Małe Arkana – Król Pucharów

Małe Arkana - Król Pucharów

Małe Arkana – Król Pucharów

Małe Arkana – Król Pucharów (w tej talii To Rycerz Pucharów) reprezentuje ognistą część wody. Astrologicznie częściowo obejmuje Wodnika i Ryby. To chyży i potężny atak ulewy oraz moc źródeł. Chyżość i gwałtowność źle służą charakterowi, który ze swej natury jest usposobiony pogodnie. Rzadko się spotyka osobę, która by potrafiła harmonijnie równoważyć te konfliktowe żywioły.

Cechy osoby oznaczonej tą kartą są mimo wszystko raczej pasywne, co idzie w parze ze znakiem zodiaku do którego nawiązuje. Ta osoba ma wdzięk, ale to także dyletant. Jest pasywnie uprzejma, można ją nakłonić, a ona ulegnie entuzjazmowi. Nie jest jednak osobą stałą. Cechuje ją duża wrażliwość na wpływy zewnętrzne.

Małe Arkana- Król Pucharów to  to jasnowłosy mężczyzna, człowiek interesu, prawo lub boskość, odpowiedzialny skłonny wspomagać Kwerenda; także sprawiedliwość, sztuka; nauka, łączenie z naukowcami, prawnikami, artystami, twórcza inteligencja.

Życzliwie usposobiony fachowiec, dobra pozycja zawodowa, często nasz partner. Zdolności do kierowania ludźmi, trochę talentów artystycznych – silnie rozwinięte odczuwanie piękna. Sybaryta, otacza się tym co dobre i w dobrym gatunku. Gromadzi wokół siebie wszystkich i za wszystkich potrafi odpowiadać.

W negacji – niebezpieczeństwo skandalu, wstyd, kierowanie się własnymi kaprysami i zachciankami, nieuczciwy konkurent w interesach. Nieharmonijny związek, skłonność do rozpusty, „używanie życia”.

Mądrość i opanowanie. Życiowa mądrość. Twórcza, dojrzała wyobraźnia. Dystans wobec siebie. Humor. Ojcostwo. Przyjaźń. Mistrz, mistrzostwo. Przewodnictwo duchowe. Ktoś, kto promieniuje ciepłem, życzliwością. Opiekun. Towarzysz życia.

Król Pucharów jest łaskawy, poetycki, wenusjański, opieszały, ale jeśli się go pobudzi, potrafi wykrzesać z siebie entuzjazm. Źle położony w rozkładzie, bywa zmysłowy, próżny i nieprawdomówny. Odpowiedzialność I twórczość. Fachowiec. Człowiek interesu. Prawnik. Artysta. Duchowny. Naukowiec. Osoba miła, godna zaufania, liberalna, hojna, wykształcona. Ale też wrażliwość artysty. Dwulicowość. Nieuczciwość. Osoba wykształcona ale nieetyczna. Skandal. Strata. Ruina. Niesprawiedliwość.

Umiejętność dawania i dzielenia się, duchowa przyjaźń, poszukiwanie duchowej rodziny, fantazja, głęboka tęsk­nota, wrażliwość, talent twórczy.

Rak symbolizujący zwykle związki rodzinne, umieszczony w złotym kielichu jest wskazówką na rodzinę duchową, czyli związek z ludźmi podobnie myślącymi i czu­jącymi. Rycerz intensywnie szuka takiej rodziny. Bogactwo emocjonalne, duchowe wyżyny i pragnienie dzielenia się sprawiły, że samotność stała się zbyt bolesna, a izo­lacja dokuczliwa. Jest otwarty, szczery, gotów dzielić się, dawać, obdarowywać i ob­sypywać innych własnym wewnętrznym, emocjonalnym szczęściem.

Jeśli tęsknota za duchową rodziną okaże się zbyt dokuczliwa, zaczniesz przed­wczesne poszukiwania na siłę i za wszelką cenę. Wtedy przeoczysz ważne kroki rozwojowe mające wynieść cię na wyżyny doskonałości. Jeśli nie będziesz goto­wy, łatwo staniesz się Jeśli tęsknota za duchową rodziną okaże się łupem podejrzanych sekt.

Małe Arkana – Krół Pucharów : Znaczenie w partnerstwie

Pokrewieństwo duszy, duchowy związek, wyższy poziom emocjonalny, gotowość do intensywnej wymiany uczuć, tęsknota za wspólnotą duchową, bogactwo uczuć, mistrzo­stwo emocjonalne, potrzeba stałej wymiany.

Związki połowiczne i powierzchowne stały się zbyt bezbarwne i frustrujące. Rycerz kielichów kieruje się potrzebą głębokich więzi i porozumienia na polu emocjonalnego bogactwa. Nic innego nie jest w stanie go zaspokoić.

Karta może też być wskazówką, że niezależnie od partnerstwa potrzebujesz więzi z duchową rodziną. Możesz jej szukać wraz z partnerem, lecz jeśli on do tego nie dojrzał, twoje tęsknoty i tak popchną cię do poszukiwań. Spełnienie na tym polu jest bardzo ważne dla was obojga. Inaczej tęsknota odbije się na waszej wzajemnej więzi.

Król Pucharów jako partner potrzebuje tworzyć więzi oparte na duchowym pokrewieństwie, wzajemnym zrozumieniu i głębokiej wymianie uczuć.

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Czy wróżenie z kart Tarota jest niebezpieczne?

Materiały źródłowe

Warto przeczytać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.