fbpx
Przejdź do treści

Małe Arkana – Dwójka Pentakli

  • przez
Małe Arkana - Dwójka Pentakli

Małe Arkana – Dwójka Pentakli

Małe Arkana – Dwójka Pentakli


Małe Arkana – Dwójka Pentakli to astrologicznie Jowisz w Koziorożcu. Nawet jeśli Jowisz z Koziorozcem nie tworzą szczęśliwej pary, to dzielące ich róznice przestają mieć znaczenie. Dlatego też w sprawach praktycznych dobra fortuna Jowisza jest tutaj bardzo ograniczona.

Twoje życie podlega nieustannej zmianie, która sprzyja rozwojowi orac Cię ubogaca. Poddaj się z ufnością temu procesowi.

Z jednej strony Dwójka Pentakli przedstawiana jest jako symbol radości, rozrywki itp., co stanowi przedmiot niniejszego projektu; jednak odczytuje się ją także jako nowiny i wiadomości pisane, jako przeszkody, wzburzenie, kłopot, uwikłanie się w kłopoty.

Wiadomości lub komunikaty na piśmie, przyjemność, na którą jest nas stać. Możliwość podjęcia dodatkowej pracy, praca na dwóch etatach, zyski dzięki wcześniejszym inwestycjom, niewielka podwyżka w pracy. Dwa miejsca pracy, dwa domy, często dwa związki.

W negacji – pracoholizm, praca, która nie daje satysfakcji, sprzeczne interesy, konflikty, przeciętność i nijakość, problemy finansowe.

Trudności z rozpoczęciem nowych zamierzeń. Powstanie trudnych sytuacji. Nowe kłopoty, Zakłopotanie. Zdenerwowanie. Zmartwienie.

Zachwianie dotychczasowej równowagi. Wytężona praca przerywana okresami lenistwa. Zmienna amplituda uczuć, wiary w wyższe wartości, do których wraca się jedynie w chwilach niebezpieczeństwa, biedy, zwątpienia. Kłopoty w kontynuowaniu rozpoczętych prac. Nękający problem, który nie jest chwilowo najważniejszy.

Rozkład Roczny

Rozkład Roczny

Małe Arkana – Dwójka Pentakli to udawana radość. Wymuszona przyjemność. Przeciętne zdolności twórcze, umiejętności. Przeciętność, nijakość. Osobowość pozbawiona wyrazu. Niechęć do wykazania się. Uniki.

Małe Arkana – Dwójka Pentakli to przyjemna zmiana, wizyta u przyjaciół.

Harmonia zmiany, raz zysk, raz strata. Słabość i siła. Ciągle zmieniająca się praca. Błąkanie się i niezadowolenie ze stałego stanu rzeczy. Raz entuzjazm, raz melancholia. Pomysłowość i nierzetelność. Szczęśliwa ręka do zarządzania, a jednak popełniająca głupstwa. Raz gadatliwa, raz podejrzliwa. Dobra ale wahliwa.

Przemiana, przeistoczenie, naturalna konsekwencja, prze­łom, nowość.

„Wszystko płynie” powiedział Heraklit z Efezu i jak dotąd tylko to się nie zmieniło. Nadal nie możemy dwa razy wejść do tej samej rzeki. Pozostaje nam chwytać dzień (Carpe diem), bo jedyne, co stałe i pewne we Wszechświecie, to ZMIENNOŚĆ.

Małe Arkana – Dwójka Pentakli jest wskazówką na nieuniknioną zmianę, której nic i nikt nie jest w sta­nie zatrzymać.

Opór przeciw zmianie rodzi ból i cierpienie (patrz: Zawieszony, XII). Wymuszona wesołość, udawana radość, dosłowność, pismo, zdolności twórcze, umowy handlowe.

Małe Arkana – Dwójka Pentakli jako partner oznacza jego zmienność.

Zmiana partnera, zerwanie, przemiana wewnętrzna w związku, narodziny nowego, odnowa.

Dwójka Pentakli jest wskazówką na nieuchronne zmiany, bez których wasz związek sta­nie się skostniały i martwy. Potrzeba odnowy jest już bardzo widoczna. Zmiany mogą nadejść zarówno z wewnątrz, ale też i z zewnątrz niosąc za sobą powiew świe­żego wiatru. Czekają was nowe zwyczaje, nowe zapatrywania i nauka, że każda zmiana jest DOBRA.

W niektórych przypadkach karta jest oznaką nowego partnera lub. jego straty. Niekiedy zwiastuje zmianę stanu cywilnego.


Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Żywioły astrologiczne w Tarocie.”

Materiały źródłowe