fbpx
Przejdź do treści

Wielkie Arkana – 0 Głupiec.

Wielkie Arkana – 0 Głupiec.

Wielkie Arkana – 0 Głupiec.

Talia kart Tarota składa się z Wielkich i Małych Arkanów.
Wielkie Arkana składają się z 24 kart.
Małe arkana są podzielone na 4 kolory Buławy, Miecze, Puchary i Pentakle.
Każdy kolor składa się z 14 kart – 4 karty dworskie Król, Królowa, Rycerz i Paź oraz blotki od Asa do 10-tki.
 
Opisów znaczeń poszczególnych kart Tarota jest tak wiele, że można spędzić niejeden wieczór zaczytując się nimi. Jednak opisy to jedno, pozostają jeszcze symbole zawarte w kartach. Tutaj także, zależnie od talii którą wybierzecie, jest wiele znaczeń dodatkowych, niejednokrotnie niewidocznych na pierwszy rzut oka. Połączenie opisów, symboli oraz położenia w rozkładzie – pozwala mi odpowiadać na pytania które mi stawiacie. Oczywiście zawsze zachęcam, by najpierw samemu zaznajomić się z wizerunkami kart i spisać swoje przemyślenia na ich temat. Dopiero wówczas można poczytać znawców. W odwrotną stronę ( a jak tak właśnie miałam) jest o wiele trudniej.

 

Karta 0 GŁUPIEC

Ta karta to przede wszystkim rozpoczynanie czegoś od nowa. Często z entuzjazmem graniczącym z naiwnością dziecka. Nieświadomość i nieznajomość ewentualnych konsekwencji. Bardzo często ta karta także oznacza kogoś nieodpowiedzialnego, postępującego w sposób nieprzemyślany.

Często wskazuje na podróżowanie czy wizje na przyszłość – ale takie nie planowane i przemyślane. To osoba postępująca beztrosko, często w sposób ekstrawagancki i dość „szalony”.
Owszem, gotowość do działania jest niezaprzeczalną cechą takiej osoby.

Błazen to osoba otwarła, gotowa do czynów,  twórcza, wolna, chłonna, pełna zaufania do własnej egzystencji. Wariactwo, szaleństwo, beztroska,  wielka przemiana, milowy krok w nowy byt, możliwość ponownego narodzenia.

Wszystko, co do tej pory zdawało się być niemożliwe – właśnie jest możliwe. Przed tobą szansa na spełnienie marzeń i urzeczywistnienie cudów. Jeśli tylko zdobędziesz się na porzucenie starych wzorców zachowań, czeka cię błazeńska wolność i lekkość. Musisz jednak odepchnąć tygrysa lęku! Strach jest kłamstwem stworzonym po to, by nas ograniczać. Nadszedł czas porzucenia dawnych przyzwyczajeń, myśli, uczuć i ograniczeń. Milowy krok w nowy początek daje możliwość poznania innego życia oraz szansę na wzbogacenie go. Uświadamia nieograniczoną pełnię nieskończonych możliwości.

Niefrasobliwość. Przygoda i jej początek. Entuzjazm. Nowe zdarzenie. Nieokreślone, nieograniczone możliwości. Pasja. Obsesja, mania. Głupota. Ekstrawagancja i ekscentryczność. Brak wewnętrznej dyscypliny. Niedojrzałość

Nieświadomość, niewinność, wkraczanie na nową drogę życia. Dziecko, wszelkie początki, okoliczności, które mogą zmienić nasze życie i odwrócą istniejący stan rzeczy, ważne decyzje, wybory, których należy dokonać.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Ktoś młody niedojrzały i nieodpowiedzialny.

Szaleństwo, bezmyślność, niedojrzałość, głupota. Brak dyscypliny. Bezsensowny wydatek lub czynność. Niedotrzymanie obietnic. Pomijanie ważnych szczegółów. Niedyskrecja. Obłęd. Obsesja. Mania. Niechęć do słuchania dobrych rad innych ludzi. Obojętność. Ekshibicjonizm. Ekstrawagancja. Irracjonalność. Frywolność. Spontaniczność. Przyjemność. Początek przygody. Inicjatywa. Entuzjazm. Tendencja do kierowania się intuicją. Należy wystrzegać się pójścia na łatwiznę, a zamiast tego szukać właściwiej drogi.
 
Zaznaczam, że to są jedynie hasłowe znaczenia karty Głupiec. Każda karta jest o wiele głębsza w swoim przesłaniu. Posiada kilka poziomów interpretacji. Zależna jest także od sąsiadujących kart oraz od miejsca w rozkładzie.

 

Zachęcam do przeczytania „Kilka książek, które warto przeczytać”, oraz „Jak znalazłam karty, lub może jak one znalazły mnie”.