fbpx
Przejdź do treści
Małe Arkana - Rycerz Buław.

Małe Arkana – Rycerz Buław

Rycerz Buław reprezentuje ognistą część żywiołu ognia i włada od 20 stopnia Skorpiona do 20 stopnia Strzelca. Jest wojownikiem odzianym w pełną zbroję. On także uosabia mistrzostwo wewnętrznego rozwoju.

Wyjazd, nieobecność, lot emigracja, ciemnowłosy młodzieniec, zmiana miejsca zamieszkania. Dodatkowo: złą karta, według niektórych wykładni – alienacja.

Mężczyzna impulsywny, przyjacielski, szybki w działaniu, okazujący pomoc. Nagły wyjazd, pospieszna decyzja, możliwość zmiany miejsca zamieszkania, przeprowadzka, możliwe nawet, że do innego kraju. Chęć bycia kimś ważnym, umiejętność organizowania pracy sobie i innym.

W negacji – człowiek ograniczony, kłótliwy, agresywny. Rywalizacja zawodowa, żądza władzy, impulsywne, nieprzemyślane zachowanie, pozerstwo, snobizm, kłopoty w podróży, rozstanie kochanków.

Rozstanie. Podróż. Wejście w nieznane obszary. Zmiana. Walka. Nieobecność. Zmiana miejsca zamieszkania.

„Ogień ognia”. Zapalczywość. Nagła, nieprzemyślana decyzja. Lekkomyślne zaangażowanie się w coś. Walka. Buńczuczność, pyszałkowatość. Zuchwałość. Ruchliwość. Podróż. Zmiana miejsca zamieszkania. Liczne kontakty towarzyskie.

Pesymizm. Zwolnienie działań. Nieoczekiwana zmiana. Sprzeciw. Kłótnia. Zerwanie, przecięcie więzów przyjaźni. Zarozumialstwo. Rozpad, dezintegracja. Chaotyczność w postępowaniu.

Rozkład Roczny
Rozkład Roczny

Zerwanie, podział, rozstanie, niezgoda. Dodatkowo: dla kobiety małżeństwo ale prawdopodobnie udaremnione.

Małe Arkana – Rycerz Buław jest aktywny, wielkoduszny, gwałtowny, nieoczekiwany, porywczy. W przypadku złego położenia potrafi być złośliwy, okrutny, fanatyczny i brutalny.

Ognista energia, twórcza siła, autorytet, władczość, ukierunkowanie, zmiany, które nastąpić muszą, odnowa, zdecydowanie, zaangażowanie.

Karta reprezentuje ogniste zaangażowanie na rzecz realizacji klarownej wizji. Jeśli wizja owa zgodna jest z twoim życiowym zadaniem, można nawet powie­dzieć, że „cel uświęca środki”. Naturalnie musisz też uwzględnić prawo etyki. Ta moc pomaga ci przede wszystkim rozprawić się z wrogiem wewnętrznym, jakim jest stagnacja lub lęk przed samym sobą. Gdy go pokonasz, świat stanie otworem i nie będzie już dla ciebie nic niemożliwego.

Większość ludzi w Europie odczuwa większy lęk przed własną siłą niż słabo­ściami. Wychowanie narzuca ograniczanie impulsywnej reakcji na przeszkody i na drodze dążeń nakazuje uwzględniać wyłącznie dobro bliźnich. To prowadzi często do zablokowania pozytywnej, twórczej siły i sprawia, że kierujemy ją prze­ciw sobie tworząc w ciele choroby.

Surowość. Przerost ambicji. Dogmatyzm. Działanie z premedytacją.

Z drugiej strony musisz też uważać, by odkrywając własną, wewnętrzną po­tęgę nie wpaść w pychę i nie wybrać drogi po trupach. Stwarza to bowiem wiele karmy, którą trudno będzie ci spłacić.

Istotne jest również, by użyć własnej mocy głównie do celów płynących z głę­bi twojego serca. Inaczej łatwo staniesz się figurantem reprezentującym cudze interesy, a twoja potężna moc okaże się tylko słomianym ogniem. Zyskasz wte­dy bezsensowny dowód, że jesteś nikim – pyłkiem bez znaczenia.

Małe Arkana – Rycerz Buław jako partner jest męski, ognisty i pełen temperamentu.

Temperament, pełne równouprawnienie, konstruktywne kom­promisy, wielka dynamika w związku, wspólne cele.

Jeśli dysponując ognistą mocą zapragniesz kogoś jako partnera, to będzie to wystarczającym warunkiem, by on również zaczął o tym śnić. Masz wszystko, by pokonać wszelkie bariery: kulturowe, majątkowe, zawodowe, językowe, wie­kowe, płciowe…

Jeśli już jesteś w związku, to zanurz się w nim CAŁY, poczuj i posmakuj. Ognisty seks to najpotężniejsza; twórcza siła Wszechświata. Niech służy wam nie tylko do tworzenia nowego człowieka. Wasza twórcza siła może również wesprzeć wszystkie nowe plany i spełnić najśmielsze sny.


Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Żywioły astrologiczne w Tarocie”.

Materiały źródłowe

Mam na imię Beata.
Tarot jest moją pasją już od wielu lat, którą wykorzystuję by odpowiadać na pytania i wątpliwości wszystkim którzy je mają. Od kilkunastu lat, łączę karty Tarota z Numerologią. Owo połączenie sprawdza się naprawdę dobrze i świetnie się uzupełnia.

Zapisz się na Piątkowe Listy Miłosne

Tagi: