Wielkie Arkana – 8 Sprawiedliwość.

Wielkie Arkana - 8 Sprawiedliwość.

Wielkie Arkana –  8 Sprawiedliwość.

W karcie Sprawiedliwość możesz zauważyć:

 

Przedstawiciela władzy sądowniczej: sędziego, prokuratora, adwokata, prawnika, członka Trybunału Konstytucyjnego, kogoś stojącego na straży wymiaru sprawiedliwości i przestrzeganiu prawa. Szefową, wymagającą, choć sprawiedliwą nauczycielkę; osobę, która bezwzględnie egzekwuje realizację zadań, np. terminowego wywiązywania się ze zobowiązań. Kogoś o dużym poczuciu sprawiedliwości, bezstronnego, opierającego się na faktach i potrafiącego łączyć ze sobą wszystkie „za” i „przeciw”. Osobę ze znaku Wagi lub wewnętrznie uporządkowaną, mającą jasno sprecyzowane pojęcie dobra i zła. Głos sumienia osoby, której stawiane są karty, jej wewnętrzne prawo moralne.

 

Osobę w dojrzałym wieku, najczęściej kobietę, która nie zawaha się przed niczym, jest zdecydowana na dokonanie radykalnych posunięć, osobę, która mówi to, co myśli i posiada jasny osąd spraw. Kobietę jednoznaczną, jednomyślną, stanowczą, dla której rzeczy są białe lub czarne i nie ma niczego pomiędzy. Osobę lub instytucję kontrolującą w pracy Twoje poczynania, sanepid itp. Matkę surową i wymagającą, bądź osądzającą wybory swego dziecka i lubiącą dyktować mu swoją wolę. Osobę, której jesteś coś dłużny i która najpewniej upomni się o należność odwołując się do Twojego poczucia lojalności bądź też grożąc przekazaniem sprawy do sądu. Osobę, dla której liczą się czyny, a nie obietnice, która pokaże Ci jasno to, co uczyniłeś właściwego, a co zepsułeś; nie będzie możliwa zmiana jej decyzji czułymi słówkami; dla niej liczą się tylko rzeczywiste działania i efekty.

 

Rozkład Roczny
Rozkład Roczny

Uczciwy osąd dotychczasowego własnego życia. Świadomość, że stoi się przed decyzją, która uwalnia od przeszłości, która jest jedynym możliwym, ale najprawdopodobniej bardzo bolesnym rozwiązaniem. Sprawiedliwość, porada prawna, stabilna sytuacja bytowa, wszelkie kwestie, które regulują przepisy urzędowe, zdolność do wybaczania, pomyślny wynik naszych spraw sądowych bądź urzędowych.

 

Sprawiedliwość, prawość, uczciwość, władza, triumf słusznej strony w sporze prawnym.

 

Sprawiedliwość. Rozsądek. Harmonia. Równowaga. Prawość. Cnota. Honor. Dziewictwo. Sprawiedliwa nagroda. Poważne pragnienia. Dobre intencje. Rada. Satysfakcja. Ostateczny wynik sądowy, dobry czy zły, będzie sprawiedliwy. Unikanie zła. Osoba rozumiejąca innych i nie wykorzystująca ich dla własnych celów. Obojętność. Wewnętrzna koncentracja, równowaga, balans, obiektywizm, wyważeni, jasność, wyższa sprawiedliwość, skupienie się na istocie rzeczy, szukanie przyczyn, prawda, karma, samopoznanie, samo odpowiedzialność, gotowość poniesienia konsekwencji, zdolność wyrokowania.

 

Waga to wyzwanie do unikania ekstremalnych wydarzeń i zaproszenie do medytacji, wyciszenia, głębokiego zrozumienia. Z tej pozycji wszystko dzieje się we właściwym miejscu i czasie. Pełne skoncentrowanie (skierowanie się do centrum) i doprowadzenie do równowagi są absolutnie konieczne, by można było zrealizować istniejące pomysły, by odzyskać równowagę, by egzystować bezpiecznie i pewnie.

 

Pozostałe opisy kart znajdziesz w dziale „Tarot”.

Zachęcam także do przeczytania „Jak przebiega wróżba?”.

Warto przeczytać

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.