fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Siódemka Mieczy

  • przez
Małe Arkana - Siódema Mieczy

Małe Arkana – Siódemka Mieczy

Małe Arkana – Siódemka Mieczy


Małe Arkana – Siódemka Mieczy to astrologicznie Księżyc w Wodniku. Netzach w kolorze Mieczy nie symbolizuje aż takiej katastrofy, jak w przypadku innych kolorów, bowiem nazwa tej powiązanej z Wenus sefiry oznacza „zwycięstwo”.

Intelektualna porażka nie jest tu aż tak wielka, jak w przypadku Piątki ale to nie oznacza, że jej nie ma. Karta ta symbolizuje niezdecydowanie, życzenie zawarcia kompromisu i pewną tolerancję. Więc  w pewnych okolicznościach rezultaty mogą okazać się bardziej niszczące niż kiedykolwiek. Sukces będzie wątpliwy, jeśli mamy do czynienia z gwałtownymi, bezkompromisowymi siłami.

Projekt, próba, pragnienie, nadzieja, pewność siebie; również kłótnie, plan – który może się nie powieść, irytacja. Sens tej karty jest niepewny i znaczenia różnią się od siebie.

Udawanie w każdej dziedzinie jako klucz do sukcesu. Stałe zmiany w życiu zawodowym i prywatnym. Przeprowadzki i zmiany pracodawcy. Brak odpoczynku i stabilizacji, szarpanie się. Mądrość, wytrwałość, duża wiedza o sprawach duchowych, zrozumienie spraw przyrody, akceptacja. W negacji – pozorne działania, fałszywe obietnice, niedyskrecja, nerwy, działania irracjonalne, ignorowanie oczywistych znaków losu.

Nowe plany. Nadzieje. Próby pozbycia się niepewności. Wysiłek. Pewność siebie. Fantazja. Projekty.

Działanie na pokaz, bez widocznych wyników. Samotna walka. Nowe plany i zbyt szybka rezygnacja z nich. Nic nie znaczące puste gesty, słowa. Przelewanie z pustego w próżne. Zbyteczna ostrożność.

Przekonywanie. Dowód. Spór, kłótnia. Potwarz, oszczerstwo. Chęć działania za wszelką cenę. Wszystkie środki prowadzą do celu. Rozpaczliwe działanie, w wyniku którego strata będzie większa od przypuszczalnej.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Sprzeczki. Kłótnie. Niepewne rady. Oględność. Oszczerstwo.

Podróż przez ląd, wątpliwej natury. Sukces połowiczny. Dawanie za wygraną, kiedy zwycięstwo znajduje się w zasięgu ręki, tak jakby wyczerpano ostatnie zasoby energii. Skłonność do porażki w obliczu wygranej poprzez zaniechanie wysiłku. Zamiłowanie do zbytku, fascynacja życiem na pokaz, podatność na komplementy, afronty i hucpy. Skłonność do szpiegowania. Nadużywanie zaufania, czasami bezwiedne.

Jak poznałbyś zawartość podświadomości, gdyby nie dana sytuacja. Jest to doskonała szansa na wejrzenie w siebie i świadome przeprogramowanie. Czas na rozwój osobowości.

Zawodność, daremność, płonne nadzieje, beznadzieja, zwątpienie, nieudolność, łęk, negatywne oczekiwania.

Znalazłeś się w korzystnej dla ciebie sytuacji, ale twoja podświadomość za­programowana na porażkę posiada ogromną moc. Na powierzchnię świadomo­ści wypływają teraz zwątpienia, kompleksy, niska samoocena… i skutecznie prze­słaniają pozytywne doświadczenia oraz logikę. Właściwie więc robisz wszystko, aby uniknąć sukcesu, bowiem jego blask oświetliłby twoje sądy na temat samego siebie. Bojkotujesz zatem własne powodzenie i szanse.

Małe Arkana – Siódemka Mieczy znaczenie w partnerstwie

Twoje wątpliwości mało mają wspólnego z rzeczywistością. Są wyrazem two­ich podświadomych lęków i obaw. Boisz się, że ci się nie uda, że wszystko ze­psujesz, że nie jesteś dość dobry, że zostaniesz odepchnięty, że się zbłaźnisz, że ty to zawsze… itd.

Wątpliwości, kompleksy, rezygnacja, negatywne oczeki­wania, samooskarżenia, autodestrukcja.

Siódemka Mieczy jako partner jest pełen kompleksów. Chciałby, ale się boi. Zanim jednak pozwolisz, by na dobre zawładnęły Tobą fałszywe przekonania, zapytaj partnera, co o tym sądzi.


Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania postów z serii „Nauka Tarota”.

Materiały źródłowe