Małe Arkana – Król Buław.

Małe Arkana - Król Buław.

Małe Arkana – Król Buław.

 

Król Buław reprezentuje ognisty aspekt ognia (w talii Crowleya to Rycerz Buław).

Umiejscowienie w czasie – od 13 Listopada do 12 Grudnia.

 

Cechy moralne tej karty to aktywność, szczodrobliwość, gwałtowność, impet, duma, impulsywność.

 

Źle naenergetyzowany wykazuje się nieprzychylnością, bigoterią a nawet brutalnością. Jego bolączką jest złe przygotowanie do wypełnienia swej misji. Nie potrafi dopasowywać jej do zmiennych sytuacji. Dlatego, jeśli nie powiedzie mu się za pierwszym razem, nie ma szans na dobrą powtórkę. Król Buław reprezentujący ognisty aspekt ognia, bez wątpienia posiada potencjał do bycia najpotężniejszym człowiekiem kart dworskich. Należy jednak pamiętać, że w przypadku kart dworskich reprezentowanie czegoś nie jest równoznaczne z byciem tym czymś.

 

Ognista energia, twórcza siła, autorytet, władczość, ukierunkowanie, zmiany, które nastąpić muszą, odnowa, zdecydowanie, zaangażowanie.

 

Karta reprezentuje ogniste zaangażowanie na rzecz realizacji klarownej wizji. Jeśli wizja owa zgodna jest z twoim życiowym zadaniem, można nawet powie­dzieć, że „cel uświęca środki”. Naturalnie musisz też uwzględnić prawo etyki. Ta moc pomaga ci przede wszystkim rozprawić się z wrogiem wewnętrznym, jakim jest stagnacja lub lęk przed samym sobą. Gdy go pokonasz, świat stanie otworem i nie będzie już dla ciebie nic niemożliwego.

 

Osoba uczciwa, sumienna, dojrzałą, mądra, oddana, przyjazna, współczująca i wykształcona. Gentelman. Mężczyzna zwykle żonaty, o ojcowskich cechach.

 

Ktoś, kto potrafi żelazną ręką prowadzić swoje interesy. To wizerunek szefa wzywającego „na dywanik” swoich podwładnych. Ktoś, kto przede wszystkim będzie dbał o konkret i materię, a sprawy ducha pozostaną dla niego niezrozumiałe. Trudny partner życiowy. To on ma rację. Wysoka pozycja społeczna. Dobra rada zawodowa. Poprawa sytuacji materialnej. Intelektualista, ktoś lubiący czytać. Osoba urzędowa.

Mężczyzna o ciemnych włosach, mieszkający na wsi, zazwyczaj żonaty, uczciwy i sumienny, karta ta zawsze symbolizuje uczciwość, może też oznaczać wieści dotyczące nieoczekiwanego spadku, który pojawi się w niedługim czasie.

 

Dodatkowe: karta ogólnie pomyślna, może oznaczać dobrane małżeństwo.

 

Większość ludzi w Europie odczuwa większy lęk przed własną siłą niż słabościami. Wychowanie narzuca ograniczanie impulsywnej reakcji na przeszkody i na drodze dążeń nakazuje uwzględniać wyłącznie dobro bliźnich. To prowadzi często do zablokowania pozytywnej, twórczej siły i sprawia, że kierujemy ją przeciw sobie tworząc w ciele choroby.

Z drugiej strony musisz też uważać, by odkrywając własną, wewnętrzną po­tęgę nie wpaść w pychę i nie wybrać drogi po trupach. Stwarza to bowiem wiele karmy, którą trudno będzie ci spłacić.

Istotne jest również, by użyć własnej mocy głównie do celów płynących z głębi twojego serca. Inaczej łatwo staniesz się figurantem reprezentującym cudze interesy, a twoja potężna moc okaże się tylko słomianym ogniem. Zyskasz wtedy bezsensowny dowód, że jesteś nikim – pyłkiem bez znaczenia.

 

Jest aktywny, wielkoduszny, gwałtowny, nieoczekiwany, porywczy. W przypadku złego położenia, potrafi być złośliwy, okrutny, fanatyczny i brutalny.

 

Potrzeba dominacji i działania zmierzające za wszelką cenę do osiągnięcia sukcesu w pracy, w tworzeniu, w budowaniu. Przedsiębiorczość. Prokreacja. Doskonałe zdrowie. Osoba kierująca się zasadami moralnymi. Ktoś prawy, szanujący prawo i zasady współżycia społecznego. Ktoś narzucający swoją wolę innym. Człowiek wykształcony, o dużej wiedzy i dużym doświadczeniu.

 

Znaczenie w partnerstwie.

 

Temperament, pełne równouprawnienie, konstruktywne kompromisy, wielka dynamika w związku, wspólne cele.

 

Jeśli dysponując ognistą mocą zapragniesz kogoś jako partnera, to będzie to wystarczającym warunkiem, by on również zaczął o tym śnić. Masz wszystko, by pokonać wszelkie bariery: kulturowe, majątkowe, zawodowe, językowe, wiekowe, płciowe…

Jeśli już jesteś w związku, to zanurz się w nim CAŁY, poczuj i posmakuj. Ognisty seks to najpotężniejsza; twórcza siła Wszechświata. Niech służy wam nie tylko do tworzenia nowego człowieka. Wasza twórcza siła może również wesprzeć wszystkie nowe plany i spełnić najśmielsze sny.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Czas w Tarocie”.

Materiały źródłowe

Warto przeczytać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.