Małe Arkana – Rycerz Buław.

Małe Arkana - Rycerz Buław.

Małe Arkana – Rycerz Buław.

 

Rycerz Buław (w talii Crowleya jest to Książę Buław) reprezentuje powietrzną część żywiołu ognia co idzie w parze ze zdolnością do ekspansji.

Umiejscowienie w czasie – od 12 Lipca do 11 Sierpnia.

 

Gorąca głowa, władza i siła wpływu, uwolniona moc tworzenia, apetyt na życie, odnowa myśli, palenie mostów.

 

Władza Księcia wynika z siły przebicia oraz zdolności zarażania młodzieńczym zapałem i twórczą wyobraźnią. Bezgranicznie, a nawet bezkrytycznie ufając własnej intuicji i głosowi serca zaskakuje świat oryginalnością pomysłów. Ufność owa i pewien rodzaj samouwielbienia czy niespożytej radości tworze nią uwalnia jego ducha od wszelkich ograniczeń przeszłości. Z radością zostawia je za sobą, bezwzględnie paląc wszystkie mosty. Gdziekolwiek się pojawi, potrafi ujarzmić i zaprząc każdą władzę do realizacji nowych, świeżych, twórczych zamierzeń. Jego gorących, a nawet szalonych zapędów nikt i nic nie jest w stanie powstrzymać.

 

Rozstanie. Podróż. Wejście w nieznane obszary. Zmiana. Walka. Nieobecność. Zmiana miejsca zamieszkania.

 

Mężczyzna impulsywny, przyjacielski, szybki w działaniu, okazujący pomoc. Nagły wyjazd, pospieszna decyzja, możliwość zmiany miejsca zamieszkania, przeprowadzka, możliwe nawet, że do innego kraju. Chęć bycia kimś ważnym, umiejętność organizowania pracy sobie i innym.

 

Wyjazd, nieobecność, lot emigracja, ciemnowłosy młodzieniec, zmiana miejsca zamieszkania. Dodatkowo: zła karta, według niektórych wykładni – alienacja.

 

Gorąca głowa szybko ulega zniecierpliwieniu. Niekiedy wystarczą pierwsze potyczki, piętrzące się trudności lub powtarzająca się odmowa. Wtedy pojawia się towarzyszący zniecierpliwieniu niepokój, utrata wiary we własne siły i destrukcja. Wszelki idący za tym samokrytycyzm odcina ogniste skrzydła, pozbawiając Księ­cia Bereł jego wdzięku i mocy. Wtedy ogarnia go cień smutku i przygnębienia.

 

Szybki, silny, pospieszny, dość porywczy ale także często dobry i sprawiedliwy. Osoba szlachetna, niechętna do czynienia zła.

 

Zapalczywość. Nagła, nieprzemyślana decyzja. Lekkomyślne zaangażowanie się w coś. Walka. Buńczuczność, pyszałkowatość. Zuchwałość. Ruchliwość. Podróż. Zmiana miejsca zamieszkania. Liczne kontakty towarzyskie.

 

Znaczenie w partnerstwie.

 

Lekkość, wolność, intensywność uczuć, głód przeżyć, płomienna zmysłowość, dziecięca otwartość, zaufanie, rozkwitająca miłość.

 

Wszystko, co pędzi na ognistych skrzydłach wiatru miłości, staje się lekkie i łatwe. Świat staje otworem, upadają wszelkie mury i roztaczają się przed wami bezkresne perspektywy. Karta ta jak żadna inna podkreśla, że najczęściej miłość jest dzieckiem wolności. Jest nieskrępowana, twórcza, bezbronna, posiadająca jednak potężną siłę. To także zdolność zawładnięcia wszystkimi i wszystkim.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Żywioły astrologiczne w Tarocie”.

Materiały źródłowe

Warto przeczytać

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.