fbpx
Przejdź do treści

Wielkie Arkana – 2 Najwyższa Kapłanka.

Wielkie Arkana – 2 Najwyższa Kapłanka.

Wielkie Arkana – 2 Najwyższa Kapłanka.

 

Najwyższa Kapłanka

 

Przedstawia kobiecość i macierzyństwo, intuicję, wnikliwość w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Rozwój uczuć wyższych, zdolność do empatii (wczucie się). Czasami też skłonność do nadmiernej tajemniczości. Nauka w dowolnym znaczeniu tego słowa, uczciwość. Kobieta, od której możemy się czegoś nauczyć, dowiedzieć.

 

W karcie Najwyższej Kapłanki znajdziesz kobietę kierującą się intuicją, uczuciową, wrażliwą, subtelną, delikatną. Osobę, która uczy życia i odsłania pewne tajemnice, doradczynię duchową, terapeutkę. Wszelkie sekrety, tajemnice, przyszłość dotychczas niepoznaną, kobietę która interesuje Kwerenda-jeśli on jest mężczyzną. Sama zaś reprezentuje Kwerenda-jeśli to Kobieta, cisza, upór, tajemnica, mądrość, nauka.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

 

Najwyższa Kapłanka reprezentuje także:

 

To także ukryte emocje, brak uczuć, niechęć do dzielenia się z innymi. Niecierpliwość, gadulstwo, staropanieństwo, miłość platoniczna. Unikanie związków emocjonalnych, mądrość, sprawiedliwy osąd, zdrowy rozsądek, uczoność, rozumienie.

 

Czasami także w tej karcie można odnaleźć osobę poświęcającą się dla innych, która być może zrezygnowała ze swych marzeń i ambicji na rzecz rodziny, dzieci (sierot, chorych, bezdomnych). Kobietę, która umiłowała cierpienie jako drogę duchowego rozwoju. Osobę nieśmiałą, pełną kompleksów lub skrytą, zamkniętą w sobie. Nadwrażliwą fatalistkę, ulegającą złym przeczuciom, mająca fobie. Kobietę ulegającą złym energiom lub problemom.

 

Najwyższa Kapłanka to także podwyższona świadomość, kobieca intuicja, mądrość ale też wizjonerstwo czy wtajemniczenie. Najwyższa Kapłanka otwarta jest na impulsy z zewnątrz, na siły zewnętrzne. Dlatego zawsze podpowiada, by wsłuchać się w swoją intuicję. Nie ślepo za nią podążać, ale właśnie wsłuchać się w nią, w swoje wnętrze.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam do przeczytania „Twój Rok Numerologiczny.