fbpx
Przejdź do treści
Wielkie Arkana – 18 Księżyc.

Wielkie Arkana – 18 Księżyc.

Wielkie Arkana – 18 Księżyc.

 

W karcie Księżyc możesz zauważyć:

 

Istotę wrażliwą, posiadającą bujną wyobraźnię. Osobę jasnowidzącą, mającą kontakt ze światem energii, niezwykle wyczuloną na subtelne wibracje płynące ze świata zewnętrznego. Matkę, żonę, kobietę prowadzącą dom, osobę oddaną rodzinie, potrafiącą żyć dla innych. Marzyciela, romantyka; osobę zakochaną. Twórcę dzieł z dziedziny snów, fantastyki, baśni; osobę tworzącą drugą rzeczywistość (mocno integrując się z oglądanymi filmami, bądź tylko oddając się marzeniom). Kobietę zamkniętą w sobie i swoim światku, o naturze introwertycznej, jednostkę, która robi coś potajemnie, w ukryciu przed innymi. Osobę ze znaku Ryb lub tylko posiadającą cechy typowe dla tego znaku

 

Labirynt, błądzenie, lęki, niepewność, trudny sprawdzian, podróż w podświadomość, potyczka z cieniem, ciężka próba, próg, możliwość wejścia na kolejny poziom świadomości.

 

Rozkład Roczny
Rozkład Roczny

Macochę, kobietę nadwrażliwą, neurotyczną. Mężczyznę pozostającego pod silnym wpływem matki (wtedy wyłaniający się z wody rak będzie symbolizował pożerające uczucia). Kogoś niepotrafiącego wyplątać się z problemów, które stworzył, kto czuje się jak w ciemnej pułapce. Osobę o zawężonej świadomości nierozumiejącą własnej sytuacji, człowieka pod wpływem używek, leków, narkotyków lub alkoholu. Pesymistę niedostrzegającego korzystnego wyjścia z sytuacji. Osobę, która aktualnie przeżywa okres depresji lub niepokoju; nie wie ona, co ją czeka oraz jak powinna rozwiązać problem (sytuacja życiowa tej osoby jest niejasna i pogmatwana). Człowieka zagubionego, który idzie po omacku, błądzi; kogoś, komu trudno określić, dokąd prowadzą go jego obecne decyzje i czyny. Kogoś zakochanego bez wzajemności i łudzącego się otrzymać uczucie ze strony swego wybranka (wybranki)

 

Często oznacza po prostu kobietę, może wskazywać na jej związki z innymi kobietami – szczególnie w obrębie rodziny, poznawanie arkanów wiedzy tajemnej, uwolnienie się od kompleksów, rozliczenie z przeszłością, prezent. To karta środowiska ludzi pracujących na rzecz radia, filmu, telewizji. Oznacza tajemnicę jakiegoś związku – najczęściej osoby, o którą pytamy.

Chwiejność, zmienność, cisza, oszustwo i błąd mniejszego kalibru.

 

 

Niewielkie oszustwo odkryte w porę. Trywialne błędy. Pokonanie złych pokus. Czysty zysk. Wykorzystanie kogoś.

 

Iluzje. Lęk. Nerwowość, irytacji- Niespokojny stan umysłu. Chorobliwość. Oszustwo, podstęp. Prostactwo. Groźba niebezpieczeństwa. Złe wpływy innych ludzi. Fałszywa przyjaźń. Wrogowie. Błąd, pomyłka. Symulowanie pracy. Błądzenie. Nieprecyzyjność.

Biorąc pod uwagę numer karty XVIII (18) czyli 1 +8=9 odnajdujemy w niej nawiązanie do Pustelnika, który w tym przypadku staje przed trudnym egzaminem i zmierzyć się musi z tym, od czego uciekł w świat ducha. Skonfrontowany zostanie teraz z własnym lękiem, żądzą lub agresją i gdy mu się uda nad nimi zawładnąć (opanować) jak prawdziwemu Panu i Władcy, wzniesie się na kolejne szczeble duchowego rozwoju.

Zapowiada to wielką szansę, jednak warunkiem, by stać się w pełni świadomym, jest pełna konfrontacja ze wszystkim, co nieświadome czyli odpychane, nieznane i straszne! W bajkach i mitach jest to zawsze ostatni etap, zetknięcie z potworem, z którym trzeba stoczyć walkę lub piekielnymi postaciami labiryntu. Koszmary te to najgłębiej ukryte emocje i wzorce myślenia z przeszłości. Niejednokrotnie dotyczą odległych inkarnacji, gdy pod wpływem innego świa­topoglądu człowiek kierowany odmienną moralnością bywał nawet i sadystą.

 

Innymi słowy karta zaprasza do wejścia w głąb siebie, do świata obrazów duszy, do otworzenia własnej „puszki Pandory”, opanowania własnego cienia i do pokonania lęków.

 

Prezentuje seksualno-kobiecy aspekt w jej podświadomej, mrocznej formie. Problem celowo jest tu zbliżony do inicjacji seksualnej młodzieńca, którego kobieta nad wyraz pociąga i jednocześnie budzi nieopisany lęk. Z jednej strony wzywa go głos natury i wielka nadzieja na szczęście, z drugiej odpycha przekonanie, że to narzędzie szatana, zapowiedź bólu, z którym mógłby sobie nie dać rady.

Obdarzona niezwykłą siłą przyciągania zmienna, mroczna istota budzi ciekawość i tęsknotę, ale wymaga od śmiałka wysokiej samoświadomości, jeśli nie chce być zwiedziony na manowce.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Mam na imię Beata.
Tarot jest moją pasją już od wielu lat, którą wykorzystuję by odpowiadać na pytania i wątpliwości wszystkim którzy je mają. Od kilkunastu lat, łączę karty Tarota z Numerologią. Owo połączenie sprawdza się naprawdę dobrze i świetnie się uzupełnia.

Zapisz się na Piątkowe Listy Miłosne

Tagi: