fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Trójka Pucharów.

  • przez
Małe Arkana - Trójka Pucharów.

Małe Arkana – Trójka Pucharów.

Małe Arkana – Trójka Pucharów.

 

Trójka Pucharów związana jest z wpływem Merkurego w Raku. Merkury symbolizuje Wolę, czyli słowo Wszechojca. Merkury, poza tym, że jest Słowem bądź Wolą, jest także przewodnikiem dusz zmarłych. Więc interpretując tą kartę, należy wykazać się dużą przenikliwością. 

 

Emocjonalne bogactwo. Ufność. Płodność. Owocna wymiana. Pełnia macierzyństwa. Szczęśliwa rodzina. Szczęście. Bogactwo uczuć. Wdzięczność. Obfitość. Świetność.

 

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Karta jest wskazówką na owocną wymianę emocjonalną i dojrzałą miłość, która z jednej strony daje oparcie, z drugiej wzbogaca nas, wypełnia i zachwyca. Przykładem może być młoda, szczęśliwa rodzina o dojrzałych uczuciach i zdrowo pojętej odpowiedzialności. Kobieta kocha męża, podziwia go, wspiera i obdarza miłością, mąż natomiast zapewnia jej oparcie emocjonalne i materialne, poświęca jej swoją pracę, ofiarowuje siłę i opiekę. To pozwala jej w poczuciu bezpieczeństwa zająć się dzieckiem (owocem tego związku), któremu bezwarunkowo oddaje całą siebie. Mąż obdarza gorącym uczuciem oboje, dziecko odwzajemnia się radosnym uśmiechem i tak wszyscy cieszą się swoim szczęściem, obsypując wzajemnie gorącym uczuciem miłości.

 

Rozwiązanie problemu. Wnioski. Leczenie. Zadowalający rezultat. Spełnienie. Kompromis.

 

Szczęśliwe zakończenie ważnego przedsięwzięcia, dobre zdrowie, witalność, uczucie spełnienia w miłości, niekiedy – narodziny, pójście na kompromis, umiejętność znalezienia innego wyjścia z sytuacji, sukcesy na polu artystycznym. Impreza, goście, huczna zabawa.

 

Pomyślne zakończenie każdej sprawy, perfekcja, zabawa; szczęście, zwycięstwo, spełnienie, pociecha, uzdrowienie. Dodatkowo: Niespodziewany awans dla wojskowego.

 

Radość dziełom z przyjaciółmi z rodzina, z ukochaną osobą. Pocieszenie. Ulga, uspokojenie. Radość ze spełnionych marzeń, ze spełnionej miłości. Kompromis. Wspólnota.

 

Trójka pucharów to czasami także niepohamowane uczucie, pożądanie. Nadużycie zaufania osoby, która nas darzy uczuciem miłości. Utrata prestiżu, szczęścia, poszanowania, zrozumienia. Rozpad. Strata przyjaciela, przyjaciółki w wyniku nieprzemyślanego postępowania. Osamotnienie.

 

Obfitość. Gościnność. Picie i jedzenie. Przyjemność. Taniec. Nowe ubrania. Zabawa.

 

Zbytek, obfitość, sukces, przyjemność, zmysłowość, sukces przychodzący sam z siebie, powodzenie i łut szczęścia, miłość, dobroć, szczęśliwość, swobodność. Lekcja może też z tego płynąć taka, że nie należy zbytnio ufać dobrym rzeczom, które nas cieszą.

 

Negatywny wydźwięk tej karty chwilowo nie istnieje, chyba że strumień jednego z kielichów niebezpiecznie zwiększy ciśnienie. Trzeba też trochę uważać, bo nadmiar słodyczy potrafi zemdlić.

 

Znaczenie w partnerstwie.

 

Trójka Pucharów jako partner jest ciepły, uczuciowy i odpowiedzialny.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Jak zadać pytanie kartom?”.

Materiały źródłowe