fbpx
Przejdź do treści
Małe Arkana - Rycerz Mieczy

Małe Arkana – Rycerz Mieczy

Małe Arkana Rycerz Mieczy symbolizuje ognistą część żywiołu powietrza. Jest wiatrem i burzą. Reprezentuje gwałtowany ruch, który z pozoru wydaje się nie do okiełznania. Astrologicznie włada od 20 stopnia Byka do 20 stopnia Bliźniąt. Rycerz Mieczy jest zawzięty, delikatny i odważny, ale równocześnie pada łatwym łupem idei, które nawiedzają go w porywie natchnienia, więc często jeszcze zanim narodzi się refleksja.

Zręczność, odwaga, umiejętności, obrona, sprawność, wrogość, sprzeciw, gniew, wojna, zniszczenie, opór, ruina.

Stąd w pewnym sensie karta ta oznacza śmierć, lecz znaczenie to niesie ze sobą jedynie w pobliżu innych kart symbolizujących gwałtowną śmierć.

Symbol wypadków, nagłych zdarzeń zmieniających nasze życie, triumf nad przeciwnościami losu, spełnienie planów, wygrana rywalizacja, nowoczesność, nawiązywanie kontaktów, podróże, przeprowadzka.

W negacji – osoba chytra i przebiegła, plotki, kłótnie, ekstrawagancje, niewolnicze podążanie za modą. Możliwość bójek rodzinnych, ostrzeżenie przed napadem lub inną formą przemocy.

Odwaga. Umiejętności. Siła i popędliwość młodego człowieka. Bohaterski czyn. Opozycja i walka. Rzucanie się na nieznane wody bez lęku. Mistrz w sztuce sprawnego działania i walki.

Brak zahamowań. Odwaga. Zręczność. Brawura. Heroizm. Nagły początek jakiejś sprawy. Atak, szarża. Gwałtowny przypływ energii. Nerwowy tryb życia. Człowiek zdolny do pokonania wszelkich przeszkód, posiadający tzw. ,,siłę przebicia”. Silny, pewny siebie młodzieniec. Oryginalna, uczuciowa dziewczyna, której reakcji nie sposób przewidzieć. Ktoś, kto angażuje się w każdą sprawę nie bacząc na skutki.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Bezwstydne zachowanie. Zuchwałość. Bezczelność. Impulsywność. Prostactwo. Grubiaństwo, chamstwo. Chuligaństwo. Nagły wypadek. Katastrofa. Sprzeciw wobec nachalności kogoś, kto próbuje siłą osiągnąć cel. Opór, obrona.

Zuchwalstwo, brak umiejętności, ekstrawagancja. Dodatkowo to także może oznaczać spór z głupią osobą, dla kobiety walka z rywalką, która zostanie pokonana.

Jest aktywny, bystry, subtelny, gwałtowny, delikatny, odważny, zręczny, ale posiada skłonność do dominacji. Przecenia błahostki, gdy nie jest dobrze położony. W przypadku złego położenia potrafi być także zwodniczy, despotyczny i przebiegły.

Nieudolność. Kłótnia o kobietę. Błędy wynikające z impulsywności. Zakłamany głupiec. Rozdzielenie.

Wszystko na tej karcie połączone jest w jedną całość, ujednolicone i skiero­wane na jeden cel. Mężczyzna wie dokładnie, czego chce i nie spocznie, póki tego nie osiągnie. Głębokie duchowe zdecydowanie sprawiło, że całe jego jeste­stwo, myśl i ciało, inteligencja i instynkt, świadomość i nieświadomość podpo­rządkowane są jednemu, jedynemu celowi. Służą mu. Rycerz ma przed oczami dokładny obraz swoich dążeń i może nawet przestać myśleć. Nie czas na spekula­cje intelektualne czy wahania. Liczy się tylko czyn i błyskawiczny sukces.

Koncentracja, celowość, integracja wewnętrzna, pewność, wewnętrzna moc, uskrzydlona bezmyślność, ambicja.

Niecierpliwość jest złym doradcą, a cel nie zawsze uświęca środki. Pędząc jak wicher do pochopnie obranego celu również i Ty możesz liczyć się z porażką. Nato­miast wyścig z czasem może sprawić, że przeoczysz coś ważnego, a może na­wet o wiele ważniejszego.

Małe Arkana Rycerz Mieczy jako partner ma cię na celowniku. Jest zdecydo­wany. Może stać się tak, jak on chce.

Jeździec i koń stopione w całość symbolizują waszą seksualność i całe wasze partnerstwo. Miecz i sztylet ukierunkowane są zgodnie na jeden cel. Razem tyl­ko w ten sposób popędzicie do przodu i poznacie smak wspólnych sukcesów. Już nie ma „ja czy „moje”, jest „my” i wszystko jest „nasze”. Tylko tak możecie coś osiągnąć jako wspólnota. Karta jest zaproszeniem do wytyczenia wspólnych celów i wspólnych działań dla ich realizacji.

Wspólny cel, ważne zadanie, integracja, wspólne działa­nie, sukces we dwoje.


Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Plan Przed-Urlopowy”

Materiały źródłowe

Mam na imię Beata.
Tarot jest moją pasją już od wielu lat, którą wykorzystuję by odpowiadać na pytania i wątpliwości wszystkim którzy je mają. Od kilkunastu lat, łączę karty Tarota z Numerologią. Owo połączenie sprawdza się naprawdę dobrze i świetnie się uzupełnia.

Zapisz się na Piątkowe Listy Miłosne

Tagi: