fbpx
Przejdź do treści
Małe Arkana - Królowa Buław.

Małe Arkana – Królowa Buław.

Małe Arkana – Królowa Buław.

Królowa Buław reprezentuje wodny aspekt żywiołu ognia. 

Umiejscowienie w czasie – od 11 Marca do 10 Kwietnia.

Cechami charakterystycznymi Królowej Buław są zdolność adaptacji, niewyczerpywanie energii.

Jest życzliwa i szczodra lecz zarazem bywa niecierpliwa. Potrafi być niezmiernie przyjacielska i kochająca, ale zawsze z własnej inicjatywy. Jest w niej tyle samo dumy co w Rycerzu Buław. Brak jej jednak spontaniczności, która mogłaby usprawiedliwić taki błąd. To nie tyle prawdziwa duma, co raczej próżne samozadowolenie a czasami nawet snobizm.

Przemiana, silna wola, uwznioślenie, dojrzałość, wspaniałomyślność, łaskawość, charyzmat, samo zaufanie, duma.

Karta reprezentuje żeński aspekt elementu ognia, poskromioną twórczą siłę i samo zaufanie. Przedstawiona na niej kobieta jest dumna jak paw i ostra jak brzytwa. Rozwinięta duchowo, doświadczona, mądra, opanowana… prezentuje się teraz w pełnej krasie. Możliwe, że nawet okaże gotowość dzielenia się zdo­bytą wiedzą, ale… nie pozwoli się więcej ranić. To czyni ją nieco nieprzystępną i odgrodzoną ścianą groźnego ognia.

Osoba sympatyczna i wyrozumiała. Kochająca, honorowa, czysta, praktyczna, pełna kobiecego czaru i wdzięku; poważnie zainteresowana innymi.

Powodzenie w interesach dzięki współpracy z kobietą lub dzięki jej koneksjom zawodowym. Dobra znajomość własnej osoby, mądrość, szerokie kontakty towarzyskie, silne układy. Duża atrakcyjność fizyczna, szczególnie seksualna. Jeśli jest to kobieta, to żyje ona w sposób typowo „męski” – ona wybiera, ona dyktuje warunki… Wdzięk, urok osobisty. Ktoś, kto sobie świetnie radzi w sprawach zawodowych… Uroczy(a) egoista(tka).

Rozkład Roczny
Rozkład Roczny

Kobieta o ciemnych włosach, mieszkanka wsi, przyjazna, cnotliwa, kochająca, uczciwa. Jeśli znajdująca się obok niej karta oznacza mężczyznę, to jest do niego przyjaźnie usposobiona, jeśli zaś kobietę, to jest ona zainteresowana Kwerendką. Również umiłowanie pieniędzy albo sukces w biznesie.

Dodatkowo: dobre zbiory, które można rozumieć na różne sposoby.

Im jesteś większa, im więcej osiągasz, z tym większą pogardą możesz odnosić się do innych ludzi. Uważaj, by nie wpaść w zadufanie, egocentryzm i by nie uznać, że mądrość życiowa daje ci prawo górowania nad wszystkimi. Ludzie bardzo szybko zobaczą w tobie tylko zarozumiałą „mądralę”.

Dobra znajomość siebie, swoich potrzeb i pragnień. Zbieranie sił do walki. Przedsiębiorczość. Zdecydowanie. Ktoś sympatyczny, wyrozumiały i przyjacielski, kochający ludzi, pomagający im i wspierający rada. Przygoda miłosna. Odprężenie. Seks. Swoboda. Rozkosz.

Umiejętność adaptacji, stałą siła zmierzająca do danego celu, wielka moc przyciągania, umiejętność wydawania rozkazów i pozostawania lubianym. Kiedy się jej nie sprzeciwisz, potrafi być dobra i hojna. W przypadku złego położenia jest zawzięta, mściwa, skora do dominacji, tyranii i zwracania się przeciw komukolwiek bez powodu.

Znaczenie w partnerstwie.

Godność, duma,  kryzys, uprzedzenia wynikające z doświadczeń, transformacja.

Trzeba wam wiedzieć, że w bólu rodzi się NOWE. Bolesne przeżycia w partnerstwie mogą zostać użyte do przemiany i całkowitej odnowy. Doświadczenia stają się bagażem życiowej mądrości i służą budowaniu NOWEGO.

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Twój Rok Numerologiczny”.

Materiały źródłowe

Mam na imię Beata.
Tarot jest moją pasją już od wielu lat, którą wykorzystuję by odpowiadać na pytania i wątpliwości wszystkim którzy je mają. Od kilkunastu lat, łączę karty Tarota z Numerologią. Owo połączenie sprawdza się naprawdę dobrze i świetnie się uzupełnia.

Zapisz się na Piątkowe Listy Miłosne

Tagi: