Małe Arkana – As Pucharów.

Małe Arkana - As Pucharów.

Małe Arkana – As Pucharów.

 

Ta karta reprezentuje żywioł wody w swej najbardziej tajemniczej, pierwotnej formie. Jest to żeńskie dopełnienie Asa Buław.

As Pucharów włada kwadrantem Wagi, Skorpiona, Strzelca.

 

Wewnętrzne bogactwo, harmonia, śpiew duszy, radość, eksplozja, błogość, miłość własna, nadmiar, nirwana.

 

Rozkład Roczny
Rozkład Roczny

Najważniejszym elementem Asa Kielichów jest obfitość miłości, której im więcej dajemy, tym więcej mamy do ofiarowania. Ponieważ tak, jak pachnący jaśmin, który pachnie bez względu na to, ilu łudzi go wącha, tak my otwarci na miłość kosmosu zdolni jesteśmy obdarować miłością każdego. Nasze uczucia wyrażone otwarcie na zewnątrz manifestują się jako postawa duchowa.

Musimy tutaj pamiętać, że na pierwszym miejscu stawiamy zawsze siebie, tzn. ogrom kosmicznej miłości ogarniać ma przede wszystkim nas samych. Miał to na myśli Jezus dając jedno tylko przykazanie: „Kochaj bliźniego swego, JAK siebie samego”, nie zamiast, tylko JAK siebie. Mądry ten nauczyciel doskonale wiedział, że promienna miłość opuszczając serce i promieniując na zewnątrz nijak nie może nas samych ominąć. Stoimy „w pierwszym szeregu”! Dopiero w zależności, na ile zdolni jesteśmy przyjąć miłość, uznać własną wartość i obdarować siebie, na tyle tylko będziemy w stanie przekazać ją dalej.

 

Obfitość. Spełnienie. Perfekcja. Radość. Płodność. Pełnia. Szczęście. Twórczość. Przyjemność. Piękno.

 

Miłość, radość, obfitość, inicjacja, początek projektów w każdej dziedzinie naszego życia, zdolności twórcze, altruizm, duża intuicja, empatia, płodność, poczęcie dziecka. Poza tym wszystkie spotkania dla przyjemności, łączące się z biesiadowaniem. Może to również oznaczać miejsce tzw. zbiorowego żywienia, czyli restauracje, hotele, domy wczasowe.

 

Dom szczerego serca, radość, zadowolenie, miejsce zamieszkania, karmienie, obfitość, płodność, święty stół i jego szczęśliwość.

 

Altruizm, pełnia życia. Edukacja. Nauczanie innych. Pełnia. Perfekcja uczuć. Wyobraźnia. Pobudzenie do życia. Radość i szczęście. Praca artystyczna i sukces w tej pracy. Inspiracja, natchnienie. Porywy serca. Uczuciowość. Uduchowienie. Odrodzenie. Miłość, miłosierdzie. Litość. Współczucie. Wyższa jaźń, wyższa świadomość. Ofiara i odkupienie. Duchowa przemiana.

 

Cień praktycznie nie istnieje, chyba, że uznasz siebie samego za źródło kosmicznej miłości. Zdarza się to niektórym uzdrowicielom oraz, ponieważ niestety często wpadają w tę pułapkę wielcy mistrzowie objawiając tym samym równie wielkie słabości. Innym niebezpieczeństwem jest żałowanie miłości (i szczodrości) sobie, czyli fatalny wzorzec myślowy „ja na szarym końcu”. Wynika on z fałszywie pojętej postawy ortodoksyjnych „chrześcijan” i oddala nas od stanu wszechogarniającej szczęśliwości na rzecz umartwiania się.

 

Symbolizuje płodność, produktywność, piękno, przyjemność, szczęście.

 

Znaczenie w partnerstwie.

 

Pełnia uczuć, emocjonalna przejrzystość, spełnienie, roz­kosz, bezgraniczna radość, wolność.

 

As Kielichów pod względem wymowy energetycznej to najbliższa Wielkim Arkanom, najmocniejsza karta określająca czystą, głęboką, prawdziwą, kosmiczną miłość. Wasze partnerstwo to jej cudowne odzwierciedlenie, pełnia i radość. Jako pisarze nie umiemy określić tego słowami.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Żywioły astrologiczne w Tarocie”.

Materiały źródłowe

Warto przeczytać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *