka czy wesele albo zamierzasz uczestniczyć w innym przełomowym zdarzeniu, to karta Świat określa Ciebie. Będziesz się zajmować wszystkim i wszystkimi godząc ze sobą wszystkie obowiązki. Osobę pozostającą poza rodzinnym krajem lub dla której każde miejsce świata jest domem (potrafiącą odnaleźć wszędzie bezpieczeństwo i spełnienie swych potrzeb). Istotę żyjącą w harmonii z ludźmi i tą częścią otoczenia, które nazywa swoim światem (rodziną, gronem przyjaciół, współpracownikami). Osobę, która znalazła swoje miejsce w życiu i świecie. Człowieka, który w swych intelektualnych (duchowych) poszukiwaniach wykracza poza schematy i ogólnie przyjęte prawa.

Sukces zapewniony, rekompensata, podróż, droga, emigracja, lot, zmiana miejsca.

Wielkie Arkana – 21 Świat w połączeniu z kartą Księżyc: kobietę, która zamknęła się w sprawach domu i nie rozwija się intelektualnie ani duchowo. Może też nie ma zbyt wysokich aspiracji, osobę, która nigdzie nie wyjeżdża, nie doskonali się, nie rozwija, nie pozna¬je świata. Kogoś, kto zamknął się w swoim świecie, gdyż czuje się zniewolony, przy¬tłoczony mnóstwem spraw lub niespełniony. Istotę udającą radosną i beztroską, może nawet ostentacyjnie wybuchającą śmiechem, lecz poza tymi pozorami niezadowoloną z pewnej sfery swego życia. Bywa że taki ktoś zachowuje się sztucznie, ponieważ stłumił w sobie ból i zawzięcie wypiera się istnienia problemu

Generalnie to zagranica, wolna przestrzeń, powietrze. Wiedza, mądrość, ogromne możliwości, oddalenie negatywnej przeszłości. Spotkanie z kimś dawno niewidzianym, kogo darzyliśmy uczuciem, podróż zagraniczna, podróż daleka, pozytywne załatwienie spraw mieszkaniowych. Szczęśliwe małżeństwo. Badania naukowe. To karta spełnienia naszych marzeń.

Dopełnienie. Osiągnięcie celu. Ostatnia szansa. Końcowy rezultat wszystkich wysiłków. Sukces. Pewność. Synteza. Nagroda za ciężką pracę. Ścieżka wyzwolenia. Życie wieczne. Cel ostateczny. Podziw innych (karta bardzo pomyślna).

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Całość, dopełnienie, radość życia, uwolnienie od karmy, kosmiczne zjednoczenie, osiągnięcie celu, wolność, powrót do Itaki.

Św. Jan: „I ujrzałem niebo nowe i Ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza Ziemia przeminęły. I morza już nie ma. (…) I rzekł zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe! (…) Jam alfa i omega, początek i koniec.”

Wraz z kartą Uniwersum zamyka się koło, które zaczęło się od Błazna. Koniec jest nowym początkiem, ale na wyższym poziomie spirali. Tu widzisz siebie i wszystko wokół takim, jakim jest: bez fałszu, show i bez masek. Świat stanął otworem. Przed tobą szczęśliwy koniec długiej wędrówki (nauki lub zbierania doświadczeń), osiągnięcie celu. Doskonały finał i wejście na wyższe szczeble duchowej drabiny w zgodzie z siłami Natury i własnym przeznaczeniem. Przed tobą nowy świat, nowy Wszechświat.

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Sztuka zadawania pytań”.

Mam na imię Beata.
Tarot jest moją pasją już od wielu lat, którą wykorzystuję by odpowiadać na pytania i wątpliwości wszystkim którzy je mają. Od kilkunastu lat, łączę karty Tarota z Numerologią. Owo połączenie sprawdza się naprawdę dobrze i świetnie się uzupełnia.

Zapisz się na Piątkowe Listy Miłosne

Tagi: