fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Ósemka Mieczy

  • przez
Małe Arkana - Ósemka Mieczy

Małe Arkana – Ósemka Mieczy

Małe Arkana – Ósemka Mieczy


Małe Arkana – Ósemka Mieczy to astrologicznie Jowisz w Bliźniętach, który włada tym dekanatem. Liczba osiem, Hod, oznacza tutaj brak wytrwałości w rywalizacji i sprawach intelektu. Wola jednakże stale spotyka przypadkowe przeszkody.

W rzeczywistości ta karta nie jest tak złą, jak się wydaje. Nie należy też zbyt nie sugerować się jej nazwą. Jowisz w Bliźniętach wskazuje na łut szczęścia w poszukiwaniach intelektualnych. Hod to sfera Merkurego, który włada właśnie Bliźniętami. Niemniej, tak jak w przypadku pozostałych ósemek, niezrównoważona, a na dodatek niska pozycja Hod na Drzewie Życia szyki tej było nie było szczęśliwej parze. Nie widać tutaj wystarczająco dużo energii Merkurego, potrzebnej do walki. Przecież dwór mieczy dotyczy właśnie walki. Dlatego często na drodze woli pojawiają się jakieś przeszkody. 

Ósemka mieczy nie wykazuje się wystarczającą cierpliwością ani wytrwałością. Jeśli mamy przezwyciężyć jej oddziaływanie, musimy wykształcić w sobie te właśnie cechy. W przeciwnym razie wszystko będzie nam przeszkadzać.

Złe nowiny, silne rozgoryczenie, kryzys, potępienie, skrępowana moc, konflikt, oszczerstwo; również choroba.

Ograniczenia, sprawy nam narzucone. To, czego nie chcemy zobaczyć, nieakceptowanie rzeczywistości, rozrachunek z samym sobą, odzyskanie włożonych w coś pieniędzy, sukces materialny, nowy kierunek działania. Zrekompensowana niesprawiedliwość. W negacji – uświadomienie sobie własnej niewiedzy, braki w wykształceniu, ciężka praca, nieprzewidziane długi. Trudne ciąże i skomplikowane porody.

Zaniepokojenie, trudności, sprzeciw, wypadek, zdrada; to co nieprzewidziane, nieuchronny los.

Uświadomienie sobie własnej niewiedzy. Paradoks. Izolacja od innych ludzi, niezbędna do dokonania rozrachunku z samym sobą. Odkrycie czegoś, co jest całkowicie sprzeczne z uznanym przez nas porządkiem rzeczy, i narastające z tego powodu zamieszanie, zakłopotanie. Negacja nowej sytuacji. Odrzucenie nowej wiedzy, nie przyjmowanie do wiadomości nieprzyjemnych faktów, o których nie miało się pojęcia. Mistyfikacja. Ciężki poród. Poronienie.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Depresja. Fatalność. Niezadowolenie. Śmierć w połogu. Śmierć nowo narodzonego dziecka. Represje. Wyrwanie się z nieprzyjemnej sytuacji. Uznanie prawdy wbrew sobie i innym. Akceptacja nowego porządku rzeczy. Uwolnienie. Wyjście. „Ucho igielne”.

Kryzys. Katastrofa. Konflikt. Dominacja. Uwięzienie. Zamęt. Złe wiadomości. Cenzura. Krytyka. Choroba. Kalumnie.

Karta jest wskazówką na obce, niewygodne, a nawet szkodliwe wpływy lub niespodziewaną alternatywę. Sytuacja przypomina osiołka, któremu „…w żło­bie dano: w jednym owies, w drugim siano… ” W dalszej części tej bajki osiołek przeżywał męki wyboru, aż zdechł z głodu. Znalazłeś się w sytuacji, która wy­maga od ciebie jednoznacznej decyzji, jasnego określenia się i jednoznacznego rozwiązania. Musisz się ostatecznie OKREŚLIĆ! W przeciwnym razie pogubisz się w intencjach i wyciekną z ciebie wszystkie siły.

Niepewność, niecierpliwość, wałkowanie myśli na okrągło, wmieszanie się, obcy wpływ, wątpliwości, wyrzuty sumienia.

Nieważne, czy to dialog wewnętrzny, czy obce wpływy. To ty masz rosnąć! To ty masz określić, skąd przyszedłeś i dokąd zmierzasz. W końcu to ty masz poznać siebie i być szczęśliwym. A zatem każda sytuacja wiodąca cię do celu twojego życia jest dobra.

Zdrada w przeszłości. Trudności. Ciężka praca. Depresja psychiczna. Niepokój. Wypadek.

Za duża siła stosowana do małych rzeczy. Zbyt wielka waga przykładany do szczegółów kosztem pryncypiów i spraw istotniejszych. Kiedy jest źle położona, staje się zła, małostkowa i wytrwałe studiowanie detali, troszczenie się o niektóre sprawy i całkowite pomijanie innych. Impulsywność, równie chętnie daje i otrzymuje pieniądze i prezenty. Hojność, bystrość, lotność, egoizm, brak silnych uczuć. podziwiam mądrość ale znajduje jej zastosowanie tylko odnośnie mało istotnych przedmiotów.

Małe Arkana – Ósemka Mieczy znaczenie w partnerstwie

Brak zaufania, miotanie się — lęk, niepewność, toksycz­ne wpływy, brak dostatecznej samoświadomości u partne­rów, konflikt.

W waszym związku dominują teraz obce wpływy lub mieszają się wzorce z przeszłości i podświadomości. Zamiast poddać się wzajemnym uczuciom i bu­dować gniazdko miłości, słuchacie wewnętrznych podszeptów jakimi są: poglą­dy dziadka na związki, dyplomacja babci, stare przekonania mamy o mężczy­znach, ambicje ojca względem córki, przekonanie teścia o kobietach, widoki rodziców co do synowej, żale i troska matki o dobro córki u boku partnera itd., itp. jednocześnie każdy z was odtwarza w związku własne relacje z ojcem, matką lub relacje między nimi. W jednym łóżku spotkali się przodkowie obu stron wraz z tysiącem obaw, uprzedzeń i zapatrywań na życie. Nakłada się to wszystko na siebie i sumuje z poradami przyjaciół i sąsiadów. Nie ma już w tym wszystkim was i nie wiadomo, co was łączy.

Małe Arkana – Siódemka Mieczy jako partner jest wpływowy i rozdarty.


Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania postów z serii „Nauka Tarota”.

Materiały źródłowe