fbpx
Przejdź do treści
Małe Arkana - Król Buław.

Małe Arkana – Król Buław

Małe Arkana – Król Buław reprezentuje powietrzny aspekt żywiołu ognia, co wiąże się ze zdolnością do ekspansji i ulatniania. Włada od 20 stopnia Raka do 20 stopnia Lwa.

Mężczyzna o ciemnych włosach, mieszkający na wsi, zazwyczaj żonaty, uczciwy i sumienny, karta ta zawsze symbolizuje uczciwość, może też oznaczać wieści dotyczące nieoczekiwanego spadku, który pojawi się w niedługim czasie.

Ktoś, kto potrafi żelazną ręką prowadzić swoje interesy. To wizerunek szefa wzywającego „na dywanik” swoich podwładnych. Ktoś, kto przede wszystkim będzie dbał o konkret i materię, a sprawy ducha pozostaną dla niego niezrozumiałe. Trudny partner życiowy. To on ma rację. Wysoka pozycja społeczna. Dobra rada zawodowa. Poprawa sytuacji materialnej. Intelektualista, ktoś lubiący czytać. Osoba urzędowa.

W negacji – strata, brak opanowania, marnowanie sił na wydumane działania. Krytykanctwo, skłonność do despotyzmu, obietnice bez pokrycia, niekiedy symbol trudnych decyzji bądź ograniczeń w sprawach zawodowych, które zaciążą na naszej przyszłości.

Osoba uczciwa, sumienna, dojrzałą, mądra, oddana, przyjazna, współczująca i wykształcona. Gentelman. Mężczyzna zwykle żonaty, o ojcowskich cechach.

Potrzeba dominacji i działania zmierzające za wszelką cenę do osiągnięcia sukcesu w pracy, w tworzeniu, w budowaniu. Przedsiębiorczość. Prokreacja. Doskonałe zdrowie. Ktoś kierujący się zasadami moralnymi. Prawy, szanujący prawo i zasady współżycia społecznego. Ktoś narzucający swoją wolę innym. Człowiek wykształcony, o dużej wiedzy i dużym doświadczeniu.

Surowość. Zniewolenie. Dogmatyzm. Ktoś, kto trawi siły na realizację nierealnych przedsięwzięć. Marnotrawstwo energii. Despotyzm. Zużycie. Skłonność do rozpusty. Alkoholizm.

Rozkład Roczny
Rozkład Roczny

Dobry, lecz chłodny, surowy ale tradycyjny. Dodatkowe: rada do której należy się zastosować.

Szybki, silny, pospieszny, dość porywczy ale dobry i sprawiedliwy. Szlachetny, niechętny do czynienia zła. W przypadku złego położenia, popisuje się, jest powierzchowny, ogrutny, niezrównoważony i władczy.

Gorąca głowa, władza i siła wpływu, uwolniona moc two­rzenia, apetyt na życie, odnowa myśli, palenie mostów.

Władza Króla Buław wynika z siły przebicia oraz zdolności zarażania młodzień­czym zapałem i twórczą wyobraźnią. Bezgranicznie, a nawet bezkrytycznie ufa­jąc własnej intuicji i głosowi serca zaskakuje świat oryginalnością pomysłów. Ufność owa i pewien rodzaj samouwielbienia czy niespożytej radości tworze­ nia uwalnia jego ducha od wszelkich ograniczeń przeszłości. Z radością zo­stawia je za sobą, bezwzględnie paląc wszystkie mosty. Gdziekolwiek się poja­wi, potrafi ujarzmić i zaprząc każdą władzę do realizacji nowych, świeżych, twórczych zamierzeń. Jego gorących, a nawet szalonych zapędów nikt i nic nie jest w stanie powstrzymać.

Gorąca głowa szybko ulega zniecierpliwieniu. Niekiedy wystarczą pierwsze potyczki, piętrzące się trudności lub powtarzająca się odmowa. Wtedy pojawia się towarzyszący zniecierpliwieniu niepokój, utrata wiary we własne siły i destrukcja. Wszelki idący za tym samokrytycyzm odcina ogniste skrzydła, pozbawiając Księ­cia Bereł jego wdzięku i mocy. Wtedy ogarnia go cień smutku i przygnębienia.

Małe Arkana – Król Buław jako partner jest otwarty i szczery, ale niekiedy dziecinny.

Lekkość, wolność, intensywność uczuć, głód przeżyć, płomienna zmysłowość, dziecięca otwartość, zaufanie, rozkwitająca miłość.

Wszystko, co pędzi na ognistych skrzydłach wiatru miłości, staje się lekkie i łatwe. Świat staje otworem, upadają wszelkie mury i roztaczają się przed wami bezkresne perspektywy.

Karta ta jak żadna inna podkreśla, że miłość jest dzieckiem wolności: nieskrę­powana, twórcza, bezbronna, posiadająca jednak potężną siłę i zdolność za­władnięcia wszystkimi i wszystkim.


Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Czas w Tarocie”.

Materiały źródłowe

Mam na imię Beata.
Tarot jest moją pasją już od wielu lat, którą wykorzystuję by odpowiadać na pytania i wątpliwości wszystkim którzy je mają. Od kilkunastu lat, łączę karty Tarota z Numerologią. Owo połączenie sprawdza się naprawdę dobrze i świetnie się uzupełnia.

Zapisz się na Piątkowe Listy Miłosne

Tagi: